Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatok és mellette cicigzem...

Szoptatok és mellette cicigzem, árt a babámank,?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 18:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azt kell mondjam, igen, ártasz neki. És mihamarabb tedd le a cigit, és nem csak azért, mert káros rád nézve és elsősorban a babádra is, hanem azért is, mert szerintem elég drága mulatság. Ha félreteszed minden doboz cigi árát egy dobozba, hónap végén meglepődsz, hogy mennyi spórolt pénzed marad, amit mellesleg a babádra költhetsz!
2011. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%

Igen árthatsz, sajnos, mert ugyanúgy bejut a baba szervezetébe. Viszont, öt szál nem túl sok. Barátnőm doboznyit szív naponta, még terhesen is de 4 kilós gyereket szült.

Én inkább letettem, de mostanában egyre nehezebb.

Váalszolni és nem ítélkezni!

2011. jan. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én,már lassan 10 hónapja szoptatok és néha úgy elszívnék 1 szél cigit,de elöb törném el az ujjam minthogy rágyujtsak!Egyébként ha már 6hos a babád nyilván egész idő alatt cigiztél és kurv@ra nem érdekelt,hogy ártasz neki vagy nem!!!
2011. jan. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, árt, neked és neki is. Tedd le a cigit! Még a hozzátáplálást most kellett volna csak kezdened. Képzeld magad a baba helyébe, Ő NEM AKAR CIGIZNI!!! De sajnos nincs választása, mint olyan sok más szegény babának, akinek az anyjának nincs önkontrollja, akaratereje:(
2011. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én a terhesen és a zsoptatás ideje alatt dihányzó "anyákat" mérhetetlenül elítálem!


Csak abba kellene belegondolniuk, hogy ha Ő FELNŐTT fejjel/testtel képtelen leszokni a cigiről, akkor miért várja el ezt egy világra jött védtelen újszülöttről, vagy egy szoptatást elhagyó csecsemőtől/kisgyerektől!

Ugyanis Nekik le kell szokni, mikor az "anyjától" már nem kap nikotint!És ha az "anyja" eztv nem tudja megtenni, mert az olyan rossz, akkor miért akarja ezt a gyerekének!


Mielőtt az a vád érne, hogy biztos nem tudja milyen leszokni....6 évig napi 1-2 doboz hosszú cigit szívtam!Mikor eldöntöttük,hogy jöhet a baba másnap reggel már nem gyújtottam rá....És sajnos/hál isten következő hónapban babás lettem!Annyiból sajnos, hogy kb 6 hó mire egy dohányos szervezete tisztul annyira,hogy az megfeleljen egy magzatnak....De lagalább már akkor nem szívtam...


Szóval miért akarod hogy a babádnak megg kelljen azt tennie, amire te képtelen vagy???????

2011. jan. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondok neked valamit, én 25 éves vagyok és még nincs gyerekem. Dohányzom, rendszeresen fogyasztok alkoholt, szóval nem élek egészségesen fogalmazzunk úgy. Úgy érzem még túl önző vagyok és nem tudok lemondani erről az életvitelről. Csak akkor fogok majd gyereket vállalni ha egyszer félre fogom tudni tenni ezt az önzést és kizárólag a gyerek szempontjait fogom tudni nézni, addig nem mert soha nem ártanék neki. Neked is át kellett volna ezeket a dolgokat gondolni. Ha képtelen vagy annyit megtenni hogy ne szívd el azt a pár szál cigit akkor azt kell mondjam nem a gyereked a legfontosabb az életedben.
2011. jan. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 xStefix ***** válasza:

Előttem szólónak: értelek és részben örülök is, ha te ennyire önkritikus vagy, ez mindenképp jó jel.

Ugyanakkor neked meg azt fontos tudnod, hogy nem csak az a pár hónap számít, amikor az ember lánya terhes vagy szoptat, de mégcsak az a néhány sem, amikor megelőzően készül a terhességre (már ha épp úgy alakul - mert erre elég sok kivétel van manapság, ugye). Hanem tulajdonképpen az egész előző életviteled (de legalábbis az előző pár éved) rányomhatja a bélyegét a saját utódod életére is, mégha nagyvonalakban is. Arról nem beszélve, hogy nemcsak a leendő gyereked egészsége miatt kell majd akkor, egyszer(!) okosnak lenned. Sokkal jobb lenne, ha már most, fiatalon is az lennél, mert ezzel a saját életedet és a leendő gyereked mellett eltöltendő éveidet(!) is meghosszabíthatnád... A gyerek számára nyújtandó jó példáról nem is beszélve - aminek az magadba szívásához, ivódásához pár hónap "gyakorlás" nem biztos, hogy elég lesz.

Szumma szummárum, mind az anya, mind a baba jelen és jövőbeli életére nézve az a jó, ha mindenfajta "önzéssel" és káros szenvedéllyel felhagy az ember. Ez egy nagy közhely - szomorú tény, hogy ilyen nehéz betartani. :(


Mindezt nem kioktatásként szánom, ne értsd félre, és jónak tartom, hogy te is írtál ide. Csak eszembe jutott és szerettem volna vele kiegészíteni a korábbi történetet.

2011. jan. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Köszi a tanácsokat, aranyos vagy.:) Az a helyzet hogy én sajnos nem tervezek soha évekkel előre, csak napokkal. Nem tudok most arra gondolni mi lesz 5 év múlva, ki tudja hol leszek én akkor, az sem biztos hogy vállalok egyáltalán gyereket. Nem vagyok anyatípus, úgy érzem nem való nekem több szempontból sem. De most nem akarok ebbe belemenni, a kérdező valószínűleg nem az én problémáimra kíváncsi.:)
2011. jan. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!