Érdemes bimbóvédőt venni még szülés előtt, vagy ráérek venni?
Én vettem/vittem, mert lapos mellbimbóim vannak (az egyik főleg :) ), de nekem csak megnyugtatásra kellett. Annyi mindenen lehet izgulni első gyereknél, én nem akartam azon, hogy hátha azzal menne-e csak a szoptatás. Meg aztán nekem nem is lett volna olyan egyszerű riasztani a férjemet, ha mégis kell venni, nálam meg nincs. Ettől függetlenül minden egyes szoptatásnál jártam a csecsemősök agyára (éjjel is, hajnalban is mentem), hogy segítsenek jól mellre rakni (védő nélkül), szerintem teljesen kivoltak tőlem, de nem hagytam magam. Anélkül szoptatok azóta is (pedig volt egy csecsemős, aki közölte nem is fog menni nélküle... Ezért kell mindenkit kipróbálni az ügyeleten :) )
Úgyhogy egyetértek, nem azon az összegen múlik, engem megnyugtatott, hogy van, szerintem ezért is görcsöltem kevesebbet, mert ott volt kifertőtlenítve, ugrásra készen :)
A bimbókiemelőről sajnos nem hallottam előtte, tuti azt is vittem volna különben :)
Ha lapos vagy befelé forduló a mellbimbód, akkor bimbóKIEMELŐT érdemes először próbálni. Ezt viszont már a terhesség alatt kell, folyamatosan, hogy a melled felvegye a szükséges formát.
A bimbóVÉDŐT sokan a szoptatás miatti kezdeti fájdalom és sebesedés enyhítésére használják - nem feltétlenül "rosszul", de fontos, hogy itt sem ez az első (javasolt) lehetőség! Mielőtt ezzel próbálkoznál, tudnod kell, hogy szinte mindenkinél jelentkeznek ezek a tünetek, de ez sajnos ezzel jár, teljesen nem lehet kivédeni (szóval lélekben kicsit készülj rá, hogy az eleje kellemetlen lehet). Másodszor, ha nagyon fájdalmas a dolog, akkor mindenképp meg kell figyelni, hogy a baba jól kap-e a mellre, helyesen szopizik-e, esetleg nincs-e valamilyen anatómiai elváltozása (pl. lenőtt nyelv), mert ezek mind okozhatják/fokozhatják a tüneteket. És ilyenkor nyilván ezt kell kezelni, nem rögtön a védőhöz nyúlni.
Ha mindezen túl vagy, a babád ügyesen szopik és más módon is próbálod magad gyógyítani (anyatej, krémek, szellőztetés), de továbbra se az igazi, AKKOR lehet szerintem megpróbálni a védőt.
És azért nem ez az első megoldás, mert a védőnek is lehet negatív hatása a szopizásra (a technikára és/vagy a tejmennyiségre is), amit viszont nem láthatsz előre - szóval jobb, ha előre gondolkozol és megpróbálod ezeket elkerülni, ha épp úgy alakul.
Viszont van pár olyan eset is, amikor a védő kifejezetten segíthet a szopizásban, ilyen pl. a hipotónia (izomgyengeség), ha a baba nem tud rákapni a mellre, nem tudja beszívni a szövetet. Ilyenkor ez a kis műanyag kupak segít összefogni a bőrt és a baba könnyebben be tudja venni. - De még ebben az esetben is érdemes figyelni a védő használatára, hogy vannak-e bármikor zavarra utaló jelek.
Szóval én azt javaslom neked, hogy előre ne szerezd be, de ha gondod lenne, akkor se rögtön ezzel indíts. De persze nem tilos használni, csak inkább körültekintően.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!