Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez most tejláz lenne?

Ez most tejláz lenne?

Figyelt kérdés
3. Napja 38-39 között van a hőm, levinni csak lázcsillapítóval tudom, szoptatás után is csak nagyon minimálisan megy le. ( 0.3 fokot) Mindig akkor lázasodok be, amikor lefekszek aludni. Más tünetem nincs? Most akkor ez tejláz, vagy más lesz?
2011. jún. 30. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Mikor szültél?

Nem hinném, hogy tejláz(?).

DOki!

2011. jún. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt tejlázam, közvetlenül szülés után. 38,5 volt a legmagasabb hőmérséklet, de ahogy a baba kiszívta, ment is le. A cicim nagyon bedurrant, kőkemény volt, de ha jól emlékszem (3 éve volt) nem kellett lázcsillapító és mintha azt mondta volna a nővérke, hogy 38,5 felé nem is mehet ha csak tejláza van az anyukának. Ja, az biztos, hogy borogatnom kellett. Hideg vizes törölközőt kellett ráraknom, de úgy, hogy a bimbót ne érje, mert attól elapadhat a tej. Én úgy csináltam, hogy összegönyöltem a törcsit és körbetekertem a cicim, az jól esett. Ha nagyon nem vagy biztos a dolgodban szerintem hívd fel a védőnőd, neki tudnia kell, hogy mi ez, vagy legalább azt, hogy hova menjél, kinél érdeklődjél. Egyébként nem biztos, hogy a lázcsillapító jó, ha szoptatol...


Jobbulást, remélem semmi komoly!

2011. jún. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, az lemaradt, hogy 3 hete szültem.
2011. jún. 30. 14:09
 4/8 xStefix ***** válasza:

A tejed beindult már rendesen?

A melled nem feszül, nem keményedik, rendesen ürül a tej? Esetleg piros foltok vannak rajta?

Influenzaszerű tünetek? (gyengeség, végtagfájdalom stb.)


Ha csak lázad van, de semmi más egyéb, akkor nem hiszem, hogy tejláz lenne. Illetve nem tudom, hogy még be sem indult tejnél (ha ez van) előfordulhat-e ilyesmi.

Szerintem is védőnő ill. orvos, szükség esetén szopis tanácsadó!

Lázcsillapítót lehetőleg ritkán vegyél be, csak ha nagyon muszáj, inkább természetes módszereket próbálj, ha megy. Nem tudom, mennyire árthat a babának a tejen keresztül, de legyél óvatos inkább.

2011. jún. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A tejem már beindult rendesen. A mellemben elég sok kis csomó van sajnos, ezért is gondoltam a tejlázra. Próbálom őket kimasszírozni, de nem nagyon megy.
2011. jún. 30. 16:43
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez sajnos nem tejláz. Már felment 39-re. A gyereket nem is tudom, hogy etetem meg... Orvosi ügyelet csak 9-10 fele ér ide. Nincs itthon senki. Köhögök, és szétrobban a fejem. :( Teljes kétségbeesés.
2011. jún. 30. 18:28
 7/8 xStefix ***** válasza:

Sajnálom! :(

Próbálj meg kitartani, hátha a doki majd mond valami okosat.

Addig is, bármi bajod is van, fontos, hogy szoptasd a babádat, amennyire csak bírod, hogy ha netán fertőzés lenne, ő is kapja az ellenanyagokat. A szopis szakemberektől úgy tudom, nincs felső hőmérsékleti határ, ami fellett már nem szabad szoptatni: addig tedd, amíg fizikálisan képesnek érzed rá magad. És sok folyadék!

Jobbulást neked!

2011. jún. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kint volt az ügyelet. Azt mondták, hogy a szoptatástól nagyon legyengült a szervezetem, szedjek vitamint. Valószínűleg összeszedtem valami vírust. De csak vitaminokat kaptam rá.
2011. jún. 30. 20:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!