Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire intim dolog a szoptatás?

Mennyire intim dolog a szoptatás?

Figyelt kérdés

Nővérem 2 hónapos kisfiával akkor sem vonul félre szoptatni, ha együtt az egész család. (Szüleink, húgom barátjával, én a férjemmel...)

Egyáltalán nem vagyok prüd, de akkor is furcsa, jó, hogy anyatej van benne, de attól még az egy női mell. Én társaságban azért nem tudnám így "elővenni"...


2011. aug. 11. 20:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

Egyetértek, szerintem sem kéne mindenki előtt előkapni a didkót 'Na, most szoptatok egyet!' felkiáltással... ennyi szeméremérzetnek azért lennie kéne egy ebben a kultúrában élő embernek. Persze ha félrevonul, az oké, mert mégsem lehet "koplaltatni" a gyereket, de ha megoldható, ne az egész família előtt csinálja már...

De(!) ez csak egy vélemény a sok közül.

2011. aug. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

én is éppen ezen agyaltam. Most fogok szülni és nem akarom, hogy amikor szoptatok valaki is nézze a páromon kívül.

Ezt mondtam anyumnak és még néhány közeli ismerősnek, ők pedig azt mondták hogy nincs ebben semmi kivetnivaló. De én akkor is kifogom őket zavarni a szobából.


És szerintem nagyon is hogy intim dolog.

2011. aug. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

A baba számára ez egyáltalán nem lényeges. Nem az anya dönti el, mikor kapja elő, hanem a baba.

Két hós gyerekkel pedig el kell kicsit gondolkodni a prűdségen, mert vagy nyilvánosan szoptat az anyuka, vagy be van zárva a négy fal közé.

Én két évig mindenből kimaradtam, az összes családi összejövetel úgy nézett ki, hogy sütöttem, főztem, körbeugráltam a vendégeket, aztán rohantam pelenkázni és szoptatni elvonultan. Kb. senkivel se tudtam egy szót se váltani, és a végre naná, hogy depressziós lettem.

A második gyereknél sz.tam mások érzékenységére, beszereztem egy nagy kendőt, az alatt evett a pici, én meg részt vehettem a felnőtt családtagok életében. Mikor belejöttünk, simán elmentünk a nagyobbal nyáron tekeregni, kirándulni, strandra, stb, ha elbújok akkor is a kicsivel, akkor a nagyobb gyerek is kimarad mindenből két évig, ülhet velem otthon a négy fal között, meg a tesóval.

Szóval nyugodj bele, hogy ez teljesen normális, csak mi vagyunk olyan perverzek és elvetemültek, hogy azon nem ütközünk meg, ha egy 14 éves gyereknek kilátszik a fél emlője, lépten-nyomon ott rebegteti a tőgyét valaki az orrunk előtt, és akkor jövünk zavarba, ha valaki szoptat: mivel nekünk erről is a mell szexuális felhívó szerepe jut csak eszünkbe.

Ez pedig nem helyes.


Legyen első a baba természetes igénye, és alkalmazkodjatok TI egy két hónaposhoz. :) Ő ott és akkor eszik, amikor akar, és sokkal kellemesebb egy szopizó baba, mint egy éhségtől ordító méregzsák. :)

2011. aug. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 yuda ***** válasza:
48%

Feltételezem elfelejtette, hogy ő nő is, nem csak anya.

Annyira domináns lett benne valamiért az anyaság elfelejtette, hogy ezután is tudnak rá nőként nézni és a meztelen női mell sexuális üzenet.

Találkoztam már ilyennel amúgy, feltételezem valami ilyen történik.

2011. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez kultúránként változik. Sok ismerősömtől hallottam már, hogy ez milyen intim dolog és nem kéne társaságban csinálni, de ugyanezek az ismerőseim a párjukkal gátlás nélkül nekiállnak csókolózni és fogdosni egymást a nyílt utcán. Pedig ez inkább intim dolog lenne, mint megetetni egy kisbabát.

De pl. voltam olyan országban, ahol egy anyuka egy étteremben az asztalnál nekiállt szoptatni. Itthon azért ez elég furcsa lenne, ott senkit nem zavart.

2011. aug. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik válaszolóval egyetértek:

arany középút, egy nagy kendő, és kész.

Nem zavar senkit, és a baba is jóllakik.

2011. aug. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
39%

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Akinek erről a szex jut eszébe, az szakadjon meg.

Kb. olyan, mint Szűz Mária szobrát nézegetve megjegyezni, hogy jó muff, sunáznám.

Ti betegek vagytok.

Írjátok be a keresőbe, hogy Maria lactans, és számoljátok össze, hogy még a középkorban is hány képet készítettek ezen a néven. Kb. annyit, mint Pieta címen, ha nem többet.

Egyetlen társadalomban nem volt szégyenletes a babák szoptatása, és amikor Londonban kamaszok rombolják porig a várost, Pesten élve eltemetett emberek holttestét ássák ki, lépten-nyomon felugrik egy oldal egy félpucér pi.csával, (itt az írásom alatt is, oldalt meg fehérneműs csak reklámozza a fogyasztószart), akkor nem hiszem, hogy egészséges társadalom tagjai vagytok-vagyunk.


A hölgyeménynek vegyetek egy szuper, divatos hordozókendőt vagy szoptatós kendőt, aminek a rejtekén a baba nyugodtan végezheti ezt a számotokra kínos műveletet. Szerintem érteni fogja a célzást: a rokonai álszent köcsögök.

2011. aug. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez csak a mama és a baba dolga, ízléstelen dolog mások arcába tolni. Ha látogatók jönnek, akkor is félre lehet vonulni, és nyugiban elintézni az etetést.
2011. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Én is ott szoptattam ahol a gyerek megéhezett, de a nyilvános és feltűnő cicilengetés híve nem vagyok. Kendő, félrevonulás (nem bujkálás) és a gyerek cuppanhat is a cicire.

Akinek meg nem tetszik, az sétálgasson nyáron az utcán, és szóljon rá minden nőre, akinek kilóg a tangabugyija vagy a fél melle a ruhából.

2011. aug. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
engem nem zavar, de hogy én csináljam az nem megy. arra gondolok, hogy esetleg másokat zavarhat.
2011. aug. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!