Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jó dolog a bimbóvédő?

Jó dolog a bimbóvédő?

Figyelt kérdés

Ma jöttünk haza a kórházból, de már nagyon szétszívta a mellem a kislányom. Már csak a bimbóvédővel vagyok képes szoptatni. Segítsetek!


Sokkal könnyebben megy a babának is, a tejem is megindult így, viszont elég hamar befejezi a szopit, aztán újra kér 20 perc múlva. Legalábbis sír, és gyűri a kezét a szájába.

Vagy a hasa fáj?

Így is ugyanannyit szopik? Nem lesz levegős?

Vannak trükkök, amiket tudnom kell?


2011. máj. 28. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem mind a ketten végig bimbóvédővel szopiztak. nincsenek mellbimbóim, igy nem is tudtak mit a szájukba venni. a kislányom 17hós és még legalább 2x szopizik mindig. :))

nyugodtan használd, ettől nem lesz hasfájós, nálam ahasfájást a szoptatós tea okozta. elhagytam és megszűnt-ezért gyanúsítom.

nyugodtam szoptass igény szerint, amennyit csak bírsz!

2011. máj. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

jaj, gratula picihez! :)) idő kell még neki is, hagyjad hagy tanuljon. beáll a napirend úgy, hogy észer sem veszed. :)

ha neked megy a szoptatás, nincs befelé forduló vagy lapos mellbimbód mint nekem, akkor később, ha meggyógyultál, próbáld ismét nélküle.

2011. máj. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok a picihez! :)

Nekem is véresre szívta a cicim a babám, de nem használtam védőt. Sokszor a sírás kerülgetett szopi közben, de nem tettem fel védőt, kb 2 hét alatt rendbe is jött. Pici tejet hagyj rajta megszáradni, annál jobb regeneráló nem kell.

Lehet, hogy nem éhes 20 perc múlva, csak a hasa fáj. A cicit akkor is elfogadja, mert megnyugtatja.

A kórházban nekem azt mondta a csecsemős, ha bírom, ne használjak védőt, mert több levegőt nyel a pici, mint anélkül.

2011. máj. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is gratulálok a picihez!! :)

Mikor kórházban voltunk én is mellbimbó védőt használtam, de mikor haza kerültünk le álltam vele, mert még is csak így természetes, meg kényelmesebb!!!Nem mondom, nagyon, de tényleg nagyon fájt.Mikor jött a kaja idő szabályosan potyogtak a könnyeim, és mikor be szívta a cicim halk órdításba kezdtem...nem volt egyszerű...tényleg.Az én lányom azt játszotta, hogy 1-1,5 óráig szopizott és el telt 2 óra és megint órdított, hogy éhes..nagyon ki voltam.Állandóan szabadon volt a cicim, kentem krémmel amit fel írt az orvos, de ha már hozzá értem valamivel majd besz@rtam!Nekem a mell szívó segített.Amint el kezdtem használni, pár nap alatt el múlt ez az egész!

Lehet tényleg fáj a pocija is.Sajnos nem lehet semmilyen szert használni 1 hónapos kora előtt, úgy, hogy próbáld tornáztatni!Meg az óra mutató járásával megegyező irányba masszírozni a pociját.Nálunk az is segített, ha hasra raktam és ütögettem a popóját!

A mellbimbóra még jó a sudocrem is, vagy a saját anyatejeddel kend mert az is fertőtlenítő hatású.

Sajnos muszáj túl élni ezt az időszakot.Én is azt hittem, hogy a szoptatás lesz a legkevesebb problémám!!!

Én csak kitartást és sok egészséget és sok boldog pillanatot kívánok(ami sok lesz!)

4 hónapos baba anycija

:)

Lehet,h ogy a picid tényleg hasfájós is..

2011. máj. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

21.18as vagyok

Csak még egy gondolat.Mikor már tényleg nagyon szenvedtem etetésnél, rajtam mindig segített, hogy ha rá néztem a törpémre és láttam, milyen édesen szopizik...A legjobb fájdalom csillapító!!! :)

2011. máj. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Gratulálok.

A bimbóvédő jó találmány,nyugodtan használd!

Ha a hasa fáj azt észre fogod venni a sírásából,akkor mellkasig felhúzza a lábait,és késő délutántól estig fáj nekik.

Nekünk így volt.

Jó babázást,kevés sírást! :)

2011. máj. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok.

Én már zokogtam sajnos, mikor délelőtt a sebes cicit vákumozta.

Ma használtuk, fejegettem, masszírozgattam, meleg vizes zuhanyoztam, anyatejjel kenegettem, csupaszon hagytam, most jobb már. A baba is elég jól van, egész éjjel aludt, mint a bunda, az előbb keltettem fel már enni.

Remélem, minden rendben lesz hamar, és valahogy visszatérünk majd a védő nélküli szopihoz :-) Az azért illatosabb, mint a műanyag :-)

2011. máj. 29. 03:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok a babához és hát kitartást szoptatást ügyben. az elején nekem is volt sebes is és gyulladt is, akkor volt hogy én is sírtam a fájdalomtól mikor a szájába vette. akkor néha használtam a bimbóvédőt, mert valamivel jobbnak éreztem, mikor már kezdett helyre jönni elhagytam.
2011. máj. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!