Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek ha 6 hetes babám...

Mit tegyek ha 6 hetes babám csak ritkán büfizik? Néha 5 perc után sikerül, van amikor fél óra után is semmi.

Figyelt kérdés
A gond az, hogy amikor felkel és tenném tisztába akkor jön neki vissza,és ezzel őrölten megijeszt.Ílyenkor jön orrán száján, és allig kap levegőt? Nektek is volt már így?Ti mit csináltok ílyenkor??
2008. jún. 17. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
próbáld meg egy picit hasra fektetni, ha nem sikerül büfizni. természetesen maradj mellette, mert ha bukik segíteni kell neki. Nálunk ez vált be, olyanyira hogy 4hónapos korától a mai napig hason alszik.
2008. jún. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom is nehezen büfizik, és mi is jártunk úgy, hogy orrán száján jött a tej. Most 3 hetes, de már 1 hetes kora óta hason alszik a legjobbat. Teljesen biztonságos a védőnő szerint is, a lényeg hogy ne legyen a feje alatt semmi. Ha bukós a baba sokkal veszélyesebb hanyatt fektetni, mert akkor aspirálhat, és megfullad. Én éjszaka is hason altatom, és ha nem büfizett így ki tud jönni a levegő, és ki is jön. Van hogy 7-8 órát is alszik éjszaka egyhuzamban! Ügyesen megfordítja a fejét, ha már kényelmetlen neki. Ha mégis előfordul hogy bukik és aspirál(hanyatt fekve), akkor fektesd a térdedre arccal lefelé, és ütögesd a hátát. De minél nagyobb lesz, annál ritkábban fordul ez elő.

Jó babázást: Egy két gyerekes ápolónő

2008. júl. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Mostmár 10 hetes lesz vasárnap, és javult a helyzet. Igaz én is hason altatom az intelmek ellenére, de a védőnő szerint is az a legjobb. Így már nagyon ritkán fordul csak elő, hogy bukik a pici fiam. szép babázást neked!!!
2008. júl. 10. 08:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!