Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1,5 óránként kér a 2 hónapos...

1,5 óránként kér a 2 hónapos babám már 2 hete, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy a kisbabám 1,5-2 óránál többet nem bír ki, eszi az öklét, tátog, keres, de amikor megszoptatom csak 40-50 max 60 gr-ot eszik, aztán elfárad. De ezzel ugye nem lakik teljesen jól és nagyon hamar újra kér. Mit tehetnék? Talán kevés neki a tej? De úgy elfárad szopás alatt, hogy nem hiszem, hogy a tápszert elfogadná a szoptatás után.
2011. máj. 10. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez így teljesen jól van. ha elfárad hát akkor nem tudsz mit csinálni, nem tudod még belegyömöszkölni.

igény szerint szoptass, bizony ez kíván némi rugalmasságot az anyukától, de mindent a babáért, és inkább egyen ilyen sűrűn mint tápszer. és a te tejtermelésednek is igen kedvező ez így :)

majd megerősödik és később lehet máshogy fog szopizni. olyan gyorsan fejlődnek és változik náluk minden.

jó egészséget kívánok.

2011. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
Ha csak ennyit szopik,akkor kevés neki a tejed. Kérdezd meg az orvost,mit tanácsol.
2011. máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%

én máshogy látom.

így összevissza eszik, nem lakik jól, állandóan emészt, nem nyugszik meg a gyomra soha.

szerintem nem jó a 1,5 óránkénti evés.

én kipróbálnám a tápszeres pótlást, ha fáradt is, azt könnyebben megissza.

ha megenne kb. 100-at, nem kellene kínlódon óránkén t

2011. máj. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

hát ha neked kínlódás a szoptatás ....

a babák nem aszerint szopiznak, ahogy a felnőttek kitalálták, hogy x időnként ennyi grammot "kellene" enniük.

ahogy nekik jól esik.

2011. máj. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

16:27 vagyok.

az első mondatomat már megbántam... mindenki úgy csinálja ahogy a legjobbnak látja.

2011. máj. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

Az én 2 hónaposom ugyan tápszeres, de nemrég még nem bírt ki két étkezés között csak 2 órát. Akkor megkérdeztem a doktornőt, hogy mit csináljak? A válasz: adjak neki többet enni. Így 2,5 hónaposan már a 3-4 hónaposok adagját eszi.

Vagyis ha kevés neki a kaja, akkor pótolni kell. Próbáld meg a tápszeres pótlást, ha nem idegenkedsz tőle. Ha meg igen, akkor el is van döntve, mert nem tudsz mást tenni, mint gyakrabban szoptatni.

2011. máj. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mielőtt pótlásba kezdenél vagy pánikba esnél próbáld meg kideríteni, hogy biztosan éhes-e, nem lehet, hogy csak te érted félre a jelzéseit. Az enyém állandóan rágcsálja az öklét, ha az arcához érek keres, ez reflex. Próbáld meg "elhúzni" az étkezést, és mérd le, hogy így mennyit eszik napszaktól és a súlyától függően 100gramm körülnézek kell lennie kb. Egyébként ne méricskélj, mert bekattansz, csak esetleg heti egyszer, ha hízik havonta 500-600 grammot vagy hetente kb 120-at, akkor minden ok. nagyon ritka dolog az, hogy valóban nem elég a tej. Ügyi legyél és ne idegeskedj.
2011. máj. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 xStefix ***** válasza:
48%

Kérdező,

először is, nem biztos, hogy kevés a tejed! Az anyatej kb. 2 óra alatt kiürül a gyomorból, úgyhogy ennyi idősen még nem kell arra várni, hogy 3-4 órát is kibírjon szopi után! Az igény szerint és kizárólag szoptatott babák kezdetben pont hogy ennyi időnként szoktak szopizni.


Másodszor, nemrég ti is elértétek a 6 hetes növekedési ugrást - ha akkor valami félrecsúszott, akkor előfordulHAT, hogy még nem nőtt meg eléggé a tejmennyiséged, tehát átmenetileg esetleg kevesebb van, mint kéne. Nőni viszont csak akkor fog, ha elegendő ideig elegendő ingert kap a melled.

Ha utóbbiról van szó, akkor elképzelhető, hogy valami nem teljesen stimmel a szopis gyakorlatodban, mert a szaporítás ezen módja (gyakrabb szoptatás) általában már 3-4 nap alatt hatásos szokott lenni. Ahol hiba lehet:

- nem (teljesen) igény szerint szoptatod: ahogyan ő jelzi, gyakoriságában ÉS időtartamában is

- nem ürül ki elég alaposan legalább 1 melled egy alkalommal; ennek több oka lehet

pl. a babád valamiért nem szív elég erősen, nem üríti ki rendesen a melled (ez lehet élettani, mert még nem elég erős/ügyes, de technikai gond is, ha pl. rosszul van mellre helyezve; üveget/cumit/pótlást kap stb.)

pl. nem váltogatod elég gyakran a melled, vagy épp fordítva, túl sokszor stb.

- nem pihensz eleget, nem vagy elég nyugodt

- nem iszol eleget

- kevesebbet eszel, mint kellene

De ezek csak a körvonalak, a részletekbe is szükség lehet belemenni, hogy kiderüljön, mi a gond.


Én azt javaslom neked, hogy először gondold végig ezeket és utána próbálj megoldást találni. Mindaz, amit feljebb elmondtak a pótlásról, szerintem teljesen felesleges, sőt, akár káros tanács is lehet, legalábbis ennél a pontnál még az. A túlzott gyakoriságról szóló vélemény pedig megintcsak tévhit, ami rossz irányba vihet el téged.

2011. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hozzászólást! Egyelőre tápszert nem adnék, próbálom kicsit kihúzni a szoptatások közti időt 2,5-3 órára, hátha akkor jobban feltelődik a mellem, aztán meglátjuk.
2011. máj. 10. 21:54
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Ne húzd ki az időt két szopi közt, pont ezzel fogod csökkenteni a tejmennyiséget! Ugyanis az csakis akkor fog növekedni, ha inger éri a melledet, azaz a tested úgy válaszol, hogy még több és még több kell!

Teljesen normális amit a babád csinál, a tej akkor lenne kevés, ha szopi után sírna, egyszerűen látni rajtuk ha még éhesek. Szoptasd igény szerint ahogy Ő kéri és a kereslet-kínálat beáll. Jól szerepelt az egyik válaszoló, fejlődési ugrásban vagytok, most nagyobb az igénye, de ehhez a tested alkalmazkodni fog!

lesz még ilyen jópárszor, hogy sűrűbben kér szopit. Mikor jönnek a fogai, íny áttöréskor, mikor beteg, mikor ismét fejlődési ugrása van, mikor 8 hónapos kora körül szeparációs szorongása van.

Sőt a második gyerekemre 11 hónaposan jött rá, hogy éjjel fél óránként szopizzon, 13 hónaposan kezdtek el ezek ritkulni.

Csak mindent a baba saját üteme, igénye szerint, figyelj rá, figyeld a jelzéseit, igényeit!

3 gyermekes anyuci

2011. máj. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!