Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejláz megismétlődik?

Tejláz megismétlődik?

Figyelt kérdés

Tegnap délután 39,5 °C mentünk az ügyeletre, ahol a doki annyit mondott, hogy gyógyszert nem tud adni, mert nem tudja mi a bajom. Majd felhívtam a szülészemet, aki azt mondta, h vegyek be egy Algopyrint és fejjem a mellem, masszírozzam.

Elég sok tej le is jött, masszíroztuk is. Este fél 8-ra 37,0 °C-ra lement a lázam, jobban is éreztem magam.


Most megint 37,6 °C ... lehetséges, hogy minden újratermelődésnél felmegy a lázam?

Ez mindig így lesz ezután?


2011. aug. 20. 02:23
 1/2 anonim ***** válasza:

A lázcsillapító levitte a lázadat, de még nem múlt el teljesen a gyulladás.

Továbbra is szoptass sokat, ha érzel csomót, úgy próbáld, hogy a babád álla a csomó felé nézzen. Illetve a gravitációt kihasználva, fektesd hátára a babádat és a cicidet a szájába "lógatva", fölé térdelve szoptass. Elég mókás póz, de hatásos. Ezenkívül óvatosan maszírozd (inkább simítsd a csomótól a bimbód felé a melledet" és fejd magad. Ha felmenne a lázad, akkor nyugodtan vegyél még be lázcsillapítót. (Algopyrint vagy Panadolt nyugodtan bevehetsz alkalomszerűen (1-2 napig) szoptatás alatt is)

Jobbulást kívánok.

2011. aug. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt. 2-3 napig lázas voltam, néha lement, de estére leizzadtam,mint egy ló és lázas voltam. Este meg napközbe tusoltam, és jó meleg vizzel tusoltam a cicim és közbe maszíroztam és préseltem a csomót. Kb. 2 nap után javult a helyzet. Most megint érzem a cicimbe a csomót (már 7 hónapos múlt a fiam), de lázam még nincs. Kitartás! Melegvíz, masszírozás és ha kell Rubophen, vagy Panadol (szükség esetén algopyrin napi 1x). Jobbulást!
2011. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!