Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes, vagy tápszeres a...

Anyatejes, vagy tápszeres a babád? Alapvetően nyugodt természetű, vagy inkább "hisztis"?

Figyelt kérdés

Megihletett az egyik előző kérdés. A tudományosság igénye nélkül szeretnék egy kis közvéleménykutatás jellegű dolgot, kérlek, válaszoljatok minél többen!


Remélem az ominózus kérdés feltevője nem veszi bántásnak, nem annak szántam, csak hirtelen elkezdett érdekelni.


2011. máj. 16. 11:39
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

itt is a "hisztis" idézőjel!!!

pont azért, hogy ne negatív felhanggal értsd.

2011. máj. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 xStefix ***** válasza:
100%
Oké, de akkor is, mit jelent?
2011. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

számomra ezt: (de ha nem akkor majd a kérdező kijavít)

sok foglalkozást igénylő, magában nem nagyon van el

2011. máj. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Anyatejes, még mindig szopizik és nagyon nyugodt gyerek. Mostanában kezdte el a hisztizést, de ez nála a "korral jár" :). 18 hós.
2011. máj. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 xStefix ***** válasza:
100%

De minden gyerek ilyen, alapjáraton is, nem?

Jó persze, fokozatok vannak, de ez teljesen normális. Szóval ez szerintem nem hiszti, még macskakörömmel sem. 8-I


A hiszti akaratosságot jelent inkább. Amikor annyira akar valamit, hogy magánkívül van, ha nem kapja meg és dühöng, csapkod, verekszik. Vagy valami hasonló, nem?

Ennélfogva viszont egy csecsemő nem tud hisztizni, szerintem. Egy kisgyerek már igen, de ez tényleg a "korral jár", ahogy előttem is írták.


Az én gyerekem időnként szokott (ilyen) hisztis lenni, de nem azért, mert rossz természetű vagy mert rosszul neveljük (remélem) - hanem mert fejlődési lemaradása van, a beszéd terén is, emiatt pedig nem tudja magát úgy előadni, kommunikálni, ahogy szeretné. És ha néha nem értjük meg elsőre, mit szeretne, akkor hamarosan (érthetően) kibukik és bemérgeli magát... De ez megint nem klasszikus hiszti, legalábbis nem ok és magyarázat nélküli.


(Bocsi, hogy kötözködöm.:)

2011. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
mind 3 gyerekem anyatejes volt/van, az első iszonyat sírós baba volt 6 hónapos koráig, a második már sokkal nyugodtabb, a harmadik (5 hetes) egyenlőre úgy tűnik a legnyugodtabb. Lehet, hogy a rutin teszi?
2011. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

3 és fél hónapos fiam kizárólag anyatejes. "Hisztizni" néha szokott, ha fáradt s nagyszülők gyomrozzák, nem hagyják aludni, vagy csak alapjáraton fáradt.

Ha rossz az idő. Egyébként nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott baba. 3 hós koráig végig aludta az éjszakát. Mostanában nem nagyon. Két napja 2 óránként kelt. De szépen szopizik, aztán alszik tovább. Cicin nem lehet megnyugtatni, mer ott is ölben is hisztizik. Csak játszó cumival nyugszik le.

2011. máj. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Jó kérdés, az, hogy mit is jelent a "hiszti".


A kérdés feltevése különben úgy jött, hogy a gépünkön nyitva volt a net a GYK-val, meg az SPSS (statisztikai program), amin épp dolgoztam. Olvastam azt a bizonyos kérdést, és akkor jutott eszembe, hogy ha egy ilyen kérdésre viszonylag sokan válaszolnának, akkor be lehetne az adatokat tenni SPSS-be és utána kereszttábla a két változóval (táplálás módja, természet) és akkor lehetne szignifikancia szintet nézni. (Van-e összefüggés a változók között.) Persze nem gondolom, hogy ez túl tudományos lenne így (főként a kevés válasz miatt) de azért érdekes lenne.


Bár nagyon nem átgondolt a "kutatás", ez egyértelmű. Először is tényleg nincs definiálva a hisztis fogalma. (Bár mondjuk én azt értem alatta, amikor egy gyerekkel "sok probléma" van, nincs el nyugodtan éjjel nappal magában. Bár egyáltalán nem gondolom, hogy baj, vagy természetellenes ha egy kisgyerek/ baba ilyen.)


Másodszor meg nem jutott eszembe az a nyilvánvaló dolog, hogy egyes babák először anyatejesek, aztán tápszeresek, vannak vegyes táplálásúak stb.


Módszertanilag érdekes problémák, ha lesz időm lehet hogy elgondolkozok ezen.

2011. máj. 16. 20:23
 29/32 anonim ***** válasza:

Csatlakozom Stefixhez,nagyon sok kérdésben hasonló válaszokat szoktunk adni.

Az én gyerekem 3 éves anyatejes,és nem hisztis.Nyugisan éli dackorszakát.Na ez nem azt jelenti,hogy minden úgy van,ahogy mi akarjuk.Szerintem abból lesz a hiszti,amikor te akarsz egyet,ő meg nem.Pl.nem akar felöltözni.Nem parancsolok rá,hanem kivárom türelmesen amíg magától felöltözik.

Pont ma mondtam a férjemnek,hogy nagyon érdekes az,hogy nekem mindig sikerül tettre bírni,akkor is amikor apa sikertelen.

Én úgy gondolom,hogy ez a hosszú szoptatásnak tudható be,mivel kialakult egy olyan kapcsolat,ami nagyon nagy bizalomra épült.

Lehet nincs igazam Stefix cáfold meg ha nem így van.

2011. máj. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 xStefix ***** válasza:
100%

Kérdező, egyetértek veled. Tetszik az alapötlet, hogy "kutatni" akarod a témát, ha már egyszer felmerült, de való igaz, hogy pár módszertani dolog még hiányzik. Szerintem lehetne belőle egy néhány kérdéses kérdőívet is csinálni, úgy jobban kidolgozott lenne (és több munkát adna a kiértékelés:).


Szóval igen, nekem is inkább azt jelenti a hiszti, mint az előttem írónak - nem lehet, hogy azért, mert a mi gyerkőceink már nagyobbak? ;)

Szerintem csecsemőkorban még nem lehet hisztiről beszélni, max. csak később, amikor már tényleg tudatosan, célzottan próbálgatja a gyerkőc a saját akaratát. Jó, persze, egy baba is tudatosan csinálja, amit, de azért érezhető a szándékbeli különbség.

Dr. Searsnek, az Éjszakai gondoskodás c. könyv írójának van egy szép kifejezése a "nem nagyon van el magában"-gyerekekre: többemberes babák. Nem "sírós" vagy "hasfájós" vagy "hisztis", mert ezek mind negatívan minősítik a kicsit. Az ő kifejezése viszont azt a plusz törődési igényt jelzi, aminek az enyhébb formája is teljesen általános egy picúrnál. Nekem nagyon szimpatikus ez a megközelítés. :)


Nálunk volt már, hogy még én se értem el a lánynál, amit akartam, hosszú szopi ide vagy oda. :) De ez nálunk főleg kommunikációs problémák mellett jött elő, ahogy már írtam. Ha viszont nem volt ilyen, akkor tényleg jól működött/dik a dolog, csak legyen türelmem kivárni, hogy együttműködjön végre. :)


Viszont ebből továbbgondolva: nem lehet, hogy leginkább azért lesz "hisztis" egy gyerek (akár ténylegesen, akár csak szóban megbélyegezve), mert a SZÜLŐNEK nincs elég türelme hozzá? Nemcsak a gyerekben lehet a hiba...

2011. máj. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!