Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? A Párom családja nem ért egyet azzal h 6 hónapos koráig kizárólag anyatejjel szeretném táplálni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A baj az, hogy régen ez nem volt divat, és ők azt tanulták hogy már 3 hónap után lehet adni apránként a dolgokat. Ők úgy fogják fel, hogy jaj hát az a gyerek nincs cukorból, nem lesz annak semmi baja. Én viszont addig, amíg csak lehet anyatejjel szeretném, persze 6 hótól elkezdem a hozzátáplálást, viszont úgy ahogy azt a who ajánlja. Attól tartok, hogy amint elfordítom a fejem minden vacakot beletömnek, és hiába az én szépen felépített "tervem". 3 hónapos múlt a Babám, és már a múltkor porcukrot etettek vele. Én nem vagyok mániákus, és nem akarom burokban nevelni a gyereket de ők teljesen tojnak magasról az én véleményemre, és hát fogalmazzunk úgy, hogy jóval erősebb egyéniségek mint én, tehát ebből még lesz habil. Tanácstalan vagyok..
2013. ápr. 4. 13:32
1 2
 1/20 krisztivan ***** válasza:
98%

Két választásod van

1, beletörődsz és akkor a rokonok majd jól felnevelik a gyerekedet

2,sarkadra állsz és akkor Te felneveled a Te gyerekedet.

2013. ápr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

Én is kaptam annak idején hideget-meleget :(

Nem értem, hogy mikor te vagy az anyja, nem engedik, hogy úgy csináld, ahogy nektek (a kicsinek és neked) a legjobb. A pároddal is beszélj, hogy álljon melléd!

2013. ápr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

porcukrot?? nee, én tuti nem bíznám rá a gyereket. Én 5 hósan kezdtem a hozzátáplálást, és akkor sem siettem vele, csak apránként. Volt tejem bőven.

Ha te úgy tartod jónak, akkor úgy csinálod. A te gyereked. Én megmondtam, hogy sokat fejlődött az egészségügy, és ha nem elég neki a tej, úgyis látszik a súlyán. Én is kaptam hideget meleget, hogy nem adtam már 6 hetesen püréket neki. :S

2013. ápr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Te gyereked, te neveld. a többinek meg mondd meg, hogy majd ha kell jótanács, akkor szólsz. Addig meg hallgass a nevük. Ne legyél tutyimutyi.
2013. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Ugyanez a helyzet, csak mindkét oldalról. A beszélgetés nem segített, csak az maradt hogy a gyerek nem lehetett náluk felügyelet nélkül kb 14 hónapos koráig. Akkorra már lényegében mindent evett. Valószínűleg ez lesz a kistesóval is.
2013. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

"ők azt tanulták hogy már 3 hónap után lehet adni apránként a dolgokat."

Azért még ebbe a régi elve sem fér bele a porcukor 3 hónapos korban!

A párod, hogyan viszonyul ehhez a kérdéshez?

Én azt javaslom, hogy állj a sarkadra, nehogy már mások mondják meg, hogy mi a jó a Te gyerekednek. A párod is segíthetne ebben, ezért is érdekelne, hogy mi az ő véleménye.

Ha van elég tejed, 6 hónapos korig nyugodtan táplálhatod ezzel, bőven elég neki. És ne hagyd, hogy olyan vackokkal tömjék, amivel az emésztőrendszere nem tud mit kezdeni. Ne feledd, hogy Te vagy a felelős érte, nem a párod családja.

2013. ápr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is ez volt,csak mindkét oldalról,párom szerencsére az én álláspontomon volt (bár ahhoz is el kellett vele olvastatni jó sok mindent és a gyerekorvoshoz is eljött,ő is azt mondta hogy amig elég a tejem,nem kell,majd ráérük fél évesen elkezdeni)


Mi konkrétan fél percre se hagytuk magára egyik gyereket se a rokonokkal másfél éves korukig.

Vagyis 4 hónaposan egyszer,szegénykémnek tölteléket adtak összetörve jó sok tojással,fűszerrel.anyatejhez szokott gyomra 2 hét alatt jött rendbe,a pöttyök 1 hét alatt múltal el.

Onnantól ha dolgunk volt mindkettőnknek,inkább fizettem a bébiszitternek,hiába volt 5 percre kocsival mindkét nagyszülőpár.

2013. ápr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Már a sokadik kérdés a héten, ahol a nagyszülők beleszólnak a gyerek nevelésébe, etetésébe. Miért? Miért nem elég határozottak maguk a szülők, hogy megmondják, hogy akarják etetni vagy nevelni a saját gyereküket? Előre szoktam tisztázni, kitől-mit várok el, hogy ne legyen kavarodás. Senki meg sem próbálna a kérésem ellen cselekedni, és vackokkal tömni a gyerekem, ha én nem engedtem azt meg, mert tudják, hogy következménye lenne. Miért nem lehet tisztázni a helyzetet a saját szüleinkkel és megmondani, hogy mit akarunk és mit nem akarunk? Miért kellene engedélyt kérnem tőlük, vagy szégyenkeznem a saját döntéseim miatt? Szerintem a probléma itt van elásva, nem ott, hogy mikor-mit egyen a gyerek. Kik a gyerek szülei???
2013. ápr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

Állj a sarkadra, és mondd el nekik, hogy miért ezt tartod a legjobbnak és, hogy változnak az idők stb. Milyen gyakran találkoztok a rokonokkal? Esetleg fenyegesd meg őket, hogy ha nem "viselkednek", akkor majd ritkábban láthatják a gyerkőcöt. A cukros/csokis dolgokat, pedig bőven ráér 1 éves kora után kapni, sé ez szerintem régen is így volt.


Viszont! Én is így voltam ezzel, úgy terveztem, hogy betölti a gyerkőc a fél évet, és kb másnaptól kapja majd az első kanálnyi kis almalevecskéjét, majd így tovább. Viszont szerintem érdemes figyelni a gyerkőc igényét is, mert pl az én kisfiam nagyon érdeklődő volt, szó szerint kinézte a falatot a szánkból, így már 4,5 hónaposan megtörténtek az első ízelelések, amiktől teljesen odáig volt. Ettől függetlenül 13 hónapos koráig szoptattam (tesó miatt hagytuk abba), fél éves korában még simán a táplálkozása 85%-át az anyatej adta ki, viszont soha nem volt gondja az új ízekkel, az evéssel. Ismerek olyat, aki viszont fél éves koráig nem volt hajlandó más adni a gyereknek, most 17 hónapos a lurkó, és még mindig 3 óránként szopizik, mert egyszerűen már nem érdeklik az új ízek. Oké, ez egy másik véglet, de szerintem jó kihasználni azt az időt, amikor elkezd érdeklődni az újdonságok iránt, mert már több olyat sztorit hallottam, ahol a fél évet kivárták, majd utána kb egy éves koráig még szenvedés volt a hozzátáplálás, mert csak a cici kellett.

2013. ápr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Te tudod mi a jó a babádnak. Én a rokonaid helyében örülnék, hogy van elég tejed. Persze egy bizonyos életkor után, már nem elégíti ki teljesen a tápanyag szükségletét a tej, de ha 6 hónapos kora után adsz neki olyan püréket amiket szeretnél akkor nagy baj nem lehet. Porcukrot adni pedig egy ilyen kicsinek hülyeség. Fog még elég cukrot, cukros dolgot enni, ha nagyobb lesz, nem kell már ilyen kicsi korban ilyenekkel etetni. Persze, neki ízlik, mert édes, de akkor is. Ha már rád nem is hallgatnak, legalább a babádnak ne akarjanak rosszat. Nekem is próbáltak okoskodni, hogy most ezt a ruhát adjam a kislányomra, ne azt. Meg nyugodtan adjak neki ezt vagy azt, nem lesz tőle baja. Meg, hogy párom se mászott, nem baj, ha a kislányom se. Ja, nem mászott, de anyósom nem is akarta. Szóval nálunk is vannak érdekes dolgok. De ne hagyd, h ők mondják meg mi a jó a babádnak.

2013. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!