Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Folyton tekereg szopi közben...

Folyton tekereg szopi közben a babám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

6 hetes a kislanyom, 2 perc szopi utan megindul az emesztese, tekereg, kakilna, de nem jon neki semmi. Erolkodik, nyom, sokszor be is kell fejezni a szopit, mert sir is.

Kaki 2-3 naponta van, de akkor nagy adag, a hata kozepeig kakis.

Egyszerre csak keveset tud igy enni, bar az Alan nem baj, mert hizik.


Mi segitene neki? Espumisan, Gripe water, masszirozas nem jon be. Surun bofiztetem, de nem mindig van bofi.



2012. jan. 31. 17:30
1 2
 1/11 xStefix ***** válasza:

A tüneti kezelésen kívül sajnos sokat nem tudsz tenni. Vannak babák, akiknél ez rendszeres, mert ahogy a tej a pocakba ér, beindul az emésztés, ami náluk elég kényelmetlen lehet.

Tipp még a meleg párn a pocakra, a hason fektetés és másfajta szopis póz kipróbálása. Ha ezek se segítenek, akkor ez a klasszikus kólika lesz, amin az idő segít majd.

Kitartás nektek!

2012. jan. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszi. Ejjel, amikor fekve mellettem szopizik, akkor is elofordul, de talan ritkabban. En is area gondolok, hogy kolika, csak gondoltam, hatha van megoldas, mert rossz nezni, amikor szenved.
2012. jan. 31. 17:41
 3/11 anonim ***** válasza:
Én INFACOL-t használtam
2012. jan. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak szopizás közben van? Szopizás között nem tekereg, nem próbálkozik?
2012. febr. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kozte csak ritkabban, viszont kaki altalaban let szopi ko
2012. febr. 1. 01:57
 6/11 A kérdező kommentje:

Kozt van.


Bocs, veletlen elkuldtem.

2012. febr. 1. 01:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Lycopodium clavatum 15 ch napi 2x5 golyó, délután és este sokat segített, de többször is lehet adni. Lehet úgy is szoptatni, hogy háttal a falnak ülsz és a baba függőleges helyzetben hason fekszik rajtad. Így meegedik a pocakja is és a levegő is jobban tud talán áramolni. De ha semmi nem segít, az idő biztosan, általában 34 hetes korra elmúlik.


A puffasztó és a tejes ételekkel érdemes vigyázni még.


Ja és a hordozás, a minél több függőleges pozíció, hordozókendő - akár abban való szoptatás - is megoldás lehet!

2012. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tisztelt édesanyák!


Sajnálattal olvasom,hogy majdnem mindenki valami csoda löttyöt vagy bogyót tanácsol elsőnek!


Amikor megszületett a kisfiam,borzasztóan hasfájós volt,ő is alig szopizott mert ahogy elkezdte már kakilni akart.Ő is 2-3 nap alatt produkált valami szagosat a pelenkába,ellenben folyamatosan durrantgatott.Állandóan hívogattam a védőnőt,hogy mit csináljak mit csináljak,és majdnem minden második nap a sebészeti sürgősségin voltunk hogy megkakiltassák mert már nem bírtam nézni ahogy szenved.Egyszer egy ilyen alkalommal találkoztunk egy idősebb doktorral.Aki behívott minket a rendelőbe,és megmutatta hogyan és milyen módon kell masszírozni a pocakot.Elmondta,hogy a kisbabák 60% nem hasfájós és azért nem kakil,hanem mert nem tudják használni a kakilós izmokat.Meg kell őket tanítani.


Amikor már egy teljes napja nem kakilt babócád,vetkőztesd le,pelust a feneke alá: Ülj le úgy mintha pelenkáznád a babát,bal kézzel a baba bal bordája alatti részen kezd el az óra járásában intenzíven masszírozni nagy körökben a baba a hasát,úgy hogy lefelé mindig húzd meg a fütyije vagy a kis punija felé.Ne legyen azért annyira erős,de gyenge sem mert úgy nem ér semmit.Ha már pár perce így masszírozod,és ha jól csinálod a babád reflex szerűen elkezd nyomni,erőlködni,de nem fog neki sikerülni,ha az a baja amit én mondok.Ilyenkor jön a lázmérő,kicsit krémezd meg a végét és kezd el neki izgatni a kis popsilukát,közben fogd a két lábát,nehogy rúgjon egyet és megbökd a lázmérővel.ne fél amúgy annyira tőle,amikor láttam hogy az orvos majdnem félig bedugta a lázmérőt azt hittem elájulok,de bemegy,persze én otthon nem próbálkoztam vele,max egx-két centit engedtem be,és ha minden jól megy egy idő után ha kitartó vagy,a lázmérő végén észreveszed a beszorult kakit,akkor még izgasd egy kicsit masszírozd és a végén a babád teljesen összekakilja magát.:-)A lényeg a türelmen van,az elején ügyetlen leszel,de ahogy megtanulod hogyan megy a folyamat,ár egy két perc alatt könnyíthetsz a babádon.Az egy teljes napi kakimentességet mindig tartsd be.És tévedsz amikor azt mondják sokan mert ezt megszokja a gyerek,és utána nem megy magától neki,épp ellenkezőleg.Nekem kb 3 hétig kell ezt a féle módszert csinálnom,és bevált,önállóan kakilt utána,és nagyon boldog voltam,és ő is hogy végre nem fájt a pocakja.


És nem kell mindenféle bogyóval tömni,már most tönkreteszi a babád gyomrát.Hagyományos köménymagos tea,mi pupiteának hívjuk.Rakj bele egy kis cukrot és imádni fogja a babád.Az én védőnöm az ilyen védőnőnökre akik gyógyszereket ajánlanak azt szokta mondani,hogy őket kéne mindenféle gyógyszerrel egyszerre teletömni,és kezelgetni mindenüket,csakhogy tudják milyen érzés.


Próbáld meg ezt a módszert,ha segítség kell kérdezd meg az orvosodat,hogy biztos legyél benne nem okoz semmi kárt.nekünk bevált.Remélem jobban lesz a picurkád!

2012. febr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xStefix ***** válasza:

Kedves előző, a Kérdező maga írta, hogy már próbálta a masszírozást, de nem használt. (Bár azt nem tudom, konkrétan milyen masszázst próbált.)

Nem védem a többi anyukát, mert abban én is egyetértek, hogy első körben a természetes módszereket kellene végigpróbálni, de nem feltétlenül kell így "helyre rakni" a többieket, mert mindenkit a jószándék vezérelt.

De az tény, hogy ebben a témában is túl gyakran tolják az ember orra elé a receptet vagy a gyógyszer-brossúrákat, anélkül, hogy egyéb, kíméletesebb javaslatot is tennének.

2012. febr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint nem volt semmi sértő a "helyrerakásban".De ha mégis így történt volna akkor szíves elnézését kérem minden anyukának akinek megsértettem a lelki világát!
2012. febr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!