Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azt, hogy szülés után van/ninc...

Azt, hogy szülés után van/nincs valakinek teje, befolyásolhatja valami? Ha igen, melyiknél mi? És hogyan?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 12:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ma 11:05; hát igen, elmondom én mit hallgattam a terhességem alatt:

1. nem fogsz majd tudni szoptatni, mert anyád sem tudott titeket

2. nem 'csöpög' még a tejed? (20-on akárhány hetes terhesen:-). nem is lessssz!

3, jaj, nem baj, ha nem fogsz tudni szoptatni, annyi gyerek felnőtt tápszeren...

na már csak azért is, mondtam én:-))

2011. aug. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

En is ezeket hallgattam, nemcsak az en csaladombol, hanem anyosomtol is, mivel senki sem szoptatott.

Kiegeszitenem a ferjem nagymamajat: "az anyatej az semmi, abbol nem lakik jol, darakasat csinalj neki, ne eheztesd." Na ilyeneken mar nem sirtam a fajdalomtol, hanem mar nevettem. :))

Szinten csaszar utan, es mivel külföldön lakom, itt se vedönö, nulla csaladi segitseg, megis 19 honapig szoptattam! Epp ma irtam egy kerdesnel az emelletti nehezsegegeket.

(A "kenyszer"csaszar mellekhatasakent mozgaskorlatozottsag+fajdalom: a gyerek 2 eveskori sulyat ereztem könnyebbnek, mint korabban. A csaszar hatasa a gyerekre: aluszekonysag, majd 4 honapos koratol "felebredt", azota csak ejjel alszik es csak napi 9 orat alszik. A gyerek 5 es fel honapig tarto hasfajasa. Csaladi allergiak, babanak-nekem is. 16 honapig nem volt lehetösegem 3-4 oranal többet egy huzamba aludni. Vegül meg asvanyi anyagokat is szednem kellett. Az orvos mar a 2. honapban a hozzataplalast javasolta, ami a szoptatas abbahagyasahoz vezet köztudottan, mivel szerinte alacsony volt a sulya. Innentöl a ferjemet is gyözködhettem, el tudod kepzelni, hogy az egesz környezetemmel mit küzdöttem?Vegig alacsony testsuly, most 4 evesen is, de egeszseges!)

Megis, nagyon akartam, pont az allergiak lehetö legjobb lecsökkentese miatt. A korhazban aki mellettem feküdt, egyszer megprobalta es arra hivatkozva, hogy neki nem megy, abba is hagyta.

Ha ejjel-nappal anyosommal összezarva kellett volna elnem, akkor biztos nem lettem volna ra kepes (bar ketlem, hogy ezt tuleltem volna), szerencsere volt lehetösegem külön vonulni.

Ettöl függetlenül, szerintem ez a 2 feltöl függ: babatol es mamatol. Tehat a babatol is! Bar szerintem a baba legtöbbször akarja, csak kerdes, kepes-e ra. Pl farkasfoggal született gyerek azt hiszem nem.

2012. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy van-e tej, a kereslet-kinalattol függ. Normal modon hormonalis okok miatt mindenhogy beindul a tejtermeles, de innentöl a kereslet-kinalat kerdese. Emiatt kell beszerezni sztem elöre jo mellszivot, mert lehet, hogy szükseg lesz ra, ha biztosra akarsz menni. Ha nem szopik, lefejni, es legtöbben azt irjak, az elejen sokat fejnek, mivel a gyerek meg keveset szopik, es ezzel fokozzak a tejtermelest. Mert ha fejed, akkor több tavozik a szervezetedböl, a test ugy ertelmezi, ennyire lesz szükseg legközelebb, ez igy müködik.

La Leche Liga oldalat javaslom jol atolvasgatni!

19.50

2012. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!