Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem elég tápláló a tejcsi?

Nem elég tápláló a tejcsi?

Figyelt kérdés
Három hetes a kisfiam, akit szoptatok. Sokszor egy- másfél óráig is szopizik, két ciciből. Azután büfizik, nézelődik kb. negyed órát, de nem tud elaludni, mert éhes. Vagy ha el is alszik, kb. fél óra múlva felébred, sír és nyomja a kis öklét a szájába. Hiába teszem újra cicire, nem bírja kiszívni a tejcsit, általában elalszik a nagy erőlködésben. De fél óra múlva újra ébren van, és sír. Tudom, hogy a legmegfelelőbb táplálék egy csecsemő számára az anyatej! De mégis mi lehet a gond, ha másfél óráig szépen szopizik és mégsem lakik jól? Már adtam neki tápszert, van hogy 90 ml-t is megeszik belőle, szopizás után, és utána nyugodtan alszik. Teljesen el vagyok keseredve! Szívesen venném, ha a hasonló jellegű tapasztalataitokat megosztanátok velem!
2011. júl. 9. 12:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Egyik korábbi válaszoló vagyok.

Ha nem jön be a méricskézés, akkor ne mérd.Csak egy tipp volt:)

Én ugyan azon a mellen hagynám 30 percig,aztán következő szopizásnál a másik mell, és így váltva.Ez azért jó, mert akkor a tejcsi minden részéből jóllakik a baba, megkapja az első hígabb részét, ami jó szomjoltó, a középső laktatósabb részét, és a végét, ami kimondottan zsíros, tápláló tej.Én így szoptattam/szoptatok, nekem bejött:)

Ehhez, hogy minden részét megkapja kell legalább 25-30 perc, főleg az elején(majd 3-4-5 hónaposan jóval lecsökken a szopizási idő).Viszont ha váltod a melleidet,akkor félő, hogy nem kapja meg a tejed összes részét.

Persze, ha kiszopizza az összes tejet az egyik melledből, és még éhes tedd rá a másikra is.

Nálunk egész hamar belejött fiam, az első 6 hét után nagyon szépen jól lakott 1 mellemből 25 perc alatt:)

sok sikert:)

2011. júl. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 xStefix ***** válasza:

Sokan írtak sokfélét, én is adok egy tippsort, hogy hol, miben lehet a probléma oka szerintem:

- Az önmagában egyáltalán nem baj, ha a babád másfél óráig szopik két mellből - de az fontos lenne, hogy közben a hátsó tejig is eljusson! Mert csak így szopja ki a zsíros részt, amitől tele lesz a pocakja (ha tényleg az a gond, hogy nem eszik ennyi idő alatt sem eleget).

Amit tehetsz: vagy addig hagyod az egyik melleden, amíg el nem engedi magától / el nem alszik rajta (ekkor valószínűleg kiürült); ez akár azt is jelentheti, hogy áttérsz az egy mellből való szoptatásra, ha nagyon sokáig marad egy mellen. - Viszont, azt írod, hogy nehezen szopizza ki a tej végét. Ebben az esetben az egymelles technika nem biztos, hogy be fog válni, mert a hátsó részt már nehezebb kiszívni, mint az elejét, tehát simán megeshet az, amiről írtál.

Úgyhogy, a másik lehetőség, amit én inkább javaslok: vagy többször váltogatod a melled szoptatás közben, figyelve, hogy lehetőleg teljesen felpuhuljon legalább az egyik (azaz kiürül). A váltogatás azért fontos, mert az újra és újra meginduló teljeadó-reflexek segíteni fognak a másik melledben is megindítani a tejet, tehát esélyes, hogy jobban kijön a nehezebben szívható vége is. - Ehhez a témához viszont fontos lenne ismerned, hogy mikor vagy teljesen üres, mert az üresre szívott mell fokozza leginkább a tejtermelést (ha esetleg nincs elég tejed).

- 3 hetes korban van az első növekedési ugrás, amikor hirtelen megnő a baba tejigénye, de te ezt csak kicsit késve tudod követni. Hogy ilyenkor mit érdemes tenned, arra adok egy linket, mert az előbb írtam egy hosszabb listát:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

És, ha tényleg ugrásban vagytok, akkor viszont nagyon nem javaslom a szopiidő korlátozását (meg úgy egyébként sem), mert pont a szaporítással szemben fog hatni!

- És ide tartozik még: ha a babád hajlandó a melleden lenni fél óránál tovább is, akkor engedd neki, akkor is, ha csak komfortszopik! Cumizás közben ugyanis időnként meg-megindul a tejed (figyeld meg), még alaposabban kiürülsz, ez pedig plusz ingert jelent a testednek, ami most hasznos. És épp ezért, ne használj most játszócumit sem, ha lehet.

- A kérdésed pedig, miszerint nem elég tápláló a tejed, azonnal felejtsd el, ilyen nincs!!! Kizárt, hogy ez okozná a "tüneteket"!


Remélem, tudtam segíteni.

2011. júl. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!