Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy veszem észre ha nem elég...

Hogy veszem észre ha nem elég az anyatej a babámnak?

Figyelt kérdés

Mikor van nagy baj?

Nem méricskélem.A viselkedésén látni?Vagy esetleg a bőrén? Mikor kell orvoshoz fordulni(tápszer bevezetése miatt)?

11hetes


2011. máj. 2. 14:53
1 2
 11/15 xStefix ***** válasza:
100%

Nyilván ne kísérletezzen az anyuka a babájával (legalábbis túl sokat), persze.

De pont azért írtam, amit, mert TAPASZTALAT, hogy az eüsök túl gyakran paráztatják be az anyukákat mindenféle vélt okokkal. Nem tudom, te mióta olvasol itt, de ha alaposabban körülnézel, olyan sztorikat láthatsz, hogy a hajad az égnek áll. :(


Minden tiszteletem az orvosoké, komolyan, de pont a szoptatással kapcsolatban jópár dolog hiányzik... És a kérdező kérdésében a szoptatási gond (tejhiány), az orvos és a tápszer egymás mellett szerepelt, mitöbb, egymásra utalásként. Ergó, ha nincs elég anyatej -> akkor orvos -> és tápszer. Nem tudom, hogy ez a kérdező elképzelésével is megegyezik-e; de hogy a gyakorlatban 10-ből 11x ez a menetrend, ha anyuka kiejti a száján, hogy "nem elég a tejem", az tuti. :(


Ezért írtam, hogy először gondolkodjon el, akár olvasson, kérdezzen utána, amire csak gyanakszik, és csak "a végén" menjen orvoshoz. Sajnos gyakran pont tőlük nem kap a szoptató anyuka helyes tanácsot.

De persze ha egyéb komoly fizikális tünetek vannak, a baba kifejezetten rossz bőrben van stb., az teljesen más téma!


(és nem kötözködöm, remélem tudod:)

2011. máj. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Oké, én sem akartam.

Remélem a kérdező is jól halad a szoptatással.

2011. máj. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,igen,szerintem jól haladok,mert úgy látom bőven van pisis-kakis pelus, és ez megnyugtat.csak éppen nem hízik vmi sokat a kicsikém,de erre azt mondta a védőnő, hogy nekem kéne táplálóbbakat és többet ennem és megoldódik a gond.

Hát igen,az nem egyszerű,mert vannak olyan napok amikor a baba szinte folyamatosan igényli,hogy vele foglalkozzak(a sétákon kívül nem is alszik)és így alig marad időm enni,mert nyekereg,majd sír ha otthagyom és nem gügyögök neki stb:)Ezek a nyűgös napok,mikor front van vagy rossz idő.De ez nagyjából mással is így van,nem?

2011. máj. 4. 08:45
 14/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van pont, és ennyi idős a babám is. Kitartás, ma én is többet fogom cicire rakni, hogy több tejem legyen, mert mostanában én is picit éhesnek látom.

Gondolj arra,hogy én is pont ugyanúgy csinálom veled együtt. :)

Mindjárt megyek is etetni.

2011. máj. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 xStefix ***** válasza:

Attól, hogy te "táplálóbbakat" eszel, a tejed nem fog változni, max, csak te kezdesz el hízni idővel, ha esetleg túlzásba viszed. A tejösszetétel azért nem ennyire érzékeny, legalábbis nem ilyen értelemben és általában nem egyik napról a másikra.

A tested alapból úgy van kitalálva, hogy a tejedben minden benne legyen, amire a babádnak szüksége van. Ha valamiből kevesebbet viszel be, az is először a te egészségeden látszik meg, jelesül hiánytüneteid lesznek. Csak hosszas és erőteljes alultápláltság esetén fog az anyatej minősége is romlani. Ezzel biztosítja a természet az utód életbenmaradását. :)

Felfele is általában csak hosszabb idő után működik a dolog. De ha egyébként úgy eszel, ahogy kívánod, ahogy jólesik és az alapokra odafigyelsz (többféle, egészséges, változatos stb.), akkor ezt a részt kipipálhatod.


Az igény szerinti szopi pont megfelelő a célra, hidd el. A lényeg, hogy mindig rugalmasan kezeld a dolgot, engedd a babádnak a szopit, amikor szeretné; és tartsd szemmel, hogy a hátsó tejet is kiegye (már ha éhes és nem épp szomjas). Ennyi elég is lesz. ;)

2011. máj. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!