Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen nehéz lefejt tejjel...

Milyen nehéz lefejt tejjel etetni?

Figyelt kérdés
Sebes mellbimbóm miatt lefejt tejjel kell etetnem a kicsim, de mellette itt a nagyobb, aki szintén kicsi, a fejés meg elég nehezen megy. Fenntartható így a tejmennyiség, ti hogy oldottátok meg, mikor fejtetek, hol hogyan? És ha mentetek valahova? Nem fog elapadni így a tejem?
2011. okt. 5. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is sebes volt (volt, hogy konkrétan dőlt belőle a vér), a védőnő tanácsára elkezdtem bimbóvédőt használni. Nekem bejött, a baba vígan szopizott (igaz, hogy mivel azon keresztül nehezebben jön a tej, sokkal hosszabb volt egy szoptatás), egy idő után elhagytam. Garmastan kenőcs elég hamar helyrehozta a sebeket.

De tkp. nem is ezt kérdezted, bocs.

Kérdésre a válasz: 6 hétig nagyon sokat fejtem, addigra beállt a kereslet-kínálat, utána csak hajnalban+délután/este fejtem. A "csúcsidőszakban" volt olyan, hogy az egyiken próbáltam szoptatni, a másikon meg fejtem közben. Nagyon sokat szenvedtem a kézi fejővel, aztán béreltem egy elektromos mellszívót, hát az maga volt a megváltás.

Attól félek, hogy csak önmagában a fejéssel nagyon nehezen lehet fenntartani a tejmennyiséget. Nem lehetetlen, de akkor nem nagyon szabad alkalmakat kihagyni. Esetleg szedj mellette tejserkentőt, talán úgy könnyebben megmarad (persze csak ha fejed rendesen).

Ha menni kell valahova, előtte/utána is tudsz fejni esetleg.

Hajnalban a legbőségesebb a tej, akkor mindenképp érdemes fejni+eleinte éjjel is, az serkenti leginkább a termelést.

Ha van nagyobb gyereked is, nem lesz könnyű ennyi időt elvenni tőle :(

Sok szerencsét, remélem, sikerül!

2011. okt. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nehéz. Nekem fejnem kell, mert egyébként nem fogadja el a cicit. Fárasztó nagyon, főleg éjszaka, amikor felkel enni, elaltatom és utána nekem még fejnem kell. Mire végzek alszok 1 órát aztán megint etetni kell. A nap nagy része ezzel megy el. Kihagyni meg nem igazán szabad, mert akkor hamar elapad a tej. Mivel mindig lefejtem mind a két mellem teljesen ezért mindig több tej volt a hűtőben, mint amennyit megevett, így jutott a fagyóba is. ha el kellett menni valahová és rábíztam a picit valakire, akkor azt elő lehetett venni. Ha pedig magammal vittem a picit, akkor termoszt kellett használnom. Megoldható csak nehezebb, mintha szoptatnál.
2011. okt. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xStefix ***** válasza:
100%

Mitől sebes a melled?

Ha bírod, inkább szoptass (de legalábbis minél többet), mert a fejés nem biztos, hogy annyival kíméletesebb lesz... És ugye nem biztos, hogy annyira hatékony is, főleg, ha még nem vagy benne gyakorlott.

A bimbódra hagyj rászáradni pár csepp anyatejet, kend krémekkel és hagyd sokat szellőzni, ha megy. Remélhetőleg gyorsan meggyógyul majd. A védővel nagyon óvatosan és inkább csak később, mert megeshet, hogy cumizavart okoz!

2011. okt. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!