Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes babátok mennyit...

3 hetes babátok mennyit szopizik kb? Nem akar szopizni, muszáj cumiztatnom az anyatejet.

Figyelt kérdés
Lapos mellbimbóm van,bimbóvédővel szoptattam,de nem evett így eleget,már a cicimen sírt,tol el magától,rázza a fejét,elfáradt.Ezért a lefejt tejet cumiból adom neki,így egyből megnyugszik,csak nem tudom mennyit adjak neki.60-at szoktam,de nem kevés ez?
2010. máj. 13. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

testsúly kilogrammonként 150gramm ha jól emlékszem amit mondott a védőnő.

Azaz nekem 5 hetes a babám 4500 gramm akkor 4,5 szorozva 150-el--tehát neki napi 675 ml-t kell ennie.

Ő 6-7szer eszik egy nap 100ml-t és jól érzi magát evés után.

Szokott cicizni is de nem szeretem annyira mert így nem tudom h eszik-e eleget és ha esetleg evés után sír nem tudom hogy éhes-e még.

Ezért lefejem neki e tejet legtöbbször.

Első baba,szóval én is csak kísérletezgetek.

Sok sikert

2010. máj. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Az én fiam sosem ette meg a tankönyv szerinti mennyiséget, amit írt az első, sőt! Adj neki 60-at, és meglátod, elég-e. A 60 nem kevés egy 3 hetes babánál, a fiam max. 50-et evett ennyi idősen. Próbáld először a cicit, ha nagyon éhes, akkor előbb a cumisüveget, és utána a cicit, de mindig kínáld a melleddel is, hátha visszaszokik! Nekem befelé forduló a mellbimbóm, de bevált, hogy evés előtt megszívtam mellszívóval, és amikor eléggé kiemelkedett, akkor tettem rá a fiamat, próbáld ki te is. És ha nem akar 60-at enni, ne ess kétségbe, minden babának más az igénye, a kilónkénti 150ml csak egy kb. becslés, de mi felnőttek sem eszünk mindig ugyanannyit! Az én dokim jobbat mondott: a szükséges mennyiség 400 és 1200 g között van, van olyan baba, amelyik 400 g tejjel gyarapszik, van amelyik babának ehhez 1200ml kell naponta:)

Szóval nyugi, és kitartás! Nemsoká elég erős lesz hozzá, hogy kiszívja a bimbót a helyéről, és onnantól minden helyreáll:) Addig csak próbálkozzatok:)

2010. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez azért nem egészen pontos, amit a védőnőd mondott. Még a WHO sem tudja megmondani, pontosan hány gramm anyatej kell egy újszülöttnek testsúlykilogrammonként, ezt csak a tápszerről tudják megmondani. A mellen nincs beosztás, a szoptatott csecsemőnek annyit kell adni, hogy egészséges és kiegyensúlyozott legyen.


Ráadásul az anyatej minősége nem egyenletes: az első tej hígabb, a hátsó tej zsírdúsabb és táplálóbb. Valamint hígabb a tej reggel és táplálóbb este.


Annyit adj neki, amennyit kér. Én is cumiztatom a babámat, mert nem szopik. Kb 3 hetes korában ugrott az étvágya etetésenként 60 miliről 90-re. Akkoriban még poharaztunk, mert még bíztam abban, hogy át tudunk állni csak szopira. Megkínáltam két 30 milis babaetető pohárnyi tej után egy hamrmkkal, és bevágta azt is... :-) A babák mindig szólnak, mikor elég, és anyatejes babát nem lehet túletetni.

2010. máj. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!