Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem tudom a babám szopiztatni...

Nem tudom a babám szopiztatni 1 hetes, probálom, de mindig rákell cumiztatnom, fejem a tejet. Ha lefejt tejjel etetem az nagy baj?

Figyelt kérdés
probálkozunk a szopival, de mindig bealszik és nagyon fájdalmas sirva szopiztatom, szeretném szopiztatni ezért mindig ráteszem a cicire is.
2009. ápr. 17. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

A fájdalom az mondhatni még természetes. És az is, hogy bealszik... Még csak 1 hetes. Szinte mindenkinek fáj eleinte, úgyhogy emiatt ne adj neki cumisüvegből. Inkább használj bimbóvédőt, sokat levegőztesd, és az is segít, ha az anyatejjel kenegeted.

Ha csak fejed, akkor valószínűleg apadni fog.

2009. ápr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
miért fog apadni, ha 3 óránként fejek? a cicim nem tudja a gyerek szivja e vagy a mellszivó. tudom hogy fájdalmas mindenkinek, de ha kivárom mig rajtacsüng az két óra és én sem tudok pihenni,és rendesen ellátni ha hulla vagyok. éjjel is 3 óránként eszik.
2009. ápr. 17. 17:56
 3/12 anonim válasza:
Ha van elég tejed lefejheted az elötejet, mert altató hatású hormont tartalmaz, ami nem káros a picire, de valószínűleg ritkábban fog elaludni a cicin.
2009. ápr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
65%
Azért fog elapadni, mert a baba nyelve, és ajkai máshogy stimulálják a melledet, mint ha fejed. A baba 1/4-ével többet tud kiszívni, ment amennyit te ki tudsz fejsz. Az ő mennyiségének a szükséglete csak így tud beállni.
2009. ápr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem baj, én is így jártam. Az első 2 hónapban szoptattam és fejtem és nekem is cumisüvegből kellett még adni tejet mert vagy bealudt vagy csak az elejét szívta ki és órákig sírt. Mikor meg nagyobb lett akkor meg már sírt is a cicin és nem akart enni. Aztán eldöntöttem hogy nem küzködünk tovább, marad a fejés. 4,5 hónapos a babám még mindig fejem neki a tejet napi 5x, korábban 6x. Nagyon fárasztó és rengeteg időt elvesz de még mindig jobb így mert korábban úgy volt hogy 40-50 percet szopizott utána 30 perc fejés aztán cumisüvegből etetés aztán már kezdődött is az egész előről. Így akkor fejek mikor alszik, ha egybeesik a fejés és etetés akkor a férjem vagy anyukám megeteti.
2009. ápr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hogy nem fog elapadni a tejed nekem még több lett. Napi 1 liter fejek.
2009. ápr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha koraszülött vagy még sárga, attól aluszékonyabb lehet a kicsi. Lehet h a baba nem jól kapja be a bimbót, ezért fáj. Úgy add neki oda, h tátsa ki a száját minél nagyobbra, és a bimbóudvar nagy része is legyen a szájában. Ha sebes a mellbimbód gyógyulásig a bimbóvédő segíthet. A 3 órát nem érdemes kivárni 2 szopi között.Minél gyakrabb, annál jobb. A lefejt tejtől semmi baja nem lesz, a cumitól már inkább. Pohárból is itathatod, ha takaróba csavarod nem üti ki a kezedből.

Ha nem javul a helyzet fordulhatsz szoptatási tanácsadóhoz, az tuti segít.

2009. ápr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
1 hetes babanak meg sok a 3 orankenti etetes. Nekik nagyon pici gyomruk van meg. Az enyem ilyenkor masfel-ket orankent evett. 4 honapos a fiam, es most eszik 3 orankent ( kiveve ejszaka ). Akkor adj neki amikor igenyli. Nehez az eleje, kesobb majd konnyebb lesz, vagy belerazodsz. El fogod tudni latni magad is:-) probalj segitseget kerni (ferj, anyos, anyud ). Ha nincs akkor is menni fog. Nekem sem volt semmi segitsegem, es meg a masik gyerek is ott volt.
2009. ápr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

www.lll.hu


hivatásos szoptatási tanácsadók érhetők el, ingynes, profi, nekem kétszer hozták vissza a tejem!

2009. ápr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Hú, nagyon hasonló helyzetben vagyok, annyi különbséggel, hogy mivel befelé forduló bimbóm van, csak védővel tudom szopiztatni, így nem sebes a mellem. Kicsi lányom 2 hetes, hamarabb is született (ma kellett volna), meg sárgán is hoztuk haza, így mindig bealudt eleinte. 5-10g-kat szopizott, már amilyen pontosan ezt mérni lehet. A gyerekorvos mondta, hogy ez természetes, mert nagyon picike még, és gyenge, a sárgaság meg plussz aluszékonnyá teszi. 1,5 hete vagyunk itthon, most már ott tartunk, hogy a 10-20g mindig megvan, néha 30g, nagyon ritkán 40g. Tehát lassan, de biztosan fejlődik. Persze ez idegtépő tud lenni, főleg éjjel. Nagyon fárasztó, de már 14dkg-t hízott, úgyhogy megéri. Sokszor én is sírva fakadok, nem a fájdalom, hanem a nehéz szopiztatás miatt. Pótlást lefejt tejből kap, szerencsére csak 3 napig kellett tápszer. Én is 3 óránként szopiztatom. Ha igény szerint enne, akkor csak 4-5 óránként kapna kajcsit, neki az alvásra van igénye. :-) Mondom már fejlődött, úgyhogy te se ad fel. 1 hetesen még nagyon picuri, neki is erősödnie kell. Meg gondolom nemrég mentetek haza, meg kell szoknia. L fogtok mindketten nyugodni. Mi múlthét hétfőn jöttünk haza, szombaton kezdett jobban cicizni. Te is pihenj sokat, megérzi a tejeden, ha fáradt vagy.

2009. ápr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!