Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek nem eszik sokat?

Szerintetek nem eszik sokat?

Figyelt kérdés

7 hetes a kisfiam és naponta kap/kér 7-8* 140-150ml kajcsit - anyatej + tápszer felezve.

4200g-mal született és 1 hónaposan 5100g volt most meg 6100.

Ja, és sokszor 2 óránként, de az éjszakát átalussza este 10től reggel 6ig.

Mit csináljak?


2011. márc. 9. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:

7 hetesen ez elég sok. Az én lányom elég kis kövérke volt csecsemőnek, 3 hónaposan volt 6100 gr.

Miért adsz neki anyatej mellé még tápszert is?

2011. márc. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2011. márc. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért adok neki tápszert, mert nem elég a tejcsim és ráadásul nem is szopizik, úgyhogy fejem neki.

Mit csináljak, hogy ne egyen ennyit?

Próbáltam már, hogy megitattam vízzel v. teával, hogy hátha nem enne annyit, de egyszerűen folyik ki a szájából és csak üvölt.

2011. márc. 9. 12:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Értem. Nekem sem volt tejem (csak 10-30 ml), a többi tápszer volt... ezért is kérdeztem, h muszáj-e neki anyatej mellé tápszert adnod, mert én biztos vagyok benne, hogy a tápszertől híznak a gyerekek ennyire. Mondjuk aggodalomra nincs ok, mert a lányom 11-12 hónapos koráig elég duci volt, most már 2,5 éves, és most meg az a baj, hogy túl vékonyka, és alig akar enni :( Szóval ne ess azért kétségbe! :)
2011. márc. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Soknak tűnik. De a babák mások...valamelyik többet igényel. Kérdezz rá dokinál, hogy ő hogy látja a babádat. De ha etetések között cuppog, nyöszörög, akkor biztos éhes. Ha meg nem, akkor lehet, hogy csak elfogadja tőled és kész. Ilyenkor viszont neked kell határt szabni.


(az azért hagy cáfoljam, hogy a tápszertől híznak a babák - kislányom is kap tápszeres kiegészítést, és most 6,7 kiló 5 hónaposan...tök egészséges és eszik rendesen...)

2011. márc. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:

Szerintem ne csak a súlyát nézd, hanem az egész gyerkőcöt, az sokkal pontosabb képet ad! Jól érzi magát, jól fejlődik, nincs vele gond? Nem bántja a hasát a sok étel, nem bukik sokat? Pisi-kaki rendben, nincs a székeléssel gond?

Ha egyébként mindent rendben találsz, akkor nem hinném, hogy bármi baj lenne. Nagyon különböző igényük van a babáknak, lehet, hogy nálatok is erről van szó.

A kicsiként duci babák sokszor "lefogyják"/"kinyúlják" a kezdeti súlyukat a további hónapok alatt...


A cumisüveg lukja nem túl nagy egyébként? Azzal szoktak még variálni az anyukák, hogy kisebbet tesznek rá és így talán hamarabb abbahagyja a baba az evést. - Bár én mondjuk ezt csak akkor javasolnám neked, ha bebizonyosodna, hogy tényleg sokat eszik a picid ÉS ez problémát is okoz nála ebben-abban!

2011. márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szépen fejlődik, úgy mondanám, hogy "meg van neki mindene". Egy kis gyűrődés itt-ott, meg kis toka...:)

Én kiegyensúlyozottnak látom a babucimat, nevetgél sokszor, de azért sírdogál is.

A hasfájással meg a kakilással akkor volt probléma, mikor tápszert kaptunk kiegészítésként, nehezen tudott kakilni, de most már hála az is megoldódott.

Napi 2-szer biztos, hogy van. A pisiléssel sincs gond, van bőven pisis pelus.

2011. márc. 9. 17:26
 8/8 A kérdező kommentje:

xStefix!

Nagyon szeretem a "válaszaidat"! :) Nagyon segítőkészek!

2011. márc. 9. 17:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!