Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes tápszeres babánál...

2 hetes tápszeres babánál mikor hagyható ki az éjjeli etetést?

Figyelt kérdés

3800gr körüli,7szer eszik 24 órában 60-100 ml között.Este 11körül eszik utoljára,legközelebb éjjel 3körül.

Elég sírós,hasfájós főleg éjjel,ezért is holt fáradt a család.

Az igazsághoz hozzá tartozik hogy nehezen indult az etetés,itthon fogyott is,cicitől elfordul,tápszer se volt jó,1,5 hét alatt fogyott is.Most lassan megindult a sulya,hízott 10 dekát de a születési sulyát még nem érte el.A hasfájás maradt.

Kihagyható az éjjeli tápszerezés és helyettesíthető teával,vízzel?



2012. okt. 31. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Akkor hagyd ki, ha már a születési súlyát elérte. Akkor adhatsz neki ánizs teát, ami a hasgörcsöket is csillapítja.
2012. okt. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gabszem ***** válasza:
89%
Neki még kell sajnos az éjszakai 3 óránkénti evés, ha nem adsz neki valószínűleg sírni fog. A tápszeres babák ált. hamarabb átállnak az éjszaka átalvására. A miénk 6-7 hetes korától átaludta már az éjszakákat. Kitartás!
2012. okt. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xStefix ***** válasza:
83%

Kérdező, ha gondold, keress meg privátban, mert elég összetett a problémád. Főleg azt tartom gondnak, hogy két hetesen még nem nyerte vissza a születési súlyát. (Bár nagy baba, de akkor is. És főleg azért is, mert tápszeres.)

/szoptatási segítő/

2012. okt. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Tanácsadó!

Mikorra kell elérje a születési sulyát?Kicsit megijedtem..


A védőnő a szoptatást erőlteti amit meg is értek,de egyértelmű számomra,hogy igen határozott cumizavarja van a picinek,rángatja a cicit,mérgelődik,sír.Már a kórházban el lett "rontva" a dolog,és anya is feladta már a 10ml lefejt tejnél hogy ez kevés..Viszont szenved nagyon nagyon a lelke ettől !!!

Valamint hogy alig hízik a baba,ő fáradt,hasfájós a pici,sokat sír éjjel.

A gyerekorvos annyit mondott adjon neki infacolt , és vizet ki ne száradjon.

Szerintem nem normális.De ez az én véleményem.

2012. okt. 31. 12:12
 5/6 xStefix ***** válasza:
79%

Ehh, ilyesmire tippeltem. :(

A születési súlyt 14 napos korra "illik" visszanyerni, bár nagyobb súllyal született babánál talán lehet még pár nap haladék. De ha tápszert kap, és főleg, ha igény szerint (vagyis nem korlátozzák a mennyiségét), akkor ennek lassanként rendeződnie kéne.

Nincs más dolog a háttérben? Játszócumi? Gyakori vizes-teás itatás? Esetleg betegség? A baba általános állapota, kedélye milyen? Mikor, milyen gyakran sír? Ezeket mind tudni kéne hozzá.

Megpróbálhatok segíteni én is, de talán privátban (leginkább telefonon) lenne érdemes, magával az anyukával, mert összetettnek tűnik a probléma. Ha pedig én nem vagyok elég, tovább tudom irányítani őt képzett szakemberhez (én még csak amatőr vagy, de szakmailag érdekelt).

2012. okt. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves XStefix!

Írtam privit.Köszönöm!

2012. okt. 31. 13:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!