Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért gondolják egyes nők...

Miért gondolják egyes nők azt, hogy mindenki arra kíváncsi, ahogyan ők a kisbabájukat szoptatják?

Figyelt kérdés

Előre bocsátom, igenis vitaindító a kérdésem,de nem akarok senkit megbántani vagy provokálni.

Viszont múltkor az egyik nőknek szóló újságban olvastam, hogy egyes nők fel voltak háborodva,amiért megszólták őket, hogy pl egy múzeum közepén szoptattak, mikor van fenntartva számukra külön terem,de hogy az száműzetés nekik és mégis hogy képzeli a múzeum. Most komolyan mindenki megőrült??A szoptatás egy intim dolog és senkinek semmi köze hozzá.Nem értem azokat a nőket akik kivágják a mellüket közterek közepén és nekiállnak szoptatni.Egy külön teremben miért megalázó?Érdekelnek a vélemények.


2009. ápr. 7. 17:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
velem is fordult ojan elö hogy utcán orditott a fiam mert éhes volt!leültem a padra(persze nem a központban)és megszoptattam,de pelenkával letakartam hogy ne lássák!nem biztos hogy mindenki mutogatni akarja magát!én nem akartam!
2009. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem természetes dolog,hogy valaki megszoptatja a gyermekét. Ahol lehet. Illik félrevonulni, s diszkréten csinálni, a többieknek meg illik nem oda nézni. Ilyenen felháborodni, sőt egyáltalán, észrevenni, illetlenség .Ez nem az én véleményem, egyszerűen ez az illemszabály. Mint hogy köszönünk, vagy előreengedünk vkit az ajtón.

Én mindig megszoptattam a vonaton, mivel hosszú út volt, és akár milyen sokan voltak, soha senki "nem látta". Tudták, hogy illik, mindenki. Olvastak, vayg elbámultak a semmibe.

Szerintem ezért kellemetlen helyzetbe hozni egy anyát mert szoptat, súlyos illetlenség. Pláne hogy mindenki az utcán eszik meg cigizik, pedig azt viszont nem illik.

De illik a fogatlan ifjúságra tekintettel lenni.

Nem az volt acikkben hogy száműzetés, hanem hogy egy kis pici luk a budiban, de nem is az a lényeg, csak tesztelték hogy hogy viszonyul a nép hozzá. Szerintem, ha már valaki szoptat akárhol, nem illik meglátni egyáltalán. Főleg nem rászólni. Még ha nem is a kijelölt helyen kezdte el. Ez olyan mint ha hajszálat találsz a levesben. Az sem helyes, mégis úgy kell eldobnod, hogy senki ne vegye észre, főleg nem a gazdasszony.

2009. ápr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Na látod ez a normális gondolkodás szerintem.Nyilván a gyerek nem gép,és olyankor is megéhezhet,amikor anyuka nem otthon van a 4 fal között.De miből áll egy pelenkát vagy kendőt odatenni takarásként?Köszi a választ!
2009. ápr. 7. 18:03
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Én teljesen egyet értek veled,pedig 3 gyerekem van.Amit az első válaszoló írt,az érthető,természetesen az éhes gyereket meg kell etetni bárhol vagyunk.De van aki diszkréten csinálja,ahogy Te is írtad,és van aki mintha élvezné a közönséget.Én imádtam szoptatni,de csak akkor tudtam ellazulni a babára koncentrálni ha kettesben voltunk,max apa vagy tesó jelenlétében.Azt sem szerettem ha zavartak,pl mama.A szoptatás valóban intim dolog,és a baba és a mama legbensőbb magánügye.Így is kellene kezelni.
2009. ápr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
én szoptattam repülőn, kalandparkban, utcán, rendelőben.... Ha éhes a gyerek éhes. Nem gondolom, hogy mindenki arra lenne kíváncsi hogy szoptatok, nem is azért csináltam, hanem mert a gyerek éhes volt. Nem tartom ilyen szempontból intim dolognak. Itthon is ha szoptattam, attól még bejöttek a vendégek, a gyerekeim barátai. Szerintem ez teljesen természetes dolog. Aki kiakad rajta annak van egy természeteses dologhoz némileg zavart viszonya.
2009. ápr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem ott a múzeumőr hölgy túljátszotta a szerepét. És a képen az nem tűnt fel, hogy a szőke mamákra nem szóltak, míg a fekate hajút megszégyenítették? Szerintem ilyen tévedés volt ebben. Pedig a szőke az ügyintézés KÖZBEN szoptatott pedig azt tényleg nem illik.
2009. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
második válaszolóval részben egyet értek részben nem.Nyilván vannak olyan helyzetek,pl amit te írtál vonatút stb,ahol nem tudsz mit csinálni. Viszont a cikkben pl olyan volt, hogy bankszámlát akartak nyitni,egy pár,bébi megéhezett és anyuka ott az ügyintézővel szemben kezdett el szoptatni.Szerinted illetlenség,ha az ügyintéző megkéri szépen,ne előtte csinálja már,hanem legalább a váróknak fenntartott székekre üljön le?Vagy neki is diszkréten félre kéne néznie?Azért ne már.
2009. ápr. 7. 18:07
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
én egyetértek veled, pedig szoptatok. egy nagy bevásárló központban láttam hogy a padon teszi egy nő tisztába a babáját, ahol egyébként három lépés a pelenkázó... szóval elhiszem hogy egy bankban pl. nem várt időt kell végigvárni de akkor is lehet lefejt tejet vinni ha az anya tudja ilyen helyre kell mennie. én még sosem szoptattam nyilvános helyen, pedig már mentünk ide-oda, mégis meg tudtam oldani, sőt olyan is volt hogy nem volt elég tejem hogy fejjek ilyenkor csináltam teát, hogy hátha kell, de nem kellett...
2009. ápr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%
Az, hogy kilátszik a mell domborulata az nem illetlen. Ennyi egy jobb topból is látszik. Szerintem nálunk csak a bimbó megmutatása illetlen, azt meg takarja a baba. Azt a két mp-et bírják ki, míg esetleg kivillan! nem kell ilyenen fennakadni. Mindannyian így kezdtük a kajálást!
2009. ápr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

De az ügyintézős kimondottan illetlenség szerintem is (2.)

Ha tudunk a szoptatós szobáról, azt is illik igénybe venni. De ez egy cikk volt provokálták a helyzetet, hogy lássák meddig lehet menni.A valóságban fehér nő ügyintézés közben nem szoptat. A cigány anyukák meg kevésbé szégyellősek, náluk ez a nyilvánosság sokkal megszokottabb ezt el kell fogadni. Bár ő meg nem megy bankozni, van aki segítsen neki, szerintem.

2009. ápr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!