Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire intim dolog a szoptatás?

Mennyire intim dolog a szoptatás?

Figyelt kérdés

Nővérem 2 hónapos kisfiával akkor sem vonul félre szoptatni, ha együtt az egész család. (Szüleink, húgom barátjával, én a férjemmel...)

Egyáltalán nem vagyok prüd, de akkor is furcsa, jó, hogy anyatej van benne, de attól még az egy női mell. Én társaságban azért nem tudnám így "elővenni"...


2011. aug. 11. 20:30
1 2
 11/18 xStefix ***** válasza:
65%

Annyira intim, amennyire az emberek annak tartják.

Ha a nővéredet nem zavarja, hogy "nyilvánosan" szoptat, annak szerintem valahol örülni is lehet, mert akkor ő már tud valami fontosat a szoptatásról.

De nincs egyedül az asztalnál, ugye, és a többiek (köztük a férfiak) valószínűleg nem ismerik még a dolog lényegét, ezért érthető, ha meg is ütköznek rajta. Épp ezért én mindenképp kendő mögött szoptatnék a tesód helyében, ha már. Ha ő nem akar különvonulni, azért nem lehet kérdőre vonni, hiszen tobb jogos oka lehet, amiért maradni szeretne. De a többiekre is tekintettel kell lennie, mert másokat akkor is zavarhat vele, ha neki ez természetes. Mondjuk megkérdezni nem biztos, hogy jó ötlet, hiszen a pasik eléggé zavarba jönnének tőle szerintem. :) De hiszem, hogy lehetne olyan módot találni, ami mindenkinek még elfogadható.

2011. aug. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%
Egyelőre egy szobánk van, szóval, ha vendégek jönnek, akkor esélytelen, hogy félrevonuljak szoptatni. A fürdőbe meg már csak nem megyek... Ilyenkor félrefordulok, babám rácuppan a cicire, aztán már fordulok is vissza, hiszen onnantól már szinte semmi nem látszik a mellemből. Engem nem zavar. Sokkal kevésbé vagyok szégyenlős mióta anya lettem. Viszont, ha máshol vagyok és nagyobb a társaság, akkor természetesen félrevonulok, de nem csinálunk belőle nagy ügyet.
2011. aug. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
26%

Én egyáltalán nem vagyok szégyenlős ilyen tekintetben, úgy vagyok vele, hogy akinek nem tetszik az elmehet... Nyilvános WC-n kívül bárhol szoptatnék. Viszont ha cumis gyereket látok attól felfordul a gyomrom.

Nővéred meg a család előtt volt csak nem vadidegenek előtt.

2011. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért kellett lepontozni, aki a hosszú választ írta a linkekkel, az ő válasza volt a leghasznosabb. Az ősi kultúrákban a szoptatás nem valami titkos meg szégyellni való dolog volt, hanem teljesen természetesnek tartották, hogy ha a baba éhes, akkor enni kell adni neki. Csak azóta lett ilyen kényes téma, mióta egyre inkább szexközpontú lett a világ. A média hatása miatt ma már mindenről a szex jut eszünkbe, mindenből szexuális "segédeszközt" csinálunk, pedig a női mellek funkciójának köze sincs a szexhez. Akinek amiatt megy el a kedve a szextől, mert lát egy szoptató édesanyát, azzal valami nincs rendben agyilag.
2011. aug. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
60%

Felfordul a gyomrod, mert cumisüvegből eteti az anyuka a gyereket. Elég buta vagy.

Nem mindenkinek van teje, akkor az a gyerek ne is egyen vagy ezt te hogy gondolod?

2011. aug. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
ebben a tekintetben én is prűd vagyok, ha így tetszik. Társaságban félre lehet vonulni, ki lehet menni másik szobába; vásárláskor ki lehet ülni a kocsiba, vagy megkeresni a legtávolabbi és legeldugodtabb pontot. Ha nincs erre lehetőség, elfordulok és úgz syoptatok (pl. moira! esetében). Egy nő igenis nem csak anya, hanem nő is, nem kell mindenkinek a tejcsárdát látnia benne, főleg nem annak, aki nem érintett (pl. a baba). Mindennek megvan a maga helye.
2011. aug. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem a pisilés, meg a kakilás is teljesen természetes dolog, még sem csináljuk mások előtt, sem az utcán nyilvánosan. Akár tetszik akár nem, lehet a női mell táplálék a babának, de bizony az adja egy nő nemi jellegét, azaz szexuális tartalommal is bír. Az oké, hogy a nővéred nem zavarja, de másokat ezzel esetleg kellemetlen helyzetbe hoz, nem igazán illő dolog. Ha nagyon akarja mindenki meg tudja oldani, hogy egy picit félrevonuljon. Én nem vagyok kíváncsi sem szoptatós anyukára, sem egymás szájában lévő párocskára, sem nyilvánosan pisilő emberkére, ezek mind nem oda tartoznak.
2011. aug. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés.


Szerintem sem célszerű a kismamának a mellét -az egyik kommentíró szavaival élve -mások arcába tolnia, de ha a gyerek megéhezett, ennie kell, hiszen nem sírhat órákig. Vannak pl. ezek a szoptatós kendők, ezek használatával nagyon diszkréten meg lehet oldani a szoptatás kérdését.


Még egyszer tehát: nem a szoptatás ellen vagyok. De ha már így adja magát a helyzet, akkor mindenképp diszkréten kell megoldani.


Az meg egy másik tészta, hogy ha egy szoptató kismamára fújolnak az emberek, akkor a magamutogató, 13-14 éves tinik*rvákra, akiknek a fél s*gge kilátszik a miniszoknyából és köldökig kivágott felsőben járnak, miért nem?


26/L

2012. febr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!