Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák! Ha nem szopizik úgy...

Anyukák! Ha nem szopizik úgy mint eddig a 3 hónapos babám (3 óránként) akkor nem lesz kevesebb a tejem, nem apad el?

Figyelt kérdés
2 hete elég keveseket szopizik és félek,hogy nem lesz kevés neki a tejci.
2011. máj. 10. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A tejtermelés igazodik a babád igényeihez. Ha neki most kevesebbre van szüksége, akkor kevesebb lesz a tejed is, de ha majd esetleg többet akar szopizni, akkor többször kell cicire tenni, és akkor megint csak alkalmazkodik hozzá a szervezeted, és több tejet termel. Elvileg.

Elapadni ettől még reméljük nem fog, főleg, ha csak kizárólagosan szoptatod.

2011. máj. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, nem apad el...

A babák zöme 2 hónapos korára már csak 4 óránként szopizik.

Megtanulnak hatékonyabban szopni, ami azt jelenti, hogy rövidebb idő alatt ugyanakkora mennyiségű tejet képesek kiszívni és ekkorra már az anyatej összetétele is változik (táplálóbb).

Mindezt gyakorló anyukaként írtam, és szoptatni is elég sokáig tudtam...

2011. máj. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A babák zöme 2 hónapos korára már csak 4 óránként szopizik.

Megtanulnak hatékonyabban szopni, ami azt jelenti, hogy rövidebb idő alatt ugyanakkora mennyiségű tejet képesek kiszívni és ekkorra már az anyatej összetétele is változik (táplálóbb)."

Szerintem ez nem igaz. Számtalan gyereket ismerek (köztük a sajátom is), akik fél éves korukig 2-óránként ciciztek.


Kérdező, a tejmennyiség alkalmazkodik a gyerek igényeihez, feltéve, ha te is alkalmazkodsz majd hozzá, ha újra több kell majd neki és sűrűbben cicizteted.

2011. máj. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!