Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rettenetesen fáj ha szoptatok,...

Rettenetesen fáj ha szoptatok, mit tehetnék? 1hetes a kismanóm, nagyon fáj ha szopizik, tudok ellene valamit tenni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 14:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
39%
...bimbóvédő!!!!!!!!!!!!
2011. jan. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
39%
Erre való a bimbóvédő!!! Ezért találták ki. Kislányom 13 hónapig szopott. Az első 6 hónapot bimbóvédővel. Vettem 2 párat, (Avent), mindig fertőtlenítettem. EZ fontos. Az első pár hét alatt vérzett a cicim, annyira kisebesedett, de a technika rendben volt. Csak hozzá kell szoknia a cicnek. De NEM KELL szenvedned!!! Aztán amikor vettem bimbóvédőt, elkezdődött az élvezet mindkettőnk számára :) Akkor értettem meg, hogy szoptatni JÓ! Aztán lassan elhagytuk a védőt, és a maradék időszakban már nem kellett, mert nem is cicizett olyan sokszor, evett már mást is. Amikor abbahagyta a szopizást, akkor vettem észre, hogy kezd egy új bőr tulajdonképpen visszanőni a bimbókra. Nemsokára megszületik a kistesó. Gondolom, ennek az új bőrnek szintén fájdalamsan kellene lekopnia, de már a kórházba viszem magammal a védőket. Élvezni szeretném a szoptatást. Sokáig! SZóval rajta, vegyél, és próbáld ki! Megéri!
2011. jan. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

a bimbóvédővel óvatosan!

az én babámnak nem jött jól. nem tudta teljesen kiüríteni a melem (több erő kell ahhoz, hogy átszívja a védőn), és mindig csomósodott a tejem. ráadásul a rossz szájtartásról 1 hónapba telt leszoktatni. (más technika kell a bimbóvédő, cumi, cumisüveghez és más a mellhez. van akinél nem okoz gondot a váltás, nálunk nagyon rosszat tett a bimbóvédő.)

2011. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 xStefix ***** válasza:
100%
Jó, hogy leírtam... szent ég. :((((
2011. jan. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Együttérzek veled.

Az én babám most múlt 5 hetes.

Nekem szó szerint vérzett a mellbimbóm az első két hétben, nagyon szenvedtem szoptatáskor. Mindent próbáltunk, a mellbimbóvédővel is ugyanúgy fájt.


Egy napig nem szoptattam, lefejtem a tejet + teát is kapott enni a babó. Közben szinte egész nap hagytam levegőzni a mellbimbóim, néha rákentem egy kis anyatejet (állítólag az is gyógyítja a sebet), majd estére körömvirágkrémet.

Másmapra le is esett a var a sebről és szépen szoptattam.

Ja, és akkor add a szájába mellet, ha jó nagyra nyitja, különben a bimbónál fogva szívja be, ami még jobban fáj.


Remélem, hamar helyre jössz! Kitartás! :-D

2011. jan. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 xStefix ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a bimbóvédőt kinek találták ki eredetileg, de NEM ez az elsőszámú megoldás! És még akkor sem, ha sokan kizárólag emiatt és ilyen céllal használják. Ezért plíz plíz, ne javasoljátok kapásból senkinek azért, mert nektek "bevált" (jobban mondva, nem okozott gondot)!

Mindig leírom, hogy én is használtam anno és kellett is, különben a hipoton gyerekem nem tudott volna szopni - de ettől még nem ajánlom senkinek, akinek nincs rá valós indoka.

Én is csak egy fórumozó vagyok itt és mégcsak nem is szakember, de kérlek titeket, ne "reklámozzátok" a védőt senkinek, vagy legalábbis ne úgy, hogy közben nem szóltok az esetleges nehézségekről is! Mert igenis mérlegelni kell, mielőtt az ember használni kezdi, hogy ne feleslegesen vegyen és/vagy esetleg (további) gondokat okozzon. Egy "hétköznapi" anyukának ez nem mindig jut az eszébe (és ezt nem rosszindulatból írom!), de nem is baj, ha leírja mindenki, hogy mit tapasztalt vele. De légy szíves, vegyétek figyelembe, hogy ezek egyéni történetek és ettől a szakmai ajánlás még ugyanúgy a régi marad. Nem tudhatjuk előre, hogy melyik babának mi fog ártani, ezért ne ajánljunk olyat, ami alapból "kockázatos". Ez ugyanaz a történet, mint a cumisüveg vagy a játszócumi használata...

2011. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
55%
Ha viszont nálam a bimbóvédő vált be és segített abban, hogy a mai napig szoptatok, akkor mi a rossebbnek ne akarjam ajánlani... !!!!!!!!!!!!!!!! Az elmélet nagyon szép, de akkor is a gyakorlatban kell megoldani a problémákat... miért ne lehetne ezt is kipróbálni...
2011. jan. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 xStefix ***** válasza:

Mert, ahogy írták rajtam kívül mások is, egyeseknél sokkal több gondot okozhat, mint hasznot. Ha te ezért előre tűzbe mered tenni a kezed, akkor bocsánat, hogy szóltam. Ez is egy lehetőség, igen, de nem az első és nem is a második, csak ezt sokan elfelejtik a történeteik mellé odaírni.

Én már elég ideje fórumozom itt ahhoz, hogy tudjam, nem kizárólag saját történeteket várnak a kérdezők, hanem konkrét tanácsokat, az ő saját problémáikra vonatkoztatva. Én igyekszem is ennek megfelelni, de úgy érzem, hazudnék, ha nem mondanám el azokat az "elméleteket" is, amik az egyes dolgok mögött vannak. És ezek nem ijesztgetések meg hülyítések, hanem általános megfigyelések. Amik alól lehetnek kivételek (pl. te és éppen én is), de attól még a kockázat megmarad. Ha te nem hívod fel erre a figyelmet, nem gond, de ne húzz le másokat azért, ha ezt mégis megteszik.

(És ezt én se lehúzásnak szánom, csak mindig van egy-két ember, aki időnként megszól, amiért kiegészítem a javaslataikat néhány észrevétellel. Nem baj, ez a dolgom, nekem már ezekre is figyelnem kell.)

2011. jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Nekem a kórházban ajánlották a védőt és csakis jót mondhatok róla. Előtte vérzés, sebek, minden volt, mint a búcsúban! A baba nem evett, visszakerültünk a kórházba kiszáradás határa miatt......infúzió jött, aztán a gyermekorvos és a csecsemőápoló kérdezte miért nem használtam védőt? Mondtam hogy azért mert azt sem tudtam hogy van ilyen.Még aznap vettünk ott a csecsemős osztályon, és első használatnál is sokkal többet szopizott a babám míg addig bármikor.

Én is ajánlom, mint a többség is!

2011. jan. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy én nem tudok negatívumokat írni, nekem gyermekorvos (kórház vezető gyermekorvosa) és gyermekápoló ajánlották.


Tudom hogy 20.58.-as válaszoló nem így gondolja, de ne haragudj hogy ezt mondom, (mert egyébiránt egy nagyon segítőkész ember vagy, szóval nem szeretnélek ezzel megbántani) de sokszor olvastam már a kommentjeidben hogy felülbírálsz, vagy lehúzol gyermekorvosokat (pl. enyémet, aki 20 éve profi szinten űzi a szakmáját, elismert orvos), védőnőket (olyat is aki kivételesen jól végzi a szakmáját), stb., akik véleménye nem egyezik a tiéddel.


Tiszteletben tartom hogy sokféle szakvélemény van, de mivel minden baba más, ezért nem szabad kijelenteni hogy csak egy vélemény a megfelelő, a többi meg butaság. KI kell próbálni a dolgokat és anyuka rájön hogy neki is segít-e vagy sem.

Szóval összegezve: nagyon becsülendő hogy segítűesz mindig amikor kell, de kérlek szépen ne mondj valamiről egyértelműen negatív véleményt, amit profi gyermekorvos, kórházi csecsemőápoló is ajánlott, és ami sokaknak (pl. nekünk is)igencsak hasznunkra volt.

2011. jan. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!