Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan sikerül feldolgozni,...

Hogyan sikerül feldolgozni, ha a baba nem akar szopni, közben apad a tej?

Figyelt kérdés
Most konkrétan nem arra lennék kiváncsi,hogy mit lehet a tejapadás ellen tenni, mert azért folyamatosan küzdök (fejek,2 féle szoptatós tea,folyadék literszám,kaja,homeós bogyók,alk.ment.sör, akár egész nap ágyban lenni a babával és szoptatni próbálni) hanem az érdekelne, hogy aki hasonló cipőben jár, hogyan tudta kezelni azt, hogy szinte megkövezik, elítélik azt az anyukát,aki nem szoptat.(az ok már nem érdekli őket, csak köpködnek).Mire készüljek?Hogy lehet lelkileg túlélni?
2010. okt. 15. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia. Nálunk is ez volt, 3 hónapig volt tejem, és végleg elapadt az a kevés is, ami volt.


Én nagyon egyszerűen oldottam meg. Ha valaki megkérdezte később, hogy szopik-e még, rávágtam, hogy igen. És ezzel el volt intézve. Senkinek semmi köze hozzá egyébként. Csak anyámék és a legjobb barátnőmék tudták, mi a szitu. (meg persze a védőnő és a gyerekorvos).


Nem tettem ki magam felesleges "sárdobálásnak", ráadásul úgy, hogy ha tehettem volna, egy éves korig szerettem volna szoptatni.

2010. okt. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval. Senkinek semmi köze hozzá, hogy szoptatsz-e vagy nem. Vágd rá, hogy igen és jól megy. Tőlem mindig ezt is megkérdezik és nem értem mitől lett közkincs mostanság az intim szférám. Magad meg ne idegesítsd, mert a babádnak egy boldog mamára van szüksége és nem a szoptatás "örömére". Az a lényeg, hogy Te fel tudd dolgozni, mert nekem ez ment a legnehezebben, de közben rájöttem, hogy ez abszolút nem egyedi eset és én mindent megtettem, senki nem szólhat egy rossz szót sem.
2010. okt. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg nem fel venni, hisz tudod magadról, hogy szoptatnál, de kevés van...inkább azon legyél, hogy ez a kevés megmaradjon, ez legyen a cél....ha tápszer kell mellette, h át legyen, de amennyi tejet tudsz, azt add oda neki...Az én kisfiam kb 3 hónapos kora óta tápszeres az anyetj mellett, most múlt 11 hónapos, eddig megmaradt a napi két szopi és most magától abbahagyta a cicizért. Szóval kevés tejjel is ki lehet húzni, ha annyit kap, amennyi van, az is jó! Ja, és a kisfiam még soha nem volt beteg!
2010. okt. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem válasz a kérdésedre, de a témába vág, hogy ha tőlem megkérdezik, hogy szoptatom-e még (vagy inkább így: van-e még tejcsi?, mert azért nem mindegy) az 5,5 hónapos babámat, szinte mindenki elcsodálkozik, amikor azt válaszolom, hogy igen. És mondják, hogy ez mekkora teljesítmény!

Nekem is voltak gondjaim a 4. hónapig a tej mennyiségével, aztán egyszercsak mintha elvágták volna, valahogy bejáródott a dolog. Most rendben megy, de inkább lekopogom...

2010. okt. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

10:22 vagyok újra.


Úgy lehet feldolgozni, ha elfogy a tejcsid, hogy ahogy írod is, te mindent megteszel az eredmény érdekében. És ha váltani kell is majd tápszerre, vagy korábban elkezdeni a hozzátápit, az is a baba érdekében történik, és neked csak ezt szabad nézned. Aki meg köpködni merészel, annak te is nyugodtan beszólhatsz, mert ha nem tudja a körülményeket, inkább meg se szólaljon!

2010. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, aranyosak vagytok. Az biztos, hogy talán könnyebb leszerelni a kéretlen kiváncsiskodókat, mint azzal megbirkózni, hogy nem megy a szoptatás. Mikor a babám mindig sirva fakadt, mikor megpróbáltam szoptatni, és csak különféle cselek árán sikerült néha rávenni, akkor sokszor gondoltam arra,hogy feladom, nem kínlódunk:tápszerezünk.De aztán 1001-szer is megpróbáltam, mert nekem nem sikerült elfogadni,hogy nem megy.Pedig igazatok van abba,hogy a babának nagyobb szüksége van egy nyugodt anyukára,mint a kínkeservesen kierőszakolt szoptatásra.

Köszönöm a segítséget, szép napot Nektek!

2010. okt. 15. 11:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Fogd fel úgy, hogy legalább eddig is sikerült szoptatni.

egyébként én sem értem miért kérdik egyből meg hogy szoptatok e? senkinek semmi köze hozzá!!! tényleg magánszféra. és aki eleve nem is tudott szoptatni? vagy aki örökbefogadta a babát?

Én azt mondom ne hallgas az itélő szavakra. ha valaki megkérdezi kérdezz vissza: miért, neked is kellene egy kis tej?

2010. okt. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a bátorítást!
2010. okt. 17. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!