Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S! Fájdalmas mellgyullad...

S. O. S! Fájdalmas mellgyulladás, tejláz esetén melyik mellszívó vált be nektek?

Figyelt kérdés
Sűrűn szoptatok,kevés a tejem,de utána még fejni kéne. Melyik mellszívó kíméletes,alapos,és ami masszírozza is közben a mellet? Avent kézire gondoltam.
2010. jún. 16. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Avent kézi nekem bejött! Érdemes előtte egy kis meleg vízes zuhany a cicire vagy ha nincs rá lehetőség, akkor meleg vizes törülközővel borogasd. Mármint a szoptatás és a fejés előtt :)


A cicid melyik része fáj?

2010. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A csomókra a meleg jó,de a gyulladásra(már piros folt is van) jegelni kell. A védőnő és a háziorvos szerint inkább a hideg tesz jót. A hónom alja felé és kicsit lefelé gyulladt be a bimbóudvar körül.
2010. jún. 16. 22:10
 3/12 A kérdező kommentje:
És az Avent masszíroz is? Mert a Medela gépivel mindig meg kell állni,hogy masszírozzam,hogy jöjjön valami...
2010. jún. 16. 22:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, nekem meg mindenki a meleget ajánlotta :O


Igen, masszíroz is egy picit, nem mondom, hogy olyan mintha kézzel csinálnád, de sokkal jobban masszíroz, mint amedela.


Próbálj meg úgy szoptatni, hogy a baba álla a csomó/folt felé legyen. Tehát ha a hónalj felé van a melled külső oldalán, akkor hónaljtartásban. Próbáltad már?

Igazából nekem mindig ez oldotta meg az ilyeneket, az állánál szívja a baba a legerősebben és most az lenne a cél, hogy ott ürüljön.

2010. jún. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

OBABY ez egy új termék elektromos mellszívó.

Ára újonnan 18ezer de megéri,nekem előző gyerkőcnél nagyon fájt a szoptatás csillagokat láttam pár perc cicizés után kiszívta berepedezett sebes lett,és belázasodtam.Próbáltam kézi mellszívóat de nem jött be egyik sem,és ugyanúgy fájt,akkor tigex márkájút vettem szintén elektromos volt.

A mostani bergon obaby nagyon jó,mert 3 fokozat van rajta egy lassú,egy gyors és egy amikor magadnak szakítod meg a szívást,ezzel az erősséget is szabályozva.

Én most sem tudok szoptatni sajnosm mert kislányom vákumja nem semmi,inkább fejem és úgy adom neki,mintsem kisebesedjen és elapadjon.

Szerintem nagyon jó gyógyszertárban és egészségpénztári kártyára is lehet venni,mi is úgy vettük.

Sok sikert:-))

2010. jún. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az igazi az lenne, ha masszíroznád a csomókat, és megpróbálnád kézzel fejni (nekem ez jött be) A hideggel óvatosan, mert elapadhatsz.A melegtől viszont jobban ürül a tej.
2010. jún. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én Avent elekrtomosat vettem használtan 15 ezerért. Korábban azt hittem, hogy a kézije nagyon jó, hát az elekrtomos ezt messze fölülmúlja. :-) Ráadásul sokkal alaposabban szedi ki a tejet, mint a kézi. Nekem szabályszerűen megduplázta a tejem mennyiségét. Valamelyest masszíroz is, ha a masszázspárnát beleteszed, de az előnye az (ennek is, meg a kézinek is), hogy a hüvelykujjaddal tudod masszírozni közben a cicit, mert eléred.


Ne jegeld, mert akkor el fog apadni a tej. Állj olyan forró zuhany alá, amilyet csak elviselsz, és az alatt masszírozd ki, még ha nagyon fáj is.

2010. jún. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Avent tökéletes, de nehogy jegeld! Attól elapad! Szoptatás előtt forró vízes pelenkával borogattam, és masszíroztam, szoptatás után pedi üresre fejtem. ANekem Avent elektromos volt, mert az kevésbé fárasztó, de a kézi is tökéletes!
2010. jún. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ráadásul kétszer egymás után és lázas is voltam.

www.lll.hu

itt leírják hogy tudod kezelni

2010. jún. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is nemrég volt mellgyulladásom, piros volt a mellem, én csomót nem tapintottam, de lázam is volt. Mint ahogy már írták előttem is, én is meleg zuhany alá álltam, és maszíroztam a mellemet, ameddig csak bírtam, azután Avent kézivel fejtem. 1 nap alatt helyre jött. Közben langyos vízzel borogattam, de úgy, hogy a mellbimbót ne érje. Nekem azt mondták, hogy így nem apad el, és nem is apadt, azóta is szopizik a kicsikém.
2010. jún. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!