Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megváltozik a GYED jogosult...

Ha megváltozik a GYED jogosultság 180napról 360-ra, akkor mi lesz azzal, aki az első babával TGYÁS, GYED, GYES-en van és utána egyből jön a 2. baba és nem dolgozik a 2 között?

Figyelt kérdés
Nincs hova rakni a babót, m nincs bölcsi. A mh megszünt, vagyis, ha majd visszamegyek, kiraknak, mert megszűnt a csoportom, vagyis munkám sincs 14 év után. Akkor én most nem fogok gyedet kapni a 2.baba után, hogy védjék a ktg vetést a bugrisoktól? Erre építettük az egész életünk,h gyűjtjük az önrészt, lakáshitel és utána 2 baba. Hát ha így van nem lesz több. De akkor hogyan nő a magyar népesség?
2009. febr. 17. 16:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagyis, 2 évet nem kapok...mert a gyes ideje mínuszolódik a gyed 2 évéből?
2009. febr. 17. 16:11
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy így van azt hiszem és engem is feháborít, mert én ugyan terveztem, hogy vissza megyek dolgozni, de nem ennyit. Én szerencsés vagyok, mert a munkakörömből adódóan ha terhes leszek egyből beteg állományba küldenek, és ugye az is beleszámít a dolgozott időbe. De sokan ezt nem tehetik meg és mélységesen felháborít a kormány döntése, ugyanis így tényleg nem fog nőni a népesség, pedig ugye ez lenne a cél.
2009. febr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És a gyes nem számít bele? Ugye? Nekem nem lesz munkám, így nem is nagyon tudok betegre menni majd, ugye?
2009. febr. 17. 16:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a gyes nem számít munkaviszonynak, viszont, ha gyes alatt terhes leszel, akkor azt hiszem, a második után is a gyes jár. Javítson ki valaki ha nem jól tudom. És sajna, ha nincs munkád betegre sem tudsz menni.
2009. febr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jár a tgy és a gyed a másodikra is, ha van munkaviszony. Munkám jelenleg van, vagyis munkaviszonyom, csak nem tudok visszamenni, mert megszünt a csoportom. Amíg babázom nem rúghatnak ki. Vagyis akkor a gyes alatt kell legkésőbb terhesnek lennem és onnan azonnal táppénz, hogy ne vonódjon a gyes napja le a következő gyedemből?

Nem akartam ilyen kis korkülönbséget. És mi lesz ha nem jön össze hamar vagy ha baj lesz? Ez magyarország. A bugrisok ellen van és így még mi is na jó, csak magamról beszélek, még én is bugrisszámba vagyok véve és jól megszivatnak. Igaza volt a kolleganőmnek, aki felvetette magát pár hónapra még hajdan, h meglegyen a 180 napja....és akkor ő még tandíjmentességet is kapott...én próbáltam tisztességes maradni és a végén még én járok rosszabbul?

2009. febr. 17. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem, hogy - ugyanúgy, mint a tandíjmentességnél - lesz "kifutó" jellege. Vagyis azokat még nem fogja érinteni, akik GYED, GYES folyósítása alatt várják a következő babát.

2009. febr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát, max azt tudom elképzelni, hogy akinek már van kiskönyve, azt nem érinti.

Vagy azt, hogy vmit mást is változtatnak a tv-be....mondjuk azt, hogy ne vegyék egy kalap alá azt aki évek óta folyamatosan dolgozik olyan bugrisokkal, akik a gyedért potyogtatják a babáikat.


Bár, ha az cél, hogy ne legyen még ennyi magyar ember se a földön....

2009. febr. 17. 17:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismerve jogalkotóinkat, továbbá visszaemlékezve a Bokros csomaggal kapcsolatos AB döntésekre, úgy gondolom, hogy lesz átmeneti időszak, amikor a "régiek" még a régi szabályok szerint lesznek jogosultak, illetve válaszhatják az újat, egy meghatározott időpont után pedig cak az új szabályok érvényesülnek.
2009. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!