Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » El vagyok keseredve és nem...

El vagyok keseredve és nem szeretnék tovább szoptatni! Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
10 és fél hónapos babám éjjel rengetegszer kel már fél éve és én mindig cicivel altattam vissza. Szépen rászokott,de mostanra már nagyon nem bírom. 8kor elalszik, általában simogatva vagy az ölemben aztán óránként kel és nagyon ritka, hogy cici nélkül vissza alszik! Hajnaltól reggelig van, hogy fél óránként kel, olyankor már magam mellé veszem, de én úgy nem tudok pihenni! Már nagyon nem bírom, nincs egy nyugodt esténk, pedig már nagyon hiányzik. Napközben már csak alváshoz kéri! Próbálkoztam már mindennel, de mindig óriási üvöltés a vége és persze megsajnálom... de, ez így már tarthatatlan és nagyon tanácstalan vagyok, fáradt és stresszes...
2013. febr. 13. 22:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Cumit elfogadja?
2013. febr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, holott messzemenően szoptatás"párti" vagyok, hogy ha neked ennyire terhes az éjszakai gyakori szoptatás, akkor változtatni kell.

Igen, sírni fog, de ha veled lehet, ringatod, simogatod közben, nem hagyod magára, akkor nem gondolom, hogy "baj" lenne belőle.

Linkelek neked egy cikket az elválasztásról, az éjszakai szopik csökkentéséről(mert ennek elhagyása nem feltétlenül kell, hogy teljes elválasztást jelentsen), hátha segít. Illetve aánlom az Édes álom könnyek nélkül című könyvet, amit ha tudsz angolul, le is tudsz tölteni(The no cry sleep solution).

[link]

"Talán akkor boldogulnak legkönnyebben, ha néhány napig az apa kel föl a kisbabához. Tőle könnyebben elfogadják még a kicsinyek is a szoptatás nélküli megnyugtatást, szeretgetést. Ha mindenképpen önre hárul ez a feladat, kitartó simogatással, ringatással biztosítsa a babát szeretetéről. Egészen biztos, hogy lesz néhány nehéz éjszakájuk, ezért csak akkor fogjon hozzá, ha komoly az elhatározása." innen: [link]

2013. febr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
18%
Aludjatok együtt, és szoptasd meg, ahányszor kéri! Én is így tettem mindhárom gyerekkel, nyugodtak voltak az éjszakák, szinte félálmában, álmában evett mindhárom. Jót aludtunk, nem ment ki az álom a szemünkből fél óránként.
2013. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%
Leírta a Kérdező, hogy maga mellé veszi a gyereket, de nem tud pihenni, ha együtt alszanak.
2013. febr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szia! 5-os vagyok elso pàr nap sìrt egy kicsit, de a pàromnak sikerult megnyugtatni(1 òràm keresztul màszkàlt vele a nappaliban), de hamar megszokta, egy hèt utàn eleèg volt a cumit visszatenni ès màr aludt is.Tegnap èjjel màr egyàltalàn nem èbredt. Elso vègigaludt èjszaka 10 hònap utàn! Sok sikert!
2013. febr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nekem úgy sikerült, hogy amit nagyon-nagyon szeretetett babános tejpépet adtam neki cumisüvegből, összebújtunk, szeretgettem, de cumisüveget kapott, nem cicit. Két-három éjszaka persze akaratoskodott, és hisztizett, és várni kellett öt perc ordítást, utána megint megkínáltam a banános cuccal, és így tovább. Egy héten belül elfogadta a banános cuccot, és valahogy ritmussá vált, jött az elalvás, a banános cucc, utána kiságy, puszi, jóéjt. Szerintem a lényeg, hogy határozottan értesd meg vele, hogy ha sír, felveszed, és a szájába dugod a kedvencét, hogy értse, hogy ezt a sírást, te így értelmezed.
2013. febr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Amúgy a cumit nem fogadja el, régóta próbálkoztunk!

Sajnos az együtt alvás nekem nem megoldás, bármennyire önzőnek is tűnhetek, de nem tudok úgy pihenni! Meg hát szívesen bújnék a páromhoz pár óra erejéig... :-)

Tényleg nagyon tarthatatlan már ez így, mert én szeretném már ha hosszabban aludna és úgy én is pihenhetnék, amivel babám egy boldogabb kiegyensúlyozottabb anyukát kapna! Sajnos nagyon kivesz belőlem minden energiát az éjszakázás, ideges, türelmetlen, stresszes vagyok a kialvatlanságtól! Napközben pedig semmi segítségem nincs!

2013. febr. 14. 21:20
 18/18 anonim ***** válasza:

A gyerek alvó kelleknek használja a cicit mikor felébred mert fáj a foga akkor rájön hogy nem így aludt el hol a cici? A legjobb mivel már mindent megért ha mikor üvölteni adsz a kezébe szundi kendőt játékot stb megoleled ahogy áll a kisagyban elmondod hogy apa anya szereti de éjszaka van aludni kell vigyáz rá pl egerke ( nekünk ő a mai napig az alvoka 2 van egyforma így tudom mosni...

Szóval utána elfekteted az ágyban és ezt addig amíg el nem alszik most tanítók egyedül visszaadni..nekünk első alkalommal ez 127 ig jutott utána 87, 22, és többször 6-8 egy hétvégét szánja rá és kitartás szopizni max 1x adj neki...

2013. febr. 17. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!