Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan csináljátok a 7-7-5-5-3...

Hogyan csináljátok a 7-7-5-5-3-3-1-1 módszert?

Figyelt kérdés

Mikor csináljátok, illetve ha én egy mellből etetek, akkor ha ezt a módszert csinálom, akkor a következő szopiig fog termelődni annyi tej, hogy a babám jól lakjon?

Most 3 hetes.


2009. máj. 10. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fejésre gondolsz,akkor azt úgy kell,hogy először az egyik(pl.bal) melled fejed 7 percig,majd a másikat(jobb)is 7 percig,majd jön az első(bal)5 percig, a jobb 5 percig,aztán a bal 3,majd a jobb 3perc...és így tovább!Remélem tudtam segíteni!!!Én már 8 hónapja fejek,ugyan nem ezzel a módszerrel,de tudom javasolni mindenkinek,akinek kevesebb teje van.Ha nem fejtem volna már kb.3x ment volna el tejem.
2009. máj. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem a fejésre gondoltam. Hanem ha pl. a bal mellből evett, azt etetés után elkezdem fejni ezzel a módszerrel, viszont a jobbat is kell fejni....akkor nem fejek ki annyi tejet a jobb mellből is, hogy mire jönne az etetés a jobb mellből legközelebb akkorára nem lesz benne elég tejcsi?
2009. máj. 11. 08:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
akor kell csinálni ha nincs elég tejed mint pl:a fejlődési ugrás idején,vagy ha valamiért csökken a tej mennyisége(idegeskedés,kevés kaja,folyadék)Én is egy mellből szoptatok de csak este az utolsó szopi után szoktam csinálni pár napig,utána érezhető az eredmény. Ha csinálod napjában többször és nem termelődik annyi amennyi kell a babának akkor a fejésből lejött tejcsit neki adhatod.Csak akkor csináld ha tényleg hamar akarsz több tejet.Amúgy ha töbször szopiztatod a babád,az is serkenti a tejtermelést,illetve ha minden szopi után fejed azt a cicit amiből evett(kb negyed órát ha jön belőle,ha nem) Aggódni nem kell mert ha nem elég az egyik cici,mind a kettőből etetheted és akkor azt kell lefejni amelyikből először evett akövetkező etetésnél pedig azzal kezdeni amelyiket "félbe" hagyta.
2009. máj. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!