Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatok és mellette cicigzem...

Szoptatok és mellette cicigzem, árt a babámank,?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 18:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%
Nem használ,de nem lesz semmi baja a babádnak. Jó lenne azért,ha letudnál szokni.
2011. jan. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 kisnita ***** válasza:
11%

Hát használni biztos nem használ, de ez van :S Sajnos én is cigiztem szoptatás alatt, nem vagyok rá büszke, de most mit csináljak? Ha letagadom sem lesz jobb...

Próbáld kibírni, hogy szoptatás után szívod azt a szart. Én is így csináltam és bagó után ki is fejtem egy keveset és az ment a macskáknak. Na ne félj azoknak semmi bajuk nem lett tőle, úgy meghíztak tőle, hogy csak na :D

Még szerencse, hogy nekem sok tejem volt. Akinek alig van teje az nem tudná ezt megcsinálni, hogy csak úgy kiöntözgeti a tejet ahelyett, hogy a gyereknek adná.

2011. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
jobban árt,mintha terhesen cigiztél volna.bár gondolom terhesen is cigiztél.ugyanis,amikor terhes az ember,a méhlepény valamennyit szűr a káros anyagokon,de most közvetlenül kapja tőled a nikotint.Inkább válaszd el,és adj neki tápszert,ha ennyit nem jelent neked a babád,hogy leszokj.És hiába fejsz ki egy kicsit és adod a macskának,ahogy egyik válaszolód írta,jó pár óráig benned van a nikotin és gondolom nem egy szálat szívsz el naponta.
2011. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván árt... mert a cigi füstje egy csomó mérgező anyagot tartalmaz még egy felnőtt egy ember számára is, az anyatejbe kerül minden, gondolj bele hogy ha bizonyos gyógyszereket nem lehet szedni szoptatás alatt akkor a cigi füstje amit letüdözől az is ugyanúgy átjárja a tested a vérkeringés által. Tehát megy az anyatejbe is. Az egyik válaszoló hülyeséget írt, hogy szopi után cigizzél, mert a nikotin és a mérgező anyagok amik a füsttel jutnak a szervezetedbe egy csomó ideig a szervezetben marad, a neten rákereshetsz ... pont emiatt baromi nehéz leszokni a cigiről.


Szóval a lényeg, hogy lehet hogy most konkrét tüneteket nem okozol a gyereknek de később lehetnek problémái, mint allergia, asztma, gyengébb tüdő, egyéb elváltozások...


Jelen időben okozhat szájpenész, alvási nehézségek, légzési nehézségek, bölcsőhalál.


Ha szoptatsz gondolom okkal választottad ezt a táplálási módot, hogy egészségesebb legyen a gyermeked, de ha mellette dohányzol az nem egészséges számára.

Szoptass úgy hogy nem dohányzol. Pár hónapot kibírsz.


Én a teherbeesésem előtt egy hónappal raktam le a cigit, azóta egy szálat se szívtam. A gyermekem egészsége mindennél fontosabb. Én nem csak azért szültem hogy legyen egy gyerekem, hanem tudatosan törekszem arra hogy egészséges, boldog felnőtt is legyen belőle.

2011. jan. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2011. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Babám 6 hónapos, és terhesen nem cigiztem, csak addig amíg megtudtam terhes vagyok. Onnantól kezdve nem. Egy nap 5 szállat szívok. Tudom nem jó....

Kicsi már csak 2-3 szopizik, mert már kap tápit és gyümit meh főzeléket is.

2011. jan. 17. 19:07
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
hát én elszívtam szilveszterkor egy szálat, 2 napig nem szoptattam.... a nikotin 48 óra alatt ürül ki a szervezetből. Nagyon ártalmas ha cigizel szoptatás alatt! :S:( ne tedd ha csak egy módod van rá!
2011. jan. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
Szerencsétlen gyerek... hihetetlen, hogy annyit nem ér neked mint a cigi.
2011. jan. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 xStefix ***** válasza:
81%
A szülés semmit nem változtat azon, hogy neked kell táplálnod a babádat. Csak előtte a tested automatikusan megtette - most neked kell, tudatosan. Sajnálom, hogy ez nem (volt) világos a számodra, pedig 6 hónap alatt lett volna időd változtatni. :(
2011. jan. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 xStefix ***** válasza:
91%

Egyébként, ne haragudj, de nekem kicsit úgy tűnik, önigazolást (is) keresel a kérdéseddel. A kommentben azt írod, már mást is eszik a kicsid (mellesleg ez megint csak nem a legjobb).

Az, hogy így van, és talán láthatólag nincs is már akkora szüksége a tejedre (pedig dehogynem), továbbra sem teszi semmissé, hogy közben dohányos anyatejet adsz neki. Nem csökkenti a jelentőségét és a te felelősséged sem...


Mindezt nem bántásból írom, nem ítéllek el, de nagyon rossznak tartom, amit csinálsz.

2011. jan. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!