Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Még csak 2 napja szoptatok,...

Még csak 2 napja szoptatok, élvezném, de rettenetesen fáj! Meddig?

Figyelt kérdés

A melleim szopi után fél órával kő kemények, mint a beton! Amikor meg a kisfiam szívja nagyon fáj!! Elmúlik, vagy hozzászokok?

A másik, hogy amikor kéri cicire teszem, közte garmastannal kenem amit előtte lemosok! Igy jó? A szúlésznők sajna nem sokat segítenek..


2012. okt. 7. 06:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy szopizás előtt kifejsz egy kicsit a melledből, akkor nem fog annyira feszülni.
2012. okt. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Garmastan sokat segített nekem is. Elvileg nem kell lemosni a védőnőm szerint, de én lemostam.

Egy-két hét után már hozzá fog szokni a melled, és nem fog fájni. A keményedés miatt pedig vagy fejni kell, vagy gyakran cicire tenni a kicsit. A masszírozás is segít.


[link]

2012. okt. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod azt is, hogy szopi után anyatejjel bekened a bimbód és hagyod levegőzni. Nekem a krém nem vált be, sőt, sajnos rosszabb lett, de mindenkinek más jön be...A fájdalom lehet csak 1 hétig, de akár 1 hónapig is eltarthat! :(
2012. okt. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én lanolint vettem a gyógyszertárban, és azzal kentem, azt tényleg nem kell lemosni. Mire hazajöttünk a kórházból, már nem volt rossz a szoptatás.
2012. okt. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A mell belövellése pár napig tart,utána enyhül a feszülés.arra vigyázz,hogy ne gyulladjon be.a nagyon feszülő mellet egy kicsit le kell fejni.ne sokat,csak amennyitől lazább lesz,mert különben még több fog termelődni.kitartás!én 2 hete szoptatom a 3. babámat,erősen szív,úgyhogy a bimbóm még mindig fáj és fog is...én is anyatejet,levegőzést javaslom.illetve a borax glicerint szokták javasolni.ezt sem kell lemosni.
2012. okt. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem 4-5 hétig fájt, utána viszont nagyon jó lett.


Kitartás, próbáld még egy kicsit elviselni, lesz ez jobb...

2012. okt. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gyönyörűséges ***** válasza:

Nekem is 4-5 hétig volt kínkeserves, utána maga lett a mámor :) már 4,5hónapja csak szopizik.

Nekem a bepanten segített, nem kell lemosni és gyógyult a cici rendesen, de sokat kell levegőztetni.

Legalább 3-4 hetes koráig muszáj fejni, mert most sok tejcsit termel a szervezet, amit még a baba nem ürít ki rendesen és ezt muszáj mellszívózni...ha nem teszed,lehet mellgyulladás a vége..én átéltem.

A helyes mellretétel nagyon fontos, akkor nem lesz sebes és nem lesz fájdalom... Tudom, könnyű mondani én se tudtam sokáig helyesen mellre tenni.... Sok sikert, jó egészséget és kitartást!!!!

Bármi kérdésed van ide mindig írhatsz, nagyon jó tanácsokat adnak..nekem sokat segítettek itt :)

2012. okt. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is kb egy hétig fájt.szerintem azért mert túlságosan tele volt.Jó hír hogy a második és a harmadik babámmal nem fájt egy percig sem.Ehhez is hozzá kell szoknia a cicinek!
2012. okt. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem annyira fájt, hogy képtelen voltam szoptatni, ezért fejem neki.
2012. okt. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!