Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azt, hogy szülés után van/ninc...

Azt, hogy szülés után van/nincs valakinek teje, befolyásolhatja valami? Ha igen, melyiknél mi? És hogyan?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Nekem, úgy gondolom, a genetika játszott közre. Anyai ágon minden női felmenőmnek alig volt teje, és ez alól én sem lettem kivétel. Próbáltam gyógyteákat, homeopátiás bogyókat, hogy na majd attól biztos lesz tejem... Hát nem. 2 hétig tudtam csak szopiztatni a fiamat.
2011. aug. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

úgy gondolom vannak olyan tényezők, amik ronthatnak a kezdeti mennyiségen, de ha a genetika rendben van, akkor talán meg lehet idővel, kitartással növelni.

sok vérveszteség, kimerültség, stressz, császármetszés, stb. ilyenekre gondolok

2011. aug. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Hát nem tudom én császáros voltam,ez közre játszott-e.De én sajnos nem tudtam szoptatni,pedig én is kipróbáltam mindent.
2011. aug. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nagyon sokat számít, mennyire nyugodt a légkör otthon.

szépen nyugodtan le tudsz-e ülni csak a babáddal törődni.


és sok minden fejben dől el, a hozzáállásodon is sok múlik, mert mindig vannak buktatók, ahol könnyen fel lehet adni. de tovább is lehet küzdeni, és előbb-utóbb helyreáll a rend.

2011. aug. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 xStefix ***** válasza:
100%

A rossz gyakorlat a legtökéletesebb genetikai adottságot is tönkreteheti. És ugyanígy, az is, aki "rossz mellű" családból származik, szoptathat sokáig, mint én is. (A genetikának egyébként alig van ehhez köze!!!)

100 dolgot tudnék neked felsorolni, hol és hogyan lehet vele elcsúszni, de ettől megkímélnélek. :) Én 2 évnyi szakmai gyakorlat után úgy látom, hogy 10-ből 8 esetben a szoptatási gyakorlatban van valahol a hiba, csak meg kell találni....

2011. aug. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is úgy voltam, hogy mindent kiprópáltam a szoptatásért pl. teák, homeós bogyók, sok folyadék, alkoholmentes citromos sör,fejés, és így is csak 2 hétig szoptattam a fiam.Igaz császáros voltam, és én is csak 2hétig kaptam anyatejet, mert sajnos neki sem volt.Pedig nagyon szerettem volna!
2011. aug. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos sokan nem értenek velem egyet, de én is azt vallom, hogy ez is, mint minden, fejben dől el.

Persze csak a magam példáját tudom hozni: anyai ágon, ameddig tudom egyik nőrokonom (anyám, nagyanyám, nagynéném stb.)sem tudott szoptatni. Mást sem hallottam, hogy bizzzztosss neked sem megy majd,stb.

Császárral szültem, a műtét után sajnos kisebb pánikbetegségem lett(hosszú lenne elmagyarázni), így részben cumisüvegből, tápszerrel, illetve anyatejjel etettem a babám.

DE: NAGYON AKARTAM szoptatni, és lám, sikerült! Rengetegszer tettem mellre a babát, de úgy, hogy 2 hétig csillagokat láttam a fájdalomtól, annyira fájt, érzékeny volt a bal mellem. (mindig is így volt, szoptatás, terhesség előtt is)

Aztán lassan belerázódtunk (nagyon ügyes volt a kislányom is), szépen fejlődött, láttam, hogy menni fog, és ez az én sikerem is. Hozzátenném, nagyon fontos még a támogató környezet is, és hogy az első időben pár hétig a főzés háztartásban segítsen valaki.

Így 5 hónapig kizárólagosan szoptattam, majd még 3 hónapig hozzátáplálás mellett, de csak azért, mert terhes lettem újból (szoptatás mellett:-), és nem bírtam a kettőt együtt. pedig még mindig szopizna a kislányom.

Így utólag úgy gondolom: kitartás, kitartás, kitartás a kulcsa a sikernek, és hogy higgyünk magunkban.

25 hetes km

2011. aug. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Nytta válasza:
100%
Pszichés elhatározás kérdése az egész. És persze megfelelő fehérje-és folyadékbevitel. Ha rástresszelsz, hogy úristen, mi lesz, ha nem lesz tejem, nehezebben fog beindulni a tejelválasztás. Mert ugye azt is az agy irányítja. Tehát nem kell stresszelni. :)
2011. aug. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
a negatív hozzáállás, és görcsösen akarás.
2011. aug. 11. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap 21.43-nak: Teljesen igazad van! Én is úgy látom, hogy sok anya szinte belerágja a lánya szájába a saját tehetetlenségét, vagyis hogy ő nem tudott szoptatni, hát persze ha egy életen át ezt hallod, benned is kialakul egy kép a szoptatás nehézségeiről, úgy gondolod te sem tudsz majd biztosan. Ez nagy hiba az anyák részéről, mert megalapozzák lányuknál hasonló helyzet kialakulását, mer igen, minden fejben dől el. Pozitív hozzáállással minden könnyebb.
2011. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!