Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tápszeres előetetés okés...

A tápszeres előetetés okés szoptatás mellett?

Figyelt kérdés

Nem fejek, ezért nincs mibe belekevernem a hasfájás elleni cseppeket. Tápszerbe is bele lehet egy 20 ml-t szoktam csinálni. Utána szopizik.


Ezzel nem csinálok rosszat?


2012. ápr. 15. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Sima vízbe is beleteheted. vagy gyenge babateába. ezek nem telítik el. Én anno a homopátiás golyókat adtam vízzel elkeverve, fecskendőből. szerintem egyébként 20 lm tápszer elég sok a hozzákeveréshez.


mennyi idős a babád és milyen szert használsz? nem tudsz annyi tejet fejni?


a lénye,g ha már tápszert használsz, hogy ne cumisüvegből add, hanem pohárból vagy fecskendőből

2012. ápr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

Cseppentőből is lehet adni (pl az Infacolnak klassz cseppentője van). Mi is adtunk cseppeket, de sosem kevertem semmibe - kanállal adtam vagy egyenesen a szájába. Azóta is élvezi, ha naponta a D-vitamint cseppentem a szájába :D

2012. ápr. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 xStefix ***** válasza:

Ne keverd lehetőleg semmibe, hacsak nem direkte úgy kell. Próbáld közvetlenül fecskendőből a szájába, szerintem meg fogja szokni.

Ha egyébként csak anyatejes, akkor a tápszer nagyon nem használ neki, pláne, ha csak ezért adod... inkább ne.

2012. ápr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pár csepp tápszer is felborítja a bélflórát, amit az anyatejjel felépített. Ez adja majd az immunrendszere forrását, inkább óvd.

Miért nem fejsz? Ha reggel nagyon tele van a melled, kézzel is lehet, még csak mellszívót sem kell venni. De a gyógyszertárban lehet venni 1-2000 Ft-ért is elég jók kézi mellszívót.

2012. ápr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Az az igazság, hogy örülök, hogy most nem kell fejnem, mert annyi tejem van, amennyivel bőven jól lakik a babám. Az első lányomnál sokáig fejtem, marha nagy macera volt.. illetve egész nap fejtem és szoptattam. Csak most egy 20 hónapos mellett nem nagyon lehet csinálni. amire oda eljutok, hogy fejjek...eltelik másfél óra.

Mellszívók garmadája van itthon. Meg van olyan tejfelfogó edényem, de már "szerencsére" nem folyik szopizás közben a másik tejem -annyira-.


A cseppek hasfájás elleni COLIEF cseppek, és rá van írva, hogy ne adjuk közvetlenül a baba szájába. Hogy miért?! Vmit kell a tejjel csinálnia ,azt tudom.


Azért használok ilyen-olyan dolgokat (infacol, nutriton, Colief stb), mert amellett, hogy írtóra hasfájós, rengeteget bukik is. Gyenge a gyomorszája.


Köszi a további tippeket is.


7 hetes

2012. ápr. 15. 22:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Dehát szerintem a fejést a többiek is úgy értették, hogy mielőtt a cseppeket beadod, akkor fejsz mondjuk 3-5 perc alatt egy keveset - 10 ml-t. Nem arról van szó, hogy állandóan a fejéssel foglalkozz. Ez így nem megoldható?

Vagy napközben rászánod bármikor azt a pár percet, hogy kézzel fejj egy kevéskét.

2012. ápr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:

Hát ha muszáj valamibe keverni, akkor annak viszont az anyatej a legjobb.

Többször kéne naponta?

2012. ápr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen ez a Colief, minimum mennyi tej kell hozzá, de a nem tudnál simán bekészíteni egy pici, steril műanyag pohárkát a gyógyszer mellé (pl. cumisüveg-tetőt) és szopi előtt csak kézzel hozzáfejni valamennyit?
2012. ápr. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
20ml tejet kifejni nagyon kevés idő. Nem kell éjjel-nappal fejni, csak annyiszor amennyiszer a cseppeket kell adnod. Én emiatt nem tápszerezném.
2012. ápr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!