Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan fogyhatnék le szoptatás...

Hogyan fogyhatnék le szoptatás mellett?

Figyelt kérdés
165 cm vagyok, 71 kg voltam, mikor terhes lettem, felmentem 84-re, most szülés után egy hónappal 79 kg vagyok, pedig amikor a kórházból kijöttünk, még 77 voltam. :( Persze, a karácsony is közrejátszott, de szeretnék valahogy megszabadulni a feleslegtől. Azt tudom, hogy szoptatással lehet zsírt égetni, de sajna esténként olyan farkas éhes vagyok, hogy nem tudok ellenállni és legalább egy szendvicset betolok, utána meg bűntudatom van. :( Hogyan tudnám megállni az éjszakai étkezést? Lehet, hogy a szoptatás miatt vagyok ilyen éhes? Nincs valami étvágycsökkentő tea, ami nem árt a babának, vagy ilyesmi?
2013. jan. 3. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szoptatás alatt ne fogyókúrázz, ne éhezz, mert le fog csökkenni a tej mennyisége vagy el is apadhat.

Én 60kg voltam, mikor hazamentünk a kórházból és pár hónappal később már 70kg-ra híztam, mert én is állandóan éhes voltam és ettem, ettem.

Már picur 1éves elmúlt, most már nem szoptatok és le tudtam fogyni 62kg-ra. Szóval ezen szerintem akkor gondolkodj, amikor már túl leszel a szoptatásos időszakon.

2013. jan. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom,hogy fogyózni nem kell, de lehet egy picit csökkenteni az adagokon és ésszel enni. Pl. este már ne egyél szénhidrátot. Sétálj sokat, akár egy picit kocoghatsz is!
2013. jan. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nyilván nem fogyózni szeretnék, hanem valahogy csillapítani az éhséget, és nem evéssel... Ma megpróbálom, hogy este már csak almát eszem, mert amúgy is vashiányos vagyok, és abban van vas is, meg a vizet is hajtja, szóval elvileg ideális gyümölcs. Csak érdekelt volna, hogy tudtok-e valami homeobogyót, vagy teát, amit lehet szoptatáskor is fogyasztani és étvágycsökkentő.

Köszönöm a válaszaitokat! :)

2013. jan. 4. 11:11
 4/11 anonim ***** válasza:

Én minden szülés után Norbi diétával fogytam vissza (mindig sokat híztam), ezt szoptatás alatt is csinálhatod, mert elegendő tápanyagot viszel be, csak arra kell figyelni, hogy mikor mit eszel!

Én kb. 167 cm vagyok, és az ötödik után is visszamentem 59 kilóra, hála a Norbi diétának, nagyon ajánlom!

2013. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na, a Norbitól falra mászok, de azért köszi a tippet, és gratulálok a sikeredhez! :)
2013. jan. 4. 19:58
 6/11 anonim ***** válasza:

A szoptatás alatt rám is csak jöttek a kilók.

Fogyózni sosem tudtam/bírtam. Szoptatás befejezése után kezdtem el fogyni úgy, hogy semmit nem tettem az ügy érdekében. Miután elkezdett járni a lányom, szaladgáltam utána, sokat jártunk sétálni... Ennyi volt a több mozgás.

Ja, szedtem a búzafű kapszulát (dm, Rossmann), mellé sok folyadékot ittam. Talán ez segített a fogyásban.

Habár nem hetek alatt, de mire a lányom 2 éves lett (7 hónapig szopizott), visszaálltam a terhesség előtti súlyomra.

Tudom, hogy nem nagy vigasz és segítség ez neked, de ne akarj hirtelen lefogyni! Majd lemennek azok a kilók, csak türelem! :)

2013. jan. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ. Én igazából annak is örülnék, ha megállna a hízásom és stagnálna, de olyan éhes vagyok már most, hogy pizzarendelést forgatok a fejemben, és nagyon nehéz megállnom! Ettem már három almát, de nem ugyanaz! :( De valahol el kell kezdeni. :)
2013. jan. 4. 21:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát, én az almától csak éhesebb vagyok! :)

Éhesen amúgy le sem tudok feküdni. De kár volt elolvasnom a kommentedet, mert a pizzát bizony most én is be tudnám vágni! :D

2013. jan. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs igazi étvágycsökkentő!

Illetve van, az akarat. Nehéz, de meg kell állni!

2013. jan. 5. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ma is megpróbálom megállni, végül nem rendeltem pizzát, de hajnalban, amikor felkeltem a kicsihez, úgy korgott a gyomrom, hogy csak na! Most négykor bevágtam egy tejbegrízt, és remélem ez kitart holnap reggelig, addig tengődöm almán. :( Kár, hogy már csak kettő van, úgyhogy be kell osztanom. Remélem, ha más nem, akkor így ki tudom váltani a vacsorákat, és nem fogok már hízni!
2013. jan. 5. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!