Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szedhetem a vastablettát...

Szedhetem a vastablettát szoptatás mellett?

Figyelt kérdés
Angliában élek, most voltam hat hetes kontrollon a házi orvosnál (:S) Megkérdezte hogy sokszor érzem magam fáradtnak és mit gondolok miért van ez így? Mondtam hogy talán, mert van egy hat hetes babám. Erre vérvétel nélkül felírt vastabllettát. Nem lesz baja kislányomnak ha beszedem? Mi van ha mégse vagyok vashiányos? (Ja plusz azzal indokolta a vashiányt mert a szülés óta vérzek, igaz az utóbbi négy hétbe csak ilyen barnás volt, mint a menzesz végén.)

2013. jan. 3. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ártani nem fog a vas, és jó eséllyel lehetsz vashiányos, de vérvétel nélkül az az orvos sem fogja megmondani.

Kellene hozzá egy vérkép.


Én pl. az első két szülésem után erősen vashiányos voltam, míg a harmadik után teljesen rendben volt a vasháztartásom, pedig akkor is gyenge voltam, szóval itt nincsenek törvényszerűségek.

2013. jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én nem szedném.A babád hasa fájni fog tőle ha szoptatod.A kisfiamnak kellett szedni vasat 3 hónapos korától és nagyon fájt tőle a hasa.
2013. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szedd, ha sokáig véreztél szülés után akkor biztos hogy nem fog ártani. Ha félsz a hasfájástól akkor esti szoptatás után vedd be, így legkésőbb a délelőtti tejjel ürül, akkor még nem jellemző a hasfájás, inkább este szokott az lenni.
2013. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szedheted, nem fog ártani a babának. Nekem kellett szednem szülés után, mert nagyon sok vért vesztettem, de a kisfiamnak semmi baja nem volt tőle akkor sem és most sem, pedig már lassan 9 hónapos. A nőgyógyászom is ajánlotta a szülés után és gyerekgasztroenterológussal is javasolta, hogy szedjem akár egész szoptatás alatt.
2013. jan. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is a szülész orvosom javasolta szoptatás alatt végig és a terhes vitamint is. Semmi bajotok nem lesz, a baba vastartalékai is fokozatosan ürülnek, így az övét is pótolhatod.
2013. jan. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:

Szedhetsz, de mindkettőtök székletét foghatja.

Azért én kérnék egy vérvételt, ha nem nagy dolog nálatok...

2013. jan. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én szülés óta szedek napi kettőt, mert nagyon sok vért vesztettem, és nagyon-nagyon rossz lett a vérképem szülés után.

Semmi baja a gyereknek, nekem okoz némi gondot, mert nehezebben megyek wécére, de a gyereknek semmi baja.

Egy hónapos, és kizárólag csak szopik.

2013. jan. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!