Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért veszélyes a "tejláz"?

Miért veszélyes a "tejláz"?

Figyelt kérdés

2 hete szültem, sok tejem van. Még nem fejtem, mert a baba szépen üríti 2-3 óránként a melleimet. Nem is nagyon akarok fejni, mert akkor még több lesz és az első gyermekemnél is csak a fagyasztót pakoltam tele anyatejjel és később nem tudtam felhasználni. Szeretném, ha beállna a kereslet-kínálat. Éjjel is felkelek vagy a baba kelt óramű pontossággal és szopizunk.

Tegnap 38.4 fokos lázam volt és fájtak a végtagjaim, rázott a hideg, zúgott a fejem, de a melleim nem voltak annyira tele, hogy meg legyenek keményedve. Ez is lehet már tejláz, vagy egyszerűen csak elkaptam valami vírust? A háziorvos látatlanban (telefonon) vírust mond, a nőgyógyász tejláz. Felírja az antibiotikumot, ha kérem. Nem tudom, hogy ezzel ártok-e a babának, később nem fogja-e elutasítani a tejemet???


2008. márc. 25. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy nem tudnád levinni a lázad? Hidegvizes lepedő a testre, melegvízes lavorba a láb.

Én minden házi praktikát megpróbálnék, mielőtt gyógyszerhez nyúlnék.

Jobbulást!!!

2008. márc. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én sajnos már átéltem a tejlázat, de nekem 40 fokos lázam volt, azelőtt soha nem volt ilyen magas. Én akkor már 13 hónapja szoptattam és bár az elején igen, akkor már sok-sok hónapja nem fejtem, teljesen kereslet-kínálat alapján működött a tejtermelés. És az ügyeletesorvos pont azért, mert egyáltalán nem volt feltelve a mellem annyit mondtott, hogy szedjek lázcsillapítót. Még aznap éjjel bementünk a kórházba, mert addigra lett olyan magas, már alig vánszorogtam. Ott kaptam antibiotikumot, amit végig beszedtem, és mellette szoptattam (talán egy fél napot hagytam ki, mert akkor a fejésnél - merthogy újra előkerült a tejszívó-gép, muszáj volt minden szopi után - láttam, hogy genny jön belőle, és azt mondta a védőnő, hogy akkor ne. Kétségbeesve hívtam fel, hogy mi van, ha mégis evett belőle már az előzőnél, akkor meg azt mondta, igazából nyugodtan szoptathatok akkor is, mert ha már annyira nem jó a tej, úgysem kell a babának. Úgyhogy így is tettem, szoptattam mindkét mellemből, szedtem a lázcsillapítót, antibiotikumot, és kb. egy hét alatt rendbejöttem.

Nehéz megítélni, hogy Te is ebben szenvedsz-e, de én úgy tudom, hogy a tejláz nagyon magas. De ha kiderül, hogy az, nyugodtan szedd a gyógszert, mert az kell a gyógyuláshoz, ha közben keletkezne masszírozd a melledben a csomókat, minden szopi után vagy ha kell helyett alaposan fejjél. Attól meg ne félj, hogy a gyógyszer miatt elutasítja a babád a tejet, nálunk nem volt ilyen gond. És még valami, ha mellgyulladásról van szó. Nekem borogatást is javasoltak. Szopi vagy fejés előtt meleget, hogy oldja a csomókat, könnyebben ürüljön a tej, utána pedig hideget, hogy enyhítse a gyulladást. És csak kitartást kívánok Neked, mert lázasan, betegen nem könnyű még a fent-lét sem, nemhogy a 2 hetes babád változatlan ellátása. Gyógyulj meg hamar!

2008. márc. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, és úgy tapasztaltam, hogy a "tejláz" attól van, hogy csomó lesz a mellben, ami begyullad. Vagyis kell legyen egy fájdalmas, piros folt a mellen, nem feltétlen van bekeményedve az egész. Én is jártam így, azt a területet szoptatás előtt kb 5 percig jó meleg vízzel be kell borogatni, aztán óvatosan a kijárat felé masszírozni, arról a mellről kezdeni a szoptatást, aztán megpróbálni még fejni belőle, végül beborogatni 2-3 percre hűvös (nem hideg) textilpelussal/zsepivel. Általában 2 nap alatt helyrejön, ha nem, akkor vírus okozza a betegséget.

Javaslom, hogy beszélj egy szakértővel is: [link]

Ők azt is tudják, mely antibiotikumokat szabad szedni szoptatás alatt is!

2008. márc. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!