Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem tudok fogyni szoptat...

Miért nem tudok fogyni szoptatás mellett? Aki fogyott segítene? Ti mit ettetek?

Figyelt kérdés
kisfiam 7 hetes múlt, az első 2 hétben elkezdtem édességeket enni mert terhességem alatt nem kívántam és bepótoltam. aztán rájöttem hogy ez nem állapot, azóta normálisan eszem napi 3-5 alkalommal, este általában kevesebb kalóriatartalmú ételeket, gyümit, zöldséget és minimum 5l teát+vizet iszom. tudom még nem vagyok elkésve semmivel de úgy szeretnék enni hogy tápláló is legyen de ne a leghízlalóbb kaják. emellett majdnem mindennap elmegyek sétálni a kisfiammal és itthon tornázgatok is ha ráérek, de eddig sajnos nem fogytam semmit, sőt :(
2012. okt. 21. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Már bocs, de jelenleg más funkciója van a szervezetednek: regenerálódás és a tejtermelés. Azt nem írtad, mennyi az a plusz, amitől szeretnél megszabadulni, de nekem az orvosom és a védőnőm is azt javasolta, ne most foglalkozzak a kilókkal. Nem is érdekel, most más feladata van a testemnek. Amúgy a kaját el kell találni, mert egy ideig a szervezet előállítja "saját kárára" a tejet, de utána csökken a tejed. Én 54-kg-val kezdtem a terhességet, 76 kg-val vettek fel a kórházba, 67-al jöttem haza (3640-el született a kisfiam császárral), semmit nem csinálok a napi sétán kívül és 60 vagyok,3,5 hónapos a kisfiam. Ameddig nem táplálok hozzá, de 6 hónapos koráig nem érdekel mennyit fogyok, mondjuk hízni sem szeretnék. Tornázz otthon, baba-mama torna és séta.
2012. okt. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az a fontos,hogy megfelelően táplálkozz, legyen elég tejed, hogy minél tovább tudd szoptatni a gyermeked.Természetesen arra is van mód, hogy szoptatni is tudj és foggyál is. Nézd meg ezt az interjút a youtubeon: http://www.youtube.com/watch?v=sc8MqlAn7go&NR=1 Ha érdekel a dolog, akkor keress meg privátban és szívesen segítek.

A baba-mama torna pedig valóban nagyszerű ötlet. Nemcsak hasznos, hanem még szorosabbá is teszi a gyermekeddel a kapcsolatot.

2012. okt. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele hogy a testem szerepe most az hogy a kisbabámat tápláljam de bármit csinálok csak jönnek fel a kilók, pedig napi 2-4 órát sétálok a kisfiammal, itthon is tornázom és nem zabálok de eszem amikor éhes vagyok. terhességemet 59kgval kezdtem, 71 voltam szülés elött és 61 utána. azóta meg 65 lettem és ha ez így megy tovább nem tudom mennyi leszek a szoptatás végére... mert nekem is az a célom hogy minél tovább szoptassak de nyilván nem szeretnék a végére 80 kg lenni :(
2012. okt. 22. 17:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is nagyon elkezdtem hzni szoptatás alatt, abnormális mértékben(20 hét alatt 20 kiló, diéta mellett), a pajzsmirigy alulmőködés kizárása után derült ki, hogy PCOS vagyok, inzulinrezisztenciával spékelve.

Most két éves a lányom, egy hónapja, mióta bölcsi és ezért kevesebbet szopik, 10 kiló ment le. Magyarul nálam a hormonok és a "betegség" összjátéka okozta a folyamatos naymértékű hízást. MOst, hogy kevesebbet szopik, elkezdhetem szedni a gyógyszert.

Oda akarok kilyukadni, hogy szerintem mindenképpen menj el kivizsgálásra, hormonprofilt nézni, ha mozgás és diéta amellett sem sikerül a súlyodat kordában tartani.

2012. okt. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 73,5-el kezdtem a terhességet,86-tal mentem szülni,75-tel jöttem haza (4kg volt az újszülöttem).10 hónapos a picim 63 kg vagyok.Nem csinálok semmit,ha tehetem sétálok a babával,nem eszek kenyeret helyette extrudált kenyér vált be.Minden mást eszek (szalonna stb) van olyan hogy este 9-kor is bekapok vmit mégis fogyogatok lassan.Sztem alkati kérdés is.
2012. okt. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!