Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rettenetesen fáj ha szoptatok,...

Rettenetesen fáj ha szoptatok, mit tehetnék? 1hetes a kismanóm, nagyon fáj ha szopizik, tudok ellene valamit tenni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 14:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Egy hetesen még normális lehet, ha valamennyire fáj, hiszen hozzá kell szoknia a mellednek a terheléshez, de nagyon fontos lenne megállapítani, hogy jó technikával szopiztok-e. Ha nem, akkor meg kellene tanulni a helyes technikát, ha meg igen, akkor egy , max két héten belül hozzászoksz majd.


Itt olvasgass, és ha arrébb lapozol még sok hasznosat találsz, képeket is...


[link]

2011. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
nekem is nagyon fáj.hamarosan elmúlik.a bőrnek hozzá kell edződni.használj garmastan krémet,nehogy kisebesedjen.ha nem múlik el hamarosan,akkor lehet nem jól kapja be a babád.
2011. jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Tudom hogy bizonyos szinten normális hogy fáj, de már ott tartunk hogy szopizás közben folynak a könnyeim, pedig enm vagyok egy nyafka fajta
2011. jan. 18. 14:28
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire fáj, kérj segítséget, lásson titeket valaki szopizás közben, úgy tud igazán tanácsot adni. A kicsi szájába is bele kellene kukkantani, hogy nincs-e lenőve a nyelve.


[link]


[link]

2011. jan. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Védőnő megnézett ma minket szopi közben, és azt mondta hogy rendesen eszik, nagyon ügyes baba, szóval a melem lehet túlzottan érzékeny
2011. jan. 18. 14:43
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok még egyszer, harmadikkal egyet értek. Anélkül, hogy bántani akarnám a védőnődet (mert nem is ismerem), de nem mindegyik olyan profi ebben. Az enyémnek pl. nem is volt saját gyereke, szóval úgy azért nehezebb...


A szoptatási tanácsadók ebben profik, és a lenőtt nyelv is lehetséges...

Hívj fel egy tanácsadót, az lll.hu oldalról is választhatsz, sőt egyesek átfedésben vannak a belinkelt helyek között. :o)

2011. jan. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Sajnállak nagyon a fájdalom miatt, és együtt érzek veled. Nekem is sebes volt, nem is kicsit. Sőt az én mellbimbóm oldalt szét is nyílt, nagyon megszenvedtem az első pár hetet, én is sírtam annyira fájt, viszont szoptatni meg muszáj volt. Ma már kevésbé fáj (7 hetes), de még mindig érzem egy kicsit, pedig jól teszem mellre. A garmastan krémet ha használod, mindenképp mosd le szopás előtt még akkor is, ha az van ráírva hogy nem igényel lemosást. A legjobb ha bekened szopás után anyatejjel, és hagyod levegőzni a cicid, hagy száradjon meg rajta. Az jobb mint a garmastan. Nekem ráadásul vaskos is volt a cicim, nekem 1,5 hétig csak az egyiket fogadta el. Mára már mindkét mellből szopik (váltott mellű szoptatás).

Idővel el fog múlni a fájdalom. A lényeg, hogy akarj szoptatni.

2011. jan. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
kitartás! hamarosan javulni fog! nekem is 2x kisebesedett, tudom, mit érzel! egyrészt az segített, hogy a babám néztem közben, érte könnyebb volt a fájdalmat elviselni. másrészt tényleg tud szoptatási tanácsadó segíteni! nekem is ők segítettek, a fenti linkeket ajánlom én is!
2011. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez volt! Rendesen szopizott, mégis hihetetlenül fájt.

Medela bimbóvédőt vettünk, tökéletes, attól a perctől kezdve nem fájt. Többet és gyorsabban evett a babám ráadásul, valahogy neki nagyon bejött. Aztán amikor idősebb lett, elhagyta és anélkül sem fájt már.

2011. jan. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 xStefix ***** válasza:
Bimbóvédőt csakis a sor legvégén próbálj! Nem tutibiztos, de esetleg további szopis gondokat okozhat, ezért írom neked, hogy lehetőleg mással kísérletezz előtte...
2011. jan. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!