Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől lesznek kis rögök a...

Mitől lesznek kis rögök a mellemben, amiket ki kell piszkálnom, amikor a mellbimbóm felületéhez érnek? Sokszor elzárják a tejcsatornákat.

Figyelt kérdés

2 hónapos múlt a kisfiam (10 hetes).


Másnak is van, hogy ilyen kínlódás a szoptatás? Amúgy nagyon szeretek szoptatni, de ezen kívül még az is gond, hogy nagyon sokszor kell szoptassak, mert nincs egyszerre elég a babámnak. Van úgy, hogy óránként - pl. tegnap 18-szor 24 óra alatt. Ez ijesztően soknak tűnik, s tudom, hogy valamit elrontottam, mert ez nem így kellene legyen.

Mérni nem tudom az egyes etetéseket, de a baba gyarapodása elfogadható.

Tápszert nem akarok adni neki, de valószínű, megkezdem a hozzátáplálást 4 hónaposan.


2009. máj. 14. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
a tej berogosodik amelledben, csodalkozom, h nincs eleg tej a babadnak ha meg be is csomosodik. biztos, h jol teszed mellre es jol kapja be a bimbod? erdemes lenne megmerned emmyit eszik. fejni szoktal? mert az szaporitja is a tejet es attol is megved, h begyulladjon a mell a rogoktol
2009. máj. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, fejek, de nem szopi után, mert akkor nem jön már semmi. Olyankor fejek, amikor tudom, hogy többet alszik, s ezt is oda szoktam adni neki este. A 7-7-5-5... módszerrel fejek.

Amikor 4 óra is eltelik 2 szoptatás közt, akkor sem gyűl sokkal több, mert miután eszik, rá 1 egy órára megint kéri. Szerintem nem azzal van a baj, hogy nem jól kapja be, mert akkor tudnék fejni szopi után.

2009. máj. 14. 09:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, Nekem is ugyan ez a problémám:( Minden nap becsomósodik, már borzasztóan fájnak. Fejni én sem tudok csak pár csepp jön ki amikor masszírozom, és mégis feszül az egész. A gyerekorvos és a védőnőm is azt tanácsolta hogy borogassam hideg vizes ruhával, így elapadhat a tej, de ha fel kell vágni, akkor se tej se boldog anyuka.

Nekem már hozzá kellett táplálnom mert amúgy is kevés volt, egyre kevesebb, bármit ittam szedtem, nem segített. 170ml eszik egy etetésre a babóm, és 10 ml anyatejet tudtam hozzáadni:( 2 hónapos

Vannak szoptatási tanácsadók kérdezd meg őket, hátha tudnak segíteni.

2009. máj. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tej folyamatosan termelodik, fuggetlenul attol, hogy mennyi ido telik el 2 szopi kozott. Inkabb azt tudom elkepzelni, hogy lassan jon a tejed, emiatt a babad feladja a szopit,pihen egyet, es utana ujra keri. Probalj szopi utana fejni akkor is, ha nem jon belole semmi, a 7-7, 5-5... modszernek pont a stimulalas a lenyege. 2-3 alkalom utan mar fog jonni belole, mert elindul a tejleado reflex. A pici rogokrol a mellben meg azt olvastam, hogy tejko, amit kipiszkalni tudsz, de azzal megsertheted a mellbimbodat, de a suru fejessel is tavozik. Utolso valaszolonak pedig azt mondom, hogy szopi elott, illetve kozben tegyen meleg vizes rongyot a mellre, igy a meleg hatasara megnyilnak a tejcsatornak, es a baba hatekonyabban ki tudja szivni a tejcit. Nekem ez valt be. En vettem olyan zselet, ami egy zacsiban van, tudod huteni is, illetve melegiteni is (3M a markaja). Ez tovabb tartja a meleget, mint a rongy. Es azert egy becsomosodott mell eleg messze van meg a felvagastol, a hideg vizes borogatassal meg max azt ered el, hogy a tejcsatornak jobban osszezarodnak, igy meg csomosabb lesz a mell, illetve apaszt.
2009. máj. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, olyan zacsim van, a babóca pocakjára vettük, de ezt még nem is gondoltam. Köszi:)
2009. máj. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem itt 2 különböző dologról van szó. Az egyik amikor nincs kiürítve a mell, és úgy összegyűlik, hogy csomókat érzel a melledben. Nekem is volt ilyen, akkor azt csináltam hogy szoptatás előtt és/vagy közben picit átmasszíroztam a mellem, hogy a picinek könnyebb legyen kiürítenie. A másik, hogy elég sokáig kellett melltartóbetétet használnom a csöpögő tej miatt és olyankor sűrűn előfordult, hogy a "megalvadt" tej összegyűlt a bimbó redőiben és olyankor én is kipiszkáltam. Én mindkét fiamat 2 óránként szoptattam 3-4 hónapos korukig, de szépen fejlődtek. Az elsőnél volt egy hónap, amikor megtorpant a súlygyarapodás. De szerencsére nem fogadta el a tápszert ezért szoptattam tovább és a köv. hónapban folytatódott a hízás(a hozzátáplálást 5-6 koruk között kezdtem).
2009. máj. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!