Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem ehetek füstölt...

Miért nem ehetek füstölt dolgokat szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Nehéz lesz kibírni, hogy ne egyek kocsonyát, de ha muszáj akkor nincs mit tenni! Köszönöm a válaszokat!
2008. márc. 21. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én simán eszem mindent kivéve a puffasztó dolgokat.

[link]

2008. márc. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy nem ehetsz? A kocsonya meg szerintem nem is füstölt húsból készül...nálunk legalább is. Tudomásom szerint olyan dolgokat nem lehet enni amitől a babánál allergiás reakciók léphetnek fel mint pl.: eper, mogyoró, rák... nézz utána.
2008. márc. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Na én ki nem hagynám a húsvéti sonkát...Pedig az is füstölt, de ezek tilalmárol még nem hallottam.
2008. márc. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk csak füstölt hús van benne! Köszi a válaszokat, megyek enni!:)
2008. márc. 21. 21:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szoptatás alatt mindent ettem, még babot és karfiolt is, mert nagyon szeretem. Közben figyeltem a fiamat, hogy fáj-e a hasa ezektől, de nem fájt. Illetve volt egy pár hetes hasfájós időszaka, de akkor is fájt a hasa, amikor semmit tilalmas dolgot nem ettem 4-5 napig, így aztán biztos nem ezektől fájt, és 4 hét alatt el is múlt neki. Szóval egyél nyugodtan füstölt husit, arról nem is hallottam, hogy nem lehet, de nagyon sok esetben a hasfájáshoz semmi köze annak, hogy az anya mit eszik.
2008. márc. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azokat a húsokat nem szabad enni, ami CSAK füstölt és nincs megfőzve. Egyszerűen azért, mert a baktériumok szempontjából nyers, a füstölés nem pusztít el mindent és ez átkerülhet az anyatejbe. De a kocsonyahús meg van főzve, a sonka általában főtt is, (akinél nem az főzze meg), ami füstölt, de főtt is, azt nyugodtan lehet enni.
2008. márc. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!