Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért gondolják egyes nők...

Miért gondolják egyes nők azt, hogy mindenki arra kíváncsi, ahogyan ők a kisbabájukat szoptatják?

Figyelt kérdés

Előre bocsátom, igenis vitaindító a kérdésem,de nem akarok senkit megbántani vagy provokálni.

Viszont múltkor az egyik nőknek szóló újságban olvastam, hogy egyes nők fel voltak háborodva,amiért megszólták őket, hogy pl egy múzeum közepén szoptattak, mikor van fenntartva számukra külön terem,de hogy az száműzetés nekik és mégis hogy képzeli a múzeum. Most komolyan mindenki megőrült??A szoptatás egy intim dolog és senkinek semmi köze hozzá.Nem értem azokat a nőket akik kivágják a mellüket közterek közepén és nekiállnak szoptatni.Egy külön teremben miért megalázó?Érdekelnek a vélemények.


2009. ápr. 7. 17:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen a szoptatás egy intim dolog és azis igaz amit az elötte lévő írt. Lehet lefejni tejet,DE pl az én fiam nem fogadja el a cumisüveget. Totál kiakad tőle.Viszont az tényleg igaz hogy nem feltétlenül kell azt mindenkinek az arcába vágni hogy az ember lánya szoptat.De ha kell akkor kell.
2009. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
41%

Én azért nem fejném le a tejet, szerintem a szoptatás természetes, és nem illetlen. Nem hiszem, hogy valakit komolyan zavarna. Inkább meghatódnak. És el lehet fordulni. Az anyának is meg a nézőnek is.

A strandon úgyis monokiniben találkozunk, nem? max bikini. Ott több látszik.

Én, ha szoptató anyát látok, kimondottan jó élmény számomra.

43/N

2009. ápr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
36%

Persze, teát a gyereknek, nehogy már nyilvános helyen kelljen szoptatni. Aztán meg csodálkozunk, hogy már nincs is tej...


A szoptatás a világ legtermészetesebb dolga, és ezen senkinek nem szabadna fennakadnia. Gondolom az ügyintéző hölgy nem tudott szoptatni...

2009. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én lassan 8 hónapja szoptatom a kislányomat, bizony megesett, hogy nyilvános helyen éhezett meg. Előtte a nagyok is sokáig szopiztak. DE mindig kerestem olyan helyet, ahol nem feltűnő, hogy én éppen a babámat szoptatom. Sajnos még nem mindenhol megoldott, hogy legyen pelenkázóhelység. Bizony sajnos az is megesett, hogy kénytelen voltam a wc-ben szoptatni...tudom, nem egy ideális hely, de vidéki vagyok és ha Pestre megyünk nagyobb bevásárlásra, valahogyan meg kell oldani.. Olyan is volt, hogy anyukámat vittem kórházba, nagyon sokat kellett várni, a kicsi megéhezett. Kerestem a váróban egy nyugodtabb helyet, leterítettem a babámat egy pelussal és úgy szoptattam meg, így senkinek se tűnt fel a dolog.. Sajnos a kórházi személyzet nem volt túl segítőkész, amikor érdeklődtem, hogy hol szoptathatnám meg a babámat:(( Tehát azokat én se értem meg, akik csak azért is, nekiállnak mindenki előtt,- olyan helyen, ahol lehet, hogy másokat zavar- szoptatni. Mindennek megvan a maga helye és normális, másokat nem zavaró lebonyolítása.
2009. ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,azért örülök, hogy nagy többség még velem ért egyet, hogy bár ez tényleg egy természetes dolog,megvan mindennek a módja:)

19:20 as nagyon remélem te csak vicceltél ezzel az "ügyintéző hölgy biztosan nem tudott szoptatni" dumával!Te elővennéd a melled ilyen esetben az ügyintézővel szemben ülve ahelyett hogy félrevonulnál?Ha igen,isten óvja azt a gyereket,akinek te leszel az anyukája...

2009. ápr. 7. 22:25
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek.


Én úgy vettem észre az ismerettségi körömben, hogy azok gátlástalanok ezügyben, akiknek a szoptatás csak a gyerektáplálásról szól, semmi több. A másik tapasztalatom az alacsonyabb intelligencia és a gyes-betegség. Ez utóbbi alatt azt értem ezesetben, amikor anyuka teljesen elszakad a külvilágtól, csak a babával foglalkozik otthon és a normál világba már nem tud beilleszkedni, teljesen beledilizik az egészbe.


Én is picit gyesbetegnek érzem magam, az intelligenciám is biztos kiegészítésre sorul, de a lényeg, hogy nekem, illetve nekünk sokkal többet jelentett a szoptatás az evésnél, ezért elképzelhetetlennek artottam, hogy nyilvánosan vagy a nagy család előtt szoptassak.


Elismerem, hogy néha nincs más megoldás, de ilyenkor is törekedni kell a diszkrécióra.

2009. ápr. 8. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
83%

A 19:20-as full értelmes válaszra reagálnám, hogy van még több szász természetes dolog is a világon, mégsem csapjuk egymás arcába.


A másik a meghatódás a szoptató anya láttán: hát ezt nagyon gyorsan tessék elfelejteni. Az emberek többségét ez nem hatja meg. Meghatná, ha nem lenne a képébe vágva, ha látná azt az intim kapcsolatot anya és gyermeke között, de így csak közönséges marad.

2009. ápr. 8. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!