Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? A Párom családja nem ért egyet azzal h 6 hónapos koráig kizárólag anyatejjel szeretném táplálni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A baj az, hogy régen ez nem volt divat, és ők azt tanulták hogy már 3 hónap után lehet adni apránként a dolgokat. Ők úgy fogják fel, hogy jaj hát az a gyerek nincs cukorból, nem lesz annak semmi baja. Én viszont addig, amíg csak lehet anyatejjel szeretném, persze 6 hótól elkezdem a hozzátáplálást, viszont úgy ahogy azt a who ajánlja. Attól tartok, hogy amint elfordítom a fejem minden vacakot beletömnek, és hiába az én szépen felépített "tervem". 3 hónapos múlt a Babám, és már a múltkor porcukrot etettek vele. Én nem vagyok mániákus, és nem akarom burokban nevelni a gyereket de ők teljesen tojnak magasról az én véleményemre, és hát fogalmazzunk úgy, hogy jóval erősebb egyéniségek mint én, tehát ebből még lesz habil. Tanácstalan vagyok..
2013. ápr. 4. 13:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy rájuk utalva, akkor oszd ki őket. Vagyis igazából az apukának kéne, mert az ő rokonságáról van szó.


Szedd össze magad és állj a sarkadra, a gyereked egészségéről (és persze a te tekintélyedről) van szó!

2013. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
14:39-essel nagyon egyet tudok érteni, ez a történet nem arról szól, hogy mit egyen vagy ne egyen a gyerek! Ha ebbe beleszólnak, akkor minden másba is bele fognak szólni ugyanilyen agresszív módon. Meg tudnék őrülni, amikor ilyen nagyszülőkről hallok. Az én anyósom is megpróbált mindenbe beleokoskodni, mindent jobban tud mindenkinél. Egy darabig tisztelettel tűrtem és finoman közöltem vele, hogy én ezt vagy azt másképp gondolom, és úgy is csináltam mindig, ahogy én gondoltam, mert ha valamiben, akkor a gyerekeimmel kapcsolatban nagyon határozott szoktam lenni. Ha kétségem van, a férjemmel szoktam megbeszélni, esetleg a védőnő véleményét is kikérem (szuper védőnőnk van). Aztán elfogyott az udvarias türelmességem, és már kevésbé finoman mondtam meg a véleményemet. Aztán kint hagyta a gyerekemet az udvaron felügyelet nélkül, csak pár percre, de akkor is eldurrant az agyam, akkor lett nagy patália, azóta alig mer bármit is mondani. Ők, mármint a gyermeked nagyszülei már felneveltek egy gyereket, a férjedet (vagy többet is, ha vannak tesók), most rajtatok a sor. A sarkadra kell állni és kész!!! Porcukor egy 3 hónaposnak??? Megőrülök, hogy milyen buta emberek vannak, ne haragudj, hogy ezt mondom.
2013. ápr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom, hogy mennyire ragaszkodsz ahoz, hogy semmi mást ne kapjon, de leírom, hogy én mit tennék, hátha segít :-)

Én leülnék beszélgetni a férjem szüleivel és ezt mondanám: Szeretném ha találnánk vmi módot ara, hogy mindenkinek jó legyen. Nekem elsősorban az a fontos, hogy Tomikának mi a jó és gondolom nektek is. Úgy gondoltam, hogy megfogadom az orvosok véleményét és 6 hónapos koráig kizárólag csak anyatejet kap. De ha abban meg tudunk egyezni, hogy 4-5 hónapos korától, ha jövünk vasárnap kaphat tőletek egy babapiskótát, 3-4 kanál reszeltalmát... de ennyi! Ha ez mindenkinek jó, akkor ebbe belemegyek. Arra szeretnélek titeket megkérni, hogy ennél többet ne adjatok neki és ne etessétek titokban, hiszen mi az apukájával így láttuk a legjobbnak és nem fog éhezni, mert az anya tej nagyon tápláló, de ezt biztos ön is tudja. Szeretnénk ha Tomika boldog és egészséges kisgyerek lenne, de ez csak úgy fog menni, ha mindenki betartja az általunk megfogalmazot szabályokat, mi is, önök is és az énsüleim is.


Szerintem ez jó és biztos beválna, csak annyi a titka, hogy hatáozottan, folyamatosan mondod, ne hagyd őket szóhoz jutni. Tudom, hogy ez nem teljesen a te elved szerint van, de ez az én véleményem, mert én úgy gondolom, hogy hetente- két hezente egy 5 hónapos gyeteknek semmi baja nem lez, ha megeszik egy babapiskótát.

2013. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Elég probléma, hogy a nyolcas válaszoló (meg mindenki más:D) le lett pontozva. Ott a pont. Miért kellene szégyenkeznem a döntéseim miatt. Anyám 5 hónapig szónokolt egy babakocsiról, sarkamra álltam és már elő sem hozza. De amit te írsz durvább. Miért vagy tanácstalan. Csak tudod mi a jó a gyereknek. Biztos vagyok benne.

Az élet sokszor hoz olyan szituációt, mikor egyedül kell döntened, sőt, van hogy az orvos ellen,de te vagy az anyja, a te gyereked, te tudod mi kell neki. Egy percig ne aludj emiatt rosszul.

2013. ápr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A párod ehhez mit szól? Esetleg beszéld meg vele, hogy ő mondja meg a családjának, hogy mi az álláspontotok, nyilván normális keretek között. Nyugodtan meg lehet mondani nekik, hogy ha nem hajlandóak elfogadni, nem viszitek oda a gyereket. Én tuti agybajt kaptam volna, ha porcukorral tömik a 3 hónaposomat. Azt is meg lehet említeni, hogy valószínűleg ők sem voltak boldogok régen, mikor mindenki megmondta nekik, hogy hogy neveljék a gyereket. Ti vagytok a szülei, a ti dolgotok eldönteni, hogyan nevelitek.
2013. ápr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%
Átérzem a helyzeted, én már két oldalról kapom az ívet. Anyósomék szerint a gyerek éhezik mert állandóan eszi a kezét, ezért kéne hozzátáplálnom. Anyám szerint meg túl erős a tejem, mert 4,5 hónaposan 9 kiló a lányom, ezért kéne kiváltanom legalább egy szopit. 2 orvos és védőnő is azt mondta hogy nincs elhízva. Hozzáteszem csak anyatejes, egészséges, boldog baba. Nem török meg, 3 hónapos koráig szenvedtem hogy jól menjen a dolog, nem fogom ilyennel elcseszni.
2013. ápr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
89%

tarts ki, legyél erős, állj a sarkadra!!!! én is kaptam, kapok hideget, meleget, az én saját rokonaimtól, akik 300 km-re laknak és még csak 2szer látták a babát, de "biztos nem kap eleget enni" ... én 1 éves kora után is szoptatom, mert az a jó neki. nálunk 8 hónapos korában kínálta meg az egyik rokon mézes fahéjas almával... és csodálkoznak, hogy nem adok neki túrórudit.


és igen, ahogy más is írta, beszélj a férjeddel, ő is álljon melléd, ha egyetért az elveiddel, mert egyetért, ugye??? ez a ti gyereketek, ti nevelitek, etetitek, ti vagytok vele 24 órában, a rokonok csak hétvégiek, ha nem is szószerint. sajnos elég korán el lehet rontani egy gyerek étkezési szokásait.

2013. ápr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
esetleg annyi még, hogy ha vmi olyasmit mondanak, hogy éhezik a gyerek, vagy kövér a gyerek, stb, nyugodtan helyeselj. Igen, éheztetem a gyereket, igen, kövér a gyerek, ez van. Nincs alap a kötözködésre. Egyszerűen vedd el, vidd el tőlük a gyereket, ha nem hajlandóak tudomásul venni a döntéseteket.
2013. ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
16 os vagyok, azért lettem lepontozva mert elmeséltem a saját helyzetem??? Még véleményt se mondtam!!!
2013. ápr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Jó tudni, h nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Szerencsére nem tömték bele, csak a pici ujját mártották bele, és azt adták a szájába. De tényleg nem erről az apróságról van szó, hanem az elvről. Én a sarkamra fogok állni, tudom hogy nem lesz könnyű, mert feszkót nem akarok. Minden hétvégén megyénk, nagy jönnek, tehát ha veszekedés lenne akkor hiába a szent szándék ha az ideg miatt elmegy a tejem ugyebár...
2013. ápr. 5. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!