Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megváltozik a tejcsi íze, ha...

Antus kérdése:

Megváltozik a tejcsi íze, ha újra terhes leszek, de még az első gyermekemet szoptatom?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy megváltozik a tej íze, ha ismét teherbe esek. Még szoptatom a másfél éves lányomat, de mostanában szeretnék teherbe esni, és arra lennék kíváncsi, hogy akkor le fog-e szokni a cicizésről, ha az íze is más lesz a tejnek? Úgy terveztem, hogy idén nyáron, amikor 2 éves lesz, megpróbálunk leszokni a szopiról, főleg, ha jön a 2. baba. Valakinek van hasonló tapasztalata?
2012. febr. 12. 14:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

4.és 7. vagyok!


Nálunk 27 hetesen mondom ugyanúgy kéri a cicimet a kétéves két hónapos lányom!


Nálunk is volt aki(orvos is) furcsán nézett,hogy ez még így van,de én már a dokiknak is simán az arcukba mondom a WHO ajánlását,amit nekik jobban kellene tudni!De mindegy is!Nálunk a nődokim és a szülésznőm is tudja,hogy a nagy még szopik,és egyiknek sincs ellenére!Mondjuk a szülésznőm szopitanácsadó is,így Ő inkább mindig támogat megerősít,hogy jó amit csinálok!


Van nálunk egy ilyen szoptatást segítő anyacsoport,és ott nagyon sokan tandemben szoptatnak!/szoptattak!Csak jó tapasztalat van,és hihetetlen mennyiségű előnye is van!



2 éves kislány és 27 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. febr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
De jó ezt olvasni!!! Én is már úgy megyek szurira, hogy lelkileg felkészülök, hogy mit fogok kapni, hogy még mindig szoptatja anyuka, ha leszokna, akkor többet enne, ugye tudja, hogy ennek már semmi értelme, mert nincs tápértéke a tejnek, bőven elég 1 éves korig szoptatni...stb. Ilyeneket szoktak mondani. Én meg csak azért is mondom nekik, hogy igen, még szoptatom, és gyenge vagyok a leszoktatáshoz, ezt nem nekem találták ki. És látom rajtuk, hogy teljesen idiótának tartanak...
2012. febr. 13. 23:20
 13/18 anonim ***** válasza:
Még olyan előnye is van, hogy amikor megszületik a picur, ugyan a tej összetétele pont az ő igényeit fogja fedezni, na de azt korlátlanul. A fiam egyetlen grammot se veszített a súlyából, sőt, a legelső naptól szépen gyarapodott, mert egy pillanatot se kellett várnia a tejbelövellésre.:-) Lesett is a védőnő meg a gyerekorvos, hogy hát ilyet még nem láttak.
2012. febr. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ígyigaz,ahogy Gabka írja!

Sőt Neked sem fog megint úgy bedurrani a cicid,mint az elsőnél,mert eleve van tejcsi!Nem fog fogynia baba!A nagyobbod (ha tandemben szoptatsz) akkor mégegyszer megkapja azokat a fontos immunanyagokat amik az előtejben vannak! :)


Szóval sok előnye van!

2012. febr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Komolyan van ilyen??? Nem is gondoltam, hogy ez normális lehet. Azt hittem, hogy mivel már most is furcsán néz rám az orvos, hogy még mindig szoptatom 1,5 évesen, teljesen bolondnak tartanának, ha a másodikkal együtt szopizna."


Nálam is ez volt, a két gyerkőc tandemban.

Ráadásul nem is akartak lejönni a "szerről", én azt terveztem az első terhességem alatt, hogy fél év csak anyatej, utána ha megy, akkor 1-2 éves koráig szoptatom. Ebből lett az, hogy egyszerre szoktak le amikor elkezdett apadni a tejem. A nagy ekkor volt 4, a kicsi 2,5 éves.


Akkoriban voltam nőgyógyásznál, körzetihez csak beestem. A doki amikor meghallotta, hogy a 4 évest is szoptatom, egyből az egekig magasztalt, hogy én vagyok a Szent Nagy Magyar Anya, aki a lehető legjobbat teszi a gyermekével. Csak úgy fürödtem a dicsfényben. Amikor vissza kellett menni a leletért, más doki rendelt épp. Ugyanaz a rendelő, ugyanaz a szék, másik orvos. Mondom, hogy szoptatom a 2,5 évest... és ki sem ejthettem a számon hogy a 4 évest is, már le lettem cseszve, hogy mekkora felelőtlen vagyok, már rég el kellett volna választani a gyereket úgy egy évesen.

Szóval a dokik álláspontja sem egyforma. A tanulság: bármit csinálsz, az valakinek a szemében úgyis sz.r lesz és lehülyéz miatta. Úgyhogy csináld azt ami neked jól esik és a lehető legjobbnak látod a gyerkőcök számára.

2012. febr. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Ez nagyon tetszik, amit írsz!!! Ez mindent elmondott nekem a szoptatásról és az orvosokról....tényleg mindenkinek más a véleménye. Lehet, hogy nálam azért ellenezték amúgy a szoptatást, mert kis súlyú a babám és az egészsége miatt ajánlották, hogy válasszam el. 1 év 7 hónap=8,5 kg.


Tök jó az is, hogy a nagy ismét megkapná a vitaminokat a picivel együtt!


Nagyon sokat megtudtam Tőletek!


Nagyon köszönöm a sok segítséget, véleményeket!!!

2012. febr. 15. 11:13
 17/18 anonim ***** válasza:

Kis súlyú a babó, tehát válaszd el? Ezt meg milyen agyament orvos találta ki? Ha eleve kis súlyú, akkor még inkább szüksége van arra a rengeteg tápanyagra meg vitaminra, amit az anyatejből megkap.

Amúgy meg kis súly vagy sem: sosem értettem, miért kéne versenyhizlaldát nyitni gyerekek számára... A felnőttek nagy többsége elhízott, rossz táplálkozási szokásai vannak, amelyek a gyerekkorban gyökereznek, mert ennyit és ennyit híznia KELL a gyereknek, mert nem akkor eszik, ha éhes, hanem a nagykönyv szerinti időben és mennyiséget... a babák még ösztönösen tudják, mi a jó nekik, aztán mi felnőttek elrontjuk őket szépen. Mert minket is ugyanígy elrontottak.

2012. febr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek Veled. Már kicsinek sem tartottam be a 2-3 órás etetéseket. Egyszerűen nem akartam, hogy sírjon, amikor éhes, miért ne adnék neki előbb cicit? Hülyeség. Mostanság se figyelem az órát, hogy mikor kell ennie. Inkább többször eszik keveset. Felnőtt korban is erre törekszünk szerintem, miért pont a piciknél lenne ez másként?

Majd elválasztom, ha már nem kéri. Az a legkíméletesebb elválasztás szerintem, ha már ő nem akar belőle enni.

2012. febr. 15. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!