Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem elég tápláló a tejcsi?

Nem elég tápláló a tejcsi?

Figyelt kérdés
Három hetes a kisfiam, akit szoptatok. Sokszor egy- másfél óráig is szopizik, két ciciből. Azután büfizik, nézelődik kb. negyed órát, de nem tud elaludni, mert éhes. Vagy ha el is alszik, kb. fél óra múlva felébred, sír és nyomja a kis öklét a szájába. Hiába teszem újra cicire, nem bírja kiszívni a tejcsit, általában elalszik a nagy erőlködésben. De fél óra múlva újra ébren van, és sír. Tudom, hogy a legmegfelelőbb táplálék egy csecsemő számára az anyatej! De mégis mi lehet a gond, ha másfél óráig szépen szopizik és mégsem lakik jól? Már adtam neki tápszert, van hogy 90 ml-t is megeszik belőle, szopizás után, és utána nyugodtan alszik. Teljesen el vagyok keseredve! Szívesen venném, ha a hasonló jellegű tapasztalataitokat megosztanátok velem!
2011. júl. 9. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Biztos, hogy éhes marad? Nem lehet, hogy a hasa fáj? Egyébként rögtön szopi után nekem sem alszik el a babám (1 hós) sokszor még van hogy 1 órát is játszik, és csak utána alszik el. Az öklét pedig azért is nyomhatja a szájába, mert fáj a hasa, és fel is kelhet attól is.
2011. júl. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Ha adod neki a tápszert (gondolom cumisüvegből) nem értem miért csodálkozol, hogy a melledből a tejet nem akarja kiszívni. A cumisüveget alig kell szívni, és teljesen más technikával is mint a mellet. A mellből a tejért meg kell dolgozni. Nem fog szopni, ha üvegből is öntik bele a tápot, de ez gondolom nyilvánvaló.

Szoptass igény szerint, hetente mérj, ha hízik akkor nincs semmi baj.

2011. júl. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%

Elképzelhető, hogy kevés vagy nem elég tápláló a tejed. Ilyenkor pótolni kell.

De abból ne indulj ki, mennyit tápszert eszik meg, szerintem annyit amennyit beleöntesz. Mert én ugyan sosem tápszereztem, de láttam az egyik ismerősőmnél kb 5 másodperc alatt megevett egy adagot. Gyorsabban benyeli, minthogy az agya üzenetet küldene, hogy elég volt.

Ők többször túletették és üvöltött a gyerek a fájdalomtól.

Úgyhogy ebből messzemenő következtetést nem lehet levonni.

Plusz lehet a tápszer 100 grammja annyira tápláló, mint a tejed 20 grammja. Ugyanígy nem mérhető fejéssel, mert sokan nem is tudnak fejni, mert nem indul be a szopási reflex, meg a baba hatékonyabb, mint bármely fejő.


A szoptatásnak ez a legnagyobb nehézsége, hogy elfogadd, hogy nem tudod jól lakott e, mennyit evett, milyen ez a tej stb stb Idegölő dolog, tudom.


Inkább azt tartom elképzelhetőnek a babádra nézve, hogy fejlődési ugrás van és most átmenetileg kevesebb neki a tej, de majd beáll. Illetve próbáld meg a cumit.


Ja és másfél órát szopizik +negyed óra nézelődés+ fél óra alvás+ fél óra alvás, akkor valójában több 3 óránként kér enni, ami teljesen jó és természetes. Az én fiam délelőttönként 2 óránként evett. Ami azt jelentette, hogy evett hajnali 5-kor, 7-kor, 9-kor és aztán délben. És ő is evett egy-másfél órát és persze fél órára rá letelt a két óra és újra evett. Aztán már nem evett ilyen gyakran és nem evett ilyen hosszú ideig. Szóval egyébként minden jó. Ehet 2-3 óránként, naponta 8-9-szer, ennyit is kell ennie.

2011. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A gond nem az, hogy nem fogadja el a cicit, szopik szépen, szinte végig a másfél óra alatt. Tehát nem gondolom, hogy a cumi zavarta össze, nem is kapott tápszert még csak háromszor. És azt is azért, mert láttam, hogy küszködik a cicin és mégsem lakik jól. A hasa sem fáj, mert amikor fájt akkor tekergette a lábait. Espumisan cseppeket kap minden szoptatás előtt, azóta elmúlt a hasfájás. Valószínüleg a harmadik válaszolónak lehet igaza, vagy fejlődési ugrás van, vagy valóban nem elég tápláló a tejcsi neki. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. júl. 9. 16:07
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Az anyatej mindig a legideálisabb táplálék a babádnak, és annyira tápláló, amennyire neki kell!!! 20-30 perc kéne hogy legyen a szoptatás, különben te és a baba is kimerültök. Ha gondolod, egy tipp? 30 perc után tedd le. Ha sír, akkor pohárból itass vele teát. Hátha így beáll 2-3 óránkénti evésre. Sok sikert!
2011. júl. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Olyan nincs, hogy nem elég tápláló a tej, ezt felejtsd el, erre ne is gondolj!!!!!

Szerintem jó lenne, ha elkezdenéd mérni mennyit eszik, akkor látnád biztosan, hogy éhes lehet-e vagy más baja van-e.

A piciknek mindenre a megoldás a cici, ezért bármi bajuk van, úgy jelzik mintha éhesek lennének, de attól még nem biztos, hogy éhesek.Ezért tömködheti a szájába a kezét, jelez, hogy valami nem okés.

A hasfájást már írták, a cumizavart is, én arra gondoltam mi van, ha ebbe a rekkenő hőségben hamarabb megszomjazik???Esetleg babavizet próbálhatsz neki adni kiskanállal vagy pohárból...pár kortyot.

De ha 1-1,5 órát szopizik,utána negyed órát elvan, aztán fél órát alszik, akkor gondolj bele, máris eltelt 2,5 óra az előző szoptatás kezdete óta, szóval annyira nem meglepő, ha megint cicit kér...hiszen a szoptatás kezdetétől kell számolni a 3 órát, ami az etetések között kell hogy legyen.És ne tévesszen meg, hogy 1,5 órát van a ciciden, lehet nagy részben csak cumizik,így simán lehet, hogy hamar éhes lesz.

Az lenne a jó, ha beállna, hogy 30 perc alatt végez vele...De még nagyon picike, szóval adj neki még egy kis időt, be fog állni!

És JÓ A TEJED NE AGGÓDJ E MIATT:))))

sok sikert, türelmet, és kitartást, menni fog, csak ne add fel:)

2011. júl. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

90%-os, most is két-három óránként eszik, csak a szopást elnyújtja annyira, hogy egybe érnek. De valójában 2-3 óránként eszik.

Valószínű, hogy cumizik ennyi ideig, ezért javasoltam a cumit. Ki kell próbálni, hogy max egy órát engedni és aztán cumit adni neki, hogy mit csinál. Kihúzza még egy órát.


Egyébként az én idősebb fiam ugyanígy 1-1,5 órát szopizott, két mellből, semmit. 20-30 grammokat 6 hetesen is. És hízott havi 1 kilót 4 hónapos koráig minden hónapban. Úgyhogy ne aggódj.

2011. júl. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mi is gondoltunk a szomjúságra, szokott is kapni babavizet, de nem mindig segít. Valóban igazatok van abban, hogy így is 2,5 óránként eszik, de ebben mindketten nagyon elfáradunk. Én annyira, hogy már szinte fel sem bírok kelni megbüfiztetni. Kipróbálom a 30 percig tartó szopziást. De egy mellen hagyjam 30 percig vagy kínáljam meg a másik ciciből is? Köszönöm a bíztatást, nem szeretném feladni, nekem az a legfontosabb hogy a kisfiam nyugodt és elégedett legyen! És mérni fogom, hogy mennyit eszik. Köszönöm a tanácsokat és a bíztatást!
2011. júl. 10. 13:50
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne mérd, mert még idegesebb leszel. Hetente egyszer, de inkább havonta.

És a másfél órát hirtelen ne csökkentsd fél órára. Mert összezavarod szegényt.

Én azt mondanám, fél óra után pihenjetek egy tíz percet, engedd még utána szopizni egy tíz-húsz percet és aztán próbáld elaltatni.


Tarts ki, el fog múlni, pár hét és változik az egész. Nem mondom akkor kevésbé leszel fáradt, mert lesz más, de változni fog. kitartás és menni fog. Az enyémek két hónapos koruktól átaludták már az éjszakát és valóban 10 perc volt egy evés. Tudom messzinek tűnik, de anyukám mindig azt mondta 6 hét, ezt ki kell bírni fél lábon is és aztán jobb lesz, sokkal. Minden szempontból. És igaza volt, az első hat hét kegyetlen nehéz, de aztán jobb lesz.

2011. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igazság szerint eleinte mértük, de nagyon idegesített! Ezért tettük el a mérleget. Az én anyukám is azt mondja, hogy hat hét után változni fog a helyzet! Hát remélem valóban igazatok van :)
2011. júl. 10. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!