Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem eszik túl sokat?

Nem eszik túl sokat?

Figyelt kérdés
Kisbabám, 4 hónapos, anyatejes baba. De ha valamiért mégis tápszert kap, akkor nagyon nagy az adagja. Van hogy este akár 240 ml-t is megeszik! Ezt sokallom ugyan, de ha kevesebbet adok neki, nem nyugszik meg, nem alszik csak sír. De tudom, hogy tejem nincs annyi, hogy ezt fedezze, napközben mégis elég neki. Nem lesz baja, ha ilyen sokat eszik? A súlya 8 kg.
2009. szept. 26. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon jól csinálod! Ha kér, adj neki. Lehet, hogy fejlődési ugrása van. Bár a súlyából ítélve nagy baba.

Elvileg tápból tartani kell az adagot, de a tapasztalatom az, hogy egyszerűen nem érdemes éhen hagyni.

D-vitaminnal hogy álltok? Ha napi 1 cseppet kap de gyorsan gyarapszik, emelni szokták 2-re (doki hatásköre). Célja, hogy a csontok fejlődése, teherbírása követni tudják a husisodást.

Ha attól félsz, hogy kövér lesz, ne félj, mert párhavonta hol híznak, hol nyúlanak...

Csak a jelzéseire és az ösztöneidre hallgass!

2009. szept. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy azért sír mert tele van a pocakja és fáj neki?egyszerre eszi meg ezt az adagot?véleményem szerint ez elég sok egyszeri evésre,nálunk is volt olyan ,hogy evés után sírt,de utólag mindig kiderült ,hogy nem az éhség volt az oka,mert nehezen ugyan de elaludt és hosszú órákig nem is ébredt fel.szóval valószínűleg jóllakott,csak más zavarta.de őszintén nem tudom csak így első hallásra soknak tűnik..
2009. szept. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!