Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy anyuka ennyire kiboruljon a szülés után?

Figyelt kérdés

A unokanővérem 3hete szült. Borzalmasan nehéz szülése volt, vákummal szedték ki a babát, aki 4kiló 50gramos volt és 55 cm. 8 órás volt az egész procedúra. Az édesanya nagyon ki van borulva. Azt mondja, hogy több kisgyermeke nem lesz, mert nem fogja ezt újra átélni és akkora fájdalommal jár, hogy szinte kibírhatatlan. :(

Nagyon sajnálom őt, de kezdem félteni is. Mert ugyan nem verik nagydobra, de úgy veszem észre, hogy csak kötelességből csinálja a baba körüli teendőket. Semmi mosoly, vagy vidámság az arcán. Komoly, kimért, és sehol az aggódás, a kedvesség, a gyengédség. Legalábbis én nem látom. Én úgy gondolnám, hogy ha megszületk egy kisbaba, akkor az anya szinte elfelejti a fájdalmát és olyan boldogságot érez, amit el sem lehet mondani. Otthon pedig a jobbnál jobb fotók készülnek a családról és az anyukával, apukával is, hiszen ez az időszak visszahozhatatlan. Úgy gondolom igyekeznék visszatérni a mindennapokba, kicsi smink, igényes(ebb) otthoni öltözék, ici pici séta és maximális odaadás a kicsinek és az édesapának. Vagy ez csak a mesékben van így?? Anyukák!! Ti hogyan éltétek meg a szülést és az első heteket?? Nehéz szülés volt? Milyen érzés jött, amikor megszületett a kicsi?? Miket éreztetek és mikor lett jobb kedvetek?? Hogy telt ez az időszak??


2011. júl. 29. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok filmet nézel, a valóságban ez egyáltalán nem ilyen habos-babos, ahogy leírtad.


A nők többsége eleinte fáradt, alig alszik, rengeteg dolga van (háztartás, újszülött), magára alig van ideje (fésülködés, fürdés, aztán csá), bele kell szoknia az új helyzetbe. Amint ez sikerült, szépen lassan kezd visszaállni a dolog.


De van postpartum (szülsé utáni) depr., ami elég veszélyes állapot. Sajnos elég sok anyánál megy át ez az átmeneti hangulatzavar depibe. :(

2011. júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nálam is kiborító volt ez az időszak, de nem ennyire. Viszont van a családunkban egy anyuka, aki szintén nehéz szülés után viselkedett úgy a babájával mintha idegen lenne. Végül már nem akart gondoskodni róla. Neki szakember segített feldolgozni a traumát. Nem mondom, hogy ez ugyan az a helyzet, de jó lenne, ha beszélhetne valakivel, aki esetleg tud neki segíteni.

2011. júl. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túl aggódod.Hidd el nem olyan rózsaszín cukormázas lányregény az éllet szülés után ahogy te azt elképzeled.Én is voltam letörve az első hetekben,hát hogyne.Nehéz szülés,a pici körüli teendők,fáradt is vagy...a hihetetlen bolsogság érzése nálam nem rögtön jött hanem több hét kellett.Maximális odaadás az édesapának?Na ezt is felejtsd el,szegény az első hetekben örülhet ha egy puszit kap,mert vagy annyira elfoglalt vagy annyira fáradt leszel.


Hidd el az unokanővéred szereti a baáját,csak ez egy nehéz időszak.Ezt a néhány hetet szó szerint túl kell élni.

2011. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De akkor azok, akik azt mondják, hogy ahogy kibújik a baba, megőrülsz érte, meg odavagy, azok hazudnak?? Legalább egy kis erőltetett mosoly lehetne többször az arcán... Szegény annyira szomorú, meg kedvetlen... Hát ott a kisbabája... Tervezett volt ráadásul. Elmentek a múltkor is két órára egy rokonhoz és egyáltalán nem is aggódott a kislányért. Azért egyszer felhívtam volna a barátnőmet, hogy minden oké?? Ráadásul Ő nagyon fiúús leányzó és nagyon kisfiúra vágyott, de végül kislány lett a baba. Szóval lehet ezért is ilyen "elutasító" vele, mert nem fiúbaba lett?? Nem tudom magamról elképzelni, hogy ilyen rideg leszek. Túl vagyok a fájdalmakon, itt a kisbébim, igyekszem beosztani az időmet, ott a Férjem, boldog vagyok.. Így kell(ene) lennie.. Vagy nem? Ti miket éreztetek ebben az időszakban??
2011. júl. 29. 10:54
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a negyedik héten kezdtem kiborulni, és a hetedik hétig tartott. Több oka is volt, hormonváltozások, és testvérféltékenység, plusz a picim napi kilenc órán keresztül úgy üvöltött mint akit nyúznak. Csak akkor hagyta abba, amikor ringattam, egyébként ordított, még szopi közben is. Hát mit mondjak, utáltam az egészet. Nem tudtam főzni, a nagyobbik lányom naponta megtalált olyanokal, hogy utál ( négy éves, és egyedül volt eddig ), volt olyan nap, hogy este kilenckor "reggeliztem", és ekkor még a pici javában ébredt minden éjjel.Mosolyogni valahogy én sem nagyon bírtam. :D


Most 11 hetes a baba, megszűnt nála az ordítozás, átalussza az éjszakát, és most van időm a nagyobbal is foglalkozni, plusz tudok főzni is. Szóval ez egy átmeneti időszak, el fog múlni. :) Az elején az a pár hét pokoli nehéz, de lassan ahogy könnyebb lesz, az anyuka is visszatalál magához. :)

2011. júl. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mégsem így van, legalább is nem ilyen egyszerű. Megbolondítanak a hormonok, hirtelen hatalmas a felelősség, mindig fáradt vagy. Nagyon nehéz időszak, de nem tart sokáig, és utána már tényleg igazán boldognak érzi magát az ember, de akkor sem minden cukormázas. Legalábbis én így éltem meg egy csodálatos férjjel, és egy erős gyönyörű gyerekkel. :)
2011. júl. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, hogy az első másodpercben megőrüljön a babáért az anyuka, főleg ha nehéz szülés volt, és első baba, akkor eltart egy darabig, míg előkerül az anyai ösztön. Amúgy biztos vagyok benne, hogy az unokatestvéred már most is ölni tudna a babáért ha az veszélyben lenne, csak még fáradt, és a hormonszintje nagyjából a béka feneke alatt van nyolc méterrel, ami igencsak megviseli az embert.
2011. júl. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én 5 hete szültem. Csodálatos élmény volt a szülés, 3 óra alatt meglett a babám, persze a vajúdás durva volt,de könnyű szülésnek mondhatom. Az első pillanat,ahogy megláttam a babát...elmondhatatlan. Aztán jöttek a varrás fájdalmai, a napokig tartó kínlódás...Hazajöttünk, nem bírtam ülni,begyulladt a mellem, 39,4 volt a lázam,alig tudtam ellátni a kislányomat,pedig a férjem is iszonyat sokat segített. Hát szép fényképek nem készültek a kis családról azt kell mondjam...Igen, ellátom a babát...aztán örülsz,ha fogat mosni van időd! Ilyenek az első hetek...a babám egy mosolya persze kárpótol mindenért,de hazudnék,ha azt mondanám,h kicsattanok a boldogságtól. Etetés,kakis pelenka, ordítás, alvás,stb....nagyon kevés a boldog pillanat, mert amíg ilyen kicsi a baba, nem tud sokmindent csinálni,ami neked örömet szerez. Örülök,ha szempillaspirál van a szememen, és a legnagyobb kikapcsolódás az volt,h elmentem befizetni a csekkeket...és tényleg kikapcsolódtam. Most kezdek helyrejönni...:))) és a lánykám is gügyög már! :)Szóval a filmekben minden máshogy van!!!
2011. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bár mindenkinek igaza van,de szerintem érdemes lenne figyelni rá,és a férjének is szólni,mert ha ne adj isten szülés utáni depressziója van-és nekem nagyon annak tűnik-,akkor azt csak szakember tudja kikezelni.
2011. júl. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én szülés után valóban elfelejtettem milyen nehéz terhességem volt, és simán vállaltam a következőt babát, akit a napokban várunk. De, ami nagyon fontos, az én babám hihetetlen gyorsan jött, EDA-val szültem, és mindössze 3010 gramm volt a kisfiam. Ezt össze se lehet hasonlítani azzal, amit az unokanővéred átélt.

Nem álomszerű, amit írsz, mert nálunk valóban hasonlóan zajlott, de teljesen más hatások értek, boldog voltam, de tény, hogy még így is nagyon kimerültnek éreztem magam.

2011. júl. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!