Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azok véleményét kérem akiknek...

Azok véleményét kérem akiknek szülés után nem volt elég tejük és tápszerre tártek át. Jo volt e a babának?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos nincs elég tejem, bármit csinálok nem elég, ezért elöször szopizik és mivel nem lakik jo potolom tápszerrel. Ez muszály sajnos mert visszaesett a sulyábol 25ö gramot, mert nem akartam tápszerezni és szegény csak kinlodott. Kinek nött fel tápszeren a babája?
2011. júl. 2. 13:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kell kétségbe esni. Nekem sem volt soha elég, 8 hetes korától kapott tápszert is, előtte egy másik kismamától hordtunk neki tejet. Kevés volt, mindig sírt, nem evett eleget, ettől én is ideges lettem, ő ezt érezte ő is ideges volt és még annyit sem evett...iszonyat volt. De 5-6 hónapos koráig csináltam, hogy szopi+utána tápszer ha kevés volt az anyatej. De nem hagytam abba teljesen a szoptatást. Ja és hogy ne aggódj, makk egészséges a gyerekem, nem volt betegesebb, mint a többi és szín ötös tanuló (ezt csak azért írom, mert sokszor ezzel idegelik a kismamákat, hogy ha nem szoptatnak és nem csak anyatejen nő fel a gyerek micsoda katasztrófák történnek).

Kitartás! Azért próbáld neki odaadni azt a keveset ami van.

2011. júl. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 xStefix ***** válasza:
Leírnád, mi az a "bármit csinálok"? Érdekelne.
2011. júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

1 hónapos koráig küzdöttem a szoptatással. Rátettem, ahányszor kérte, de nem lett több. Aztán pótoltunk, majd 1 hónaposan már el sem fogadta a cicit.

Aztán próbálkoztunk 3 különböző anyatejjel is. Kettőt meg sem ivott, a harmadikat megitta, de kb. 1 órára lakott jól a 180 ml tejtől (2 hónaposan). Na, onnantól kezdve nem kísérleteztem, kapta a tápszert. Azóta kiegyensúlyozottabb, 3-4 óránként eszik. Mondjuk most épp tápszer váltás előtt állunk, mert ez már nem elég neki, de nekem nincs ezzel semmi bajom. Örülök, hogy megeszi, nem is válogatós, mert betegségek miatt már kb. 5-6 félét próbáltunk, és mindet megette szó nélkül. :)

2011. júl. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom születésétől fogva tápszeres,semmi gond nincs nála.

Sőt!Az egyik barátnőm fia idősebb mint Ő(2 héttel) és a lányom jobb súlyban van,mint a kisfiú(bár a fiú sovány alkat).

Több barátnőm babája is tápszeren nőtt fel és egészségesek.

Nyugi.

2011. júl. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
4 hetes korától kap tápszert,szerencsére semmi baja (féltem tőle) a hasa sem fáj,3-4 óránként eszik,kiegyensúlyozott,egészséges kisbaba.
2011. júl. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

(fili)

Felejtsd el a tápot. Az anyák csak kb. 5%-a nem tud szoptatni.

Fordulj szoptatási tanácsadóhoz. [link] A tápszerrel és szoptatással kapcsolatban hasznos dolgokat tudsz olvasni.

„A szoptatott babák pszichomotoros és társas fejlődése világosan eltér üvegből táplált társaikétól, és ez a különbség 12 hónapos korra szignifikáns előnyt biztosít a pszichomotoros és társas képességek terén.” A tápszeres babáknál sokkal gyakoribb az atópia, fiatalkori diabetesz, otitis media, ekcéma stb. „Skóciában a bölcsőhalálban elhunyt csecsemők között 80% a tápszerrel táplált babák aránya, miközben az összes baba körében ez az arány 56%"

Lehet, hogy csak te aggódsz, hogy nincs elég tejed. Ne add fel menni fog.

2011. júl. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó, ezzel aztán marhára megnyugtattad a kérdezőt...Istenem miért kell ilyen hülyeségeket írni?

Én is mindent de mindent megtettem a szoptatásért (alkoholmentes sör, szoptatós tea, mellmaszírozó olaj, homeos bogyó, gyakori (akár óránkénti) mellretétel, fejés, és mégsem lett elég. Nyugi. Nagyon sok nő küzd a szoptatással ilyen vagy olyan oknál fogva. Szoptasd ugyanúgy és nyugodtan pótolj neki ha nem lakik jól. Semmi baja vagy hátránya nem lesz ebből. Nagyon sok olyan barátnőm van, akik pótoltak, van eki már 2 hetes kortól. Én még az első 2 hónapot kighúztam csak anyatejjel, de aztán muszáj volt esténként tápszert is adnom. Ne higgy el olyanokat, hogy akkor betegesebb lesz a babád, mert mindkét táborban rengeteg ellenpélda van.

2011. júl. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

(fili)

Pontosan ezért linkeltem be a szoptatási tanácsadó lapját.

Egyikünk sem adhat tanácsot olyan biztonsággal mint ők.

Persze az sem 100% de vsz. jobb mint itt a sok más és más eset. Ahogy hozzákezdünk táplálni úgy apad el a tej.

Végig csináltuk nehéz volt, de most 8 hónapos és szopik.

Ha kevésnek érezte a lányom váltott mellel csinálta. Most kezdi naponta főzni a főzelékeket. Nem bébiételt ad.

Itta a teákat és állandóan aggódott Ő is. De végig csinálta.Csodálatos nézni ahogy szopás köben fogossa az anyja arcát és nézegeti. Mint már írtam a nők kb. 5% nem tud anatómiai okoból szoptatni.És nem tudom hányan néztétek meg ezt a lapot, mert akkor biztos nem írnátok ilyneket. [link] És mégegyszer senki nem bántja azt aki akar de nem megy szakmai segítséggel sem.

Én csak azt nem bírom aki leírja, hogy utál szoptatni.

Pedig ott is vsz. agyi probléma van. Nem alakult ki az az ősanyai érzés.

2011. júl. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

21:46,csak gratulálni tudok a hasznos válaszodért!

Ezek szerint a te babád nem volt tápszeres,szóval ide nem is kellett volna írnod.

A kérdező már így is ideges,te meg ráteszel egy lapáttal.

2011. júl. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

2 választásod van, ah nincs elég tej.

Adsz tápszert vagy hagyod éhezni. Szerinted melyik jobb a babának? Persze, hogy jó a tápszer a babának.

Rengeteg gyerek nőtt és nő fel tápszeren és nem lesz az égvilágon semmi bajuk. Sőt a szoptatott babák szerintem nagyobb arányban betegednek meg. És súlyos megbetegedések közt többségben vannak.

A létező legjobb táplálék az anyatej után.

2011. júl. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!