Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bioptron lámpa használ, ha...

Bioptron lámpa használ, ha becsomósodott a cicim?

Figyelt kérdés
Van benne egy elég nagy csomó, masszírozgatom, akkor is, amíg a baba szopizik. Borogatni nem szeretném, mert attól elapadhat a tej. A lámpa segíthet, nem árt a tejtermelésnek?
2009. szept. 23. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a tejtermelődést csak fokozhatja a lámpa,apasztani biztos nem fogja!Nekem be volt gyulladva a mellem ,lázas is voltam és használtam a lámpát.Sokat segített.Szerintem próbáld ki nyugodtan,csak ne tedd túl közel.A legnagyobb bajod csak annyi lehet,hogy nem segít.De szerintem fog!Én nagyon nagy híve és használója vagyok!
2009. szept. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hol lehet venni és mennyibe kerül egy bioptronlámpa?
2009. szept. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát elég drága, sajna! Nekem a közepes van, 10 cm a lámpa átmérője. részletre vettük, 24 hónapra 15000 Ft. Amúgy valóban mindenre jó, csak nem mertem más tapasztalata nélkkül kipróbálni. Köszönöm!!
2009. szept. 23. 17:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Én utána olvastam, kimondottan ajánlják becsomósodott mellre, de még szoptatás előtti pár percben is használható, mert így könnyebben jön a babának a tej.

Én fejés előtt használom (no meg egyszer csomóra - pár perc alatt segített), néhány perc lámpázás és maszírozás után ömlik a tej. :)

Szóval használd nyugodtan! Én ikreket szoptatok és csak pozitív tapasztalatom van vele!

2009. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor jó!! Köszönöm! Már a masszírozástól eléggé fáj!
2009. szept. 23. 19:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor váltogasd a szoptatási teshelyzeteket is a lámpa mellé. Nekem a hónom alá rakott póz nagyon sokat enyhített a csomóknál és még szopi közben is nyomogattam. Meg engedtem a kádba jó meleg vizet, belelhasaltam kicsit.Nagyon jó!
2009. szept. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Te, nehogy begyulladjon a melled!! Persze használd csak, nem úgy értem, hogy nem! De próbáld kimasszírozni is! Zuhany alatt. A vizesruhával azt kell szem előtt tartani, hogy a bimbót és a bimbóudvart ne érje, mert akkor apaszt. Másképp nem!! Nekem e két módszer vált be a fájdalmas csomónál. Ja és fejtem, mint egy farmer! Nem apadt a tejem és utána még 7 hónapig szoptattam.

Sok sikert!

Ja, és lehet, hogy úgy érzed, hogy nem tudod szétmasszírozni, de fellazul kicsit, már nem olyan kemény. Az jó. Egyik reggelre nekem felszívódott, miután fellazítottam és beborogattam.

2009. szept. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem az a módszer vált be a legjobban, hogy egy nylon zacskóba engedtem meleg vizet, gumival bekötöttem a száját és úgy tettem a kívánt helyre. Idomul a mellhez és mikróban melegíthető. Sőt, bele lehet varázsolni a melltartóba is, így tudsz közben tevékenykedni.

A kérdésedre a válasz amúgy, lámpázd nyugodtan. Csak nekem ez a zacsis módszer lett eredményes.

2009. szept. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!