Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megváltozik a tejcsi íze, ha...

Antus kérdése:

Megváltozik a tejcsi íze, ha újra terhes leszek, de még az első gyermekemet szoptatom?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy megváltozik a tej íze, ha ismét teherbe esek. Még szoptatom a másfél éves lányomat, de mostanában szeretnék teherbe esni, és arra lennék kíváncsi, hogy akkor le fog-e szokni a cicizésről, ha az íze is más lesz a tejnek? Úgy terveztem, hogy idén nyáron, amikor 2 éves lesz, megpróbálunk leszokni a szopiról, főleg, ha jön a 2. baba. Valakinek van hasonló tapasztalata?
2012. febr. 12. 14:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Megváltozik, de nem azonnal, inkább úgy félidő tájékán és kevesebb is lesz. A lányom ennek ellenére nem szokott le, végig szopizott terhesség alatt, majd tandemban a kicsivel (pont két év van köztük). A fiam most másfél éves, júniusra várjuk a kistesót, neki egy bő hónappal ezelőtt kezdett nem ízleni a tej, el is hagyta a cicit egyik napról a másikra.
2012. febr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Húha, köszi! Akkor reménykedek, hogy időben leszokjon.
2012. febr. 12. 16:53
 3/18 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, hogy megváltozik e az íze, de 7 hós volt a "nagy" mikor újra terhes lettem, és egyből elhagyta a cicit, nem fogadta el.. és ekkor mi még nem is tudtunk a terhességről, pár nappal később teszteltem.
2012. febr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia!Én még 3* szoptattam a nagyot,mikor terveztük a babát!20 hós volt a pozi tesztnél!2 nap nem kérte előtte, akkor lehetett a beágyazódás így utólag..

Valóban a tej íze mennyisége 16-20. hét körül változik meg!Mert onnantól a szervezeted (hiába szopizik a nagy)mára kicsinek termel!Ugyanúgy mint az első várandósság alatt!

Nálunk 18 hetes voltam mikor a nagy töltötte a 2-őt!Így én abban remlénykedtem,ha le is szokik a 2 évet elérjük!

Hát most 27 hetes babás vagyok,de Ő még szopizik!Igaz már csak este!H BETEG (MOST JÖNNEK AZ UTOLSÓ FOGAIés amiatt)akkor többször kéri,de engem nem zavar!em fáj,úgyhogy én hagyomneki!Több ismerősöm is végig szoptatta nagyot a várandóság alatt!De van amelyik gyerkőcnek nem kell már terhesen,vagy félidőtől!Mindkettő normális!


:)

2012. febr. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Akkor igazából mindenkinél máshogy működik. Engem sem zavar, hogy szopizik, csak azt nem szeretném, ha a Picikét szoptatom a Nagy meg féltékeny legyen...de ez még messze van. Lehet addig magától elhagyja.

2012. febr. 13. 09:46
 6/18 anonim ***** válasza:
Nálunk szerintem pont azért nem jelentkezett a féltékenység, mert a nagyobb is pont ugyanúgy szopizhatott, mint a kicsi. Eléggé vissza tudnak babásodni egy időre a nagyobbak - nálunk a pelus is visszajött pár hónapra - amikor megszületik a kistesó. Viszont ugyanúgy szopizhatott, így nem volt féltékeny a kisebbre.
2012. febr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

De jóolvasni Gabka! :)


Én is úgy tervezem,hogyhakéri (márpedig miért ne kérné ha így kitart)akkor Ő is jöhet emikor csak akar! :)Már a lányom most osztozkodik,Ő úgy képzeli,hogy az egyik cici az övé,és Babóca a másikat kapja! :)Most is így van,nekem már csakaz egyikből szopizik szinte csak!A másikat szánja a kistesónak! :)

2012. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Komolyan van ilyen??? Nem is gondoltam, hogy ez normális lehet. Azt hittem, hogy mivel már most is furcsán néz rám az orvos, hogy még mindig szoptatom 1,5 évesen, teljesen bolondnak tartanának, ha a másodikkal együtt szopizna. De akkor nem foglalkozok ilyenekkel, más is csinálja így! :-) Nagyon köszönöm a segítséget!!!!!!
2012. febr. 13. 12:59
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért elég ritka. Azt olvastam, hogy a terhesség alatt a gyermekek 80 %-a leszokik. Az én lányom is nagyon cicibolond volt, és amikor meglett a pozitív tesztem, még mindig nagyon kérte a cicit. Na, én is gondoltam, hogy ebből tandem-szoptatás lesz. Azért elég kellemetlen volt, mert a mellem megint elkezdett feszülni, és fájt, amikor bekapta. Szerencsére kb. a 3. hónapban leszokott róla, állítólag ilyenkor már elég intenzíven érezhető a terheshormon a tejben.
2012. febr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az én lányom még elkesen szopizott volna, de a terhesség elején már annyira érzékeny volt a mellbimbóm, hogy minden egyes alkalommal alig vártam, hogy végre abbahagyja. Aztán úgy láttam ennek nincs értelme és amikor a 12. hétbe léptem, elhagytuk a szopit. Mondjuk ő különösebben nem hiányolta. 10 hós
2012. febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!