Mitől függ, hogy valakinek sok teje van vagy kevés vagy egyáltalán nincs? Lényeges, hogy kicsi a mell vagy nagy?
A mérete nem lényeg, az tuti, mert nekem alapba nagyon kicsi van. De akkor megnőtt :-)...
Örökletesnek is szokták mondani, vagyis ha anyukád tudott, te is, és fordítva, de nálunk ez is megdőlt, anyu nem tudott csak 3-4 hétig szoptatni minket a testvéremmel, a lányomat 11, az ikreket 17 hós korukig szoptattam.
Hugom is szoptat, bár még csak 7 hetes a kicsi, de már akkor is túlteljesítette anyut.
Nem tudom mitől függ...
En alapban A kosaras melltartot hordok, ami a terhesség végéig folyamatosan valtozott. Amikor szulés utan 3 nappal beindult a tejtermelés, E kosarra volt szukségem! Most 6 honapos a baba és D-st hordok. Szoval a méret nem szamit.:)
Rengeteg tényezotol fugg a dolog. Igen, orokletes, ami nem feltétlenul azt jelenti, hogy anyukadra fogsz hasonlitani, hanem hogy valakire a felmenoid kozul. Az én anyam valosagos tejcsarda volt, én magam viszont megkinlodtam a szoptatassal. Az elso gyereknél a 2. honap végén kezdett el apadni a tejem, a masodiknal mar felkészultebb voltam, és amint észleltem, hogy kevesebb a tejem, fejni kezdtem. Mostanra beallt, minden rendben.
A nogyogyaszom szerint a menstrualo nok kb 70%-a nem tud szoptatni és nekem mindkét esetben 1 honap utan megjott. Korbekérdeztem az ismeroseimet is és nagyon ugy tunik, hogy van ebben az elméletben valami.
Szoval elore nem lehet kiszamitani, mert egyrészt ott vannak a te fizikai adottsagaid, masrészt a lelki tényezok, valamint a baba maga, aki nem biztos, hogy lelkesen szopni fog az elso pillanattol kezdve.
nem az oxitocintól lesz több tej hanem a prolaktin hormontól, az oxitocin szoptatás közben termelődik és semmi köze nincs a tej mennyiségéhez, ez úgymond a szoptatás mellékhatása és nem előidézője.
Mellesleg a szüléskor én is fájásgyenge voltam és oxitocint kellett kapjak, aztán meg lett tejem, a 3,5 hós fiam még mindig kizárólag anyatejet eszik.
Itt egy nagyon jó cikk, minden szavával egyetértek: [link]
Oxitocin és prolaktin is kell a szoptatáshoz: az előbbi a tejleadásért, az utóbbi a tej megtermeléséért felelős. De, hacsak nincs valami nagyobb probléma, ezek belsőleg is jelen vannak a szervezetben, megfelelő mennyiségben. Illetve, pl. a helyes szoptatási gyakorlattal (igény szerinti szoptatás) és sok-sok testkontaktussal(!) nagyban fokozható a szintjük.
Mellesleg a külsőleg bevitt oxitocin éppenhogy gátolja a "belső" oxitocin termelődését...
Kérdező, nem, a mellméret szinte semmit nem számít. A legfontosabb a megfelelő szoptatási gyakorlat!
Valoszinuleg ezért mondta a nogyogyasz, hogy a nok 70%...
Korbe kérdeztem az ismeroseimet, akikrol tudom, hogy kinlodtak a szoptatassal, és mindegyik koran menstrualt. Persze nem olvastam errol tudomanyos munkat, szntem a nogyogyaszom is csak arrol beszélt, amit a 40 éves praxisa alatt tapasztalt.
AZ elsőnél nekem is 2 hónaposan jött meg, valószínűleg azért, mert időhöz kötötten szoptattam. De még így is 40 hónapig szopiztunk, nekem se kavart be semmilyen szinten.
Most igény szerint szoptatok, a fiam 9 hónapos, többször és többet is szopik; és még nem jött meg.
De tény, hogy sokaknak van gondjuk a menzesz ideje alatt a szopival, ha nem is véglegesen, de időszakosan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!