Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rettenetesen fáj ha szoptatok,...

Rettenetesen fáj ha szoptatok, mit tehetnék? 1hetes a kismanóm, nagyon fáj ha szopizik, tudok ellene valamit tenni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 14:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
nekem is körömvirág krém vállt be, és már vettem is egy bimbóvédöt de szerencsére aztán nem használtam mert a cicim hamar helyre jött.kitartás!!! nemsokára jobb lesz :)
2011. jan. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Bimbóvédő ÉS bimbókiemelő. Nem lehet, hogy a kiemelés volt az eredeti küldetése? Egyébként nagyon jó, hogy sokatoknak segített, de legalább ennyi gondot is okozott máshol, xStefix erre szerette volna felhívni a figyelmet. Játszócumi, cumisüveg is problémákat tud okozni nem kevés babánál, míg más babák nem érzékenyek erre. Ez egy valós dolog, szerencsés az, aki nem találkozott vele.
2011. jan. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 xStefix ***** válasza:

Valóban, nem az én véleményem a mérvadó, hanem a szakembereké. Én (tudomásom és igyekezetem szerint) a szoptatási szakemberek álláspontját igyekszem nektek továbbítani, nekik pedig ez az álláspontjuk. Szóval minden, amit írok, valahol "tőlük származik" és néhány dolgot magam is megtapasztaltam ezek közül, úgy, ahogyan azt ők előre jelezték. (És tényleg, nincs olyan tapasztalatom, ami nekik ellentmondó lenne.)


Arról viszont a közvéleménynek általában kevés infója van, hogy nagyon komoly szakmai ellentét van a két csoport, eüs dolgozók és szoptatási szakemberek között! (Persze mindig vannak kivételek, szerencsére, de muszáj vagyok általánosítani, hogy beszélni tudjak a tendenciákról.) Én már másfél éve olvasom a levelezésüket és személyesen is ismerek néhányat, úgyhogy talán kicsit jobban belelátok mindebbe. Higgyétek el, nagyon nehéz a szopisok helyzete, mert hiába vannak már nekik is kilószámra kutatásaik, eredményeik és háttérelméletük az egész szoptatási-kötődési témához, az egészségügy egyszerűen csigatempóban nyit az "új" felé. (Ugyanaz a helyzet, mint mondjuk 10-15 éve volt a természetgyógyászattal szemben. Akkor még alig volt orvos, aki ezt (el)ismerte! volna, mára viszont egyre nagyobb az igény eziránt is, ezért egyre több orvos képezi tovább magát ebbe az irányba.)

Nem célom lehúzni senkit sem, pláne olyat nem, aki sokkal többet tud, mint én. Minden tiszteletem a 20-30 éve dolgozó eüsöké (akár orvosok, akár paramedikális dolgozók), mert eszméletlen nehéz szakmában tevékenykednek, gondolom, a legjobb tudásuk szerint! Ugyanakkor tudni kell és néha muszáj szóvá tenni, ha olyasmi hangzik el (tőlük), ami nem fedi az "igazságot". Mindezzel én egyáltalán nem vonom kétségbe az egész szakmai hozzáértésüket, de az adott dologgal kapcsolatban valószínűleg nem a jelenlegi ajánlásokat követik. És sajnos én is azt tapasztalom, hogy ezek tömegjelenségek. Üdítő élmény, ha néha-néha olyasmit hallok anyukáktól, hogy az orvosuk, védőnőjük abszolút ismeri a szoptatás gyakorlatát... :(

De persze sem a gyerekorvosnak, sem a védőnőnek stb. nem a szoptatás a főprofilja, így nyilván nem is várható el tőle, hogy 100%-ig topon legyen a témában. De ha valami olyat olvasok, ami "nem egészen úgy van", arra fel szeretném hívni a figyelmeteket. Szóval nem a rossz szándék vezérel, valóban!


És ahogy írtam: a bimbóvédő egyáltalán nem rossz dolog, sőt, "életmentő" is lehet - de ismerni kell a használatával kapcsolatos esetleges hátrányokat is! És sajnos sokszor pont ezek nem hangzanak el, amikor valaki ajánlja ezeket a kiegészítőket. Én azt vallom, hogy jót is és rosszat is érdemes tudni ahhoz, hogy az ember a legjobbat tudja dönteni.


De köszönöm a kritikát és főleg a higgadt hangnemet. Ezt szerettem volna még hozzáfűzni és akkor mostmár tényleg elmondtam ide mindent, zipzárazok. :)

2011. jan. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Én pedig köszi hogy ilyen jól elmagyaráztad az álláspontodat, nagyon sok mindenben egyetértek Veled, de tényleg. Sajnos az ember sokszor nem tudja kire hallgasson, mert egyik ezt mondja, másik azt, egy első babás fiatal anyuka belebolondul a sok eltérő tanácsba, nekem mindig mást mondt a dokim, a védőnőm, anyukám, anyósom, kórházi ismerősök, szóval meg vagyunk mi anyák áldva. Akire hallgatok leginkább az a gyerekorvosom mrt nagyon tisztelem amit elért, és anyukám, mert benne ösztönösen megbízom :) És ehhez teszem hozzá a megérzésem szerinti dolgokat. A bimbóvédős dolog még nagyon nagyon kezdő anyukaként lett tanácsolva amikor öltem volna bármilyen ötletért ami segít a szopizásban és hát szerencsénk volt, bevált, de tény és való biztosan nem válik be minden babánál mert ezek a kis lények mindegyikük más egyéniség, más szokásokkal :)
2011. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!